حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

06 دی 1398 | قم

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

یکی از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی ظهر امروز در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم درحال برگزاری است، در تبیین ظرفیت‌ها و کارکردهای هیأت در حوزه خانواده، اظهار کرد: لازمه و پیش زمینه اقدامات هیأتی، ولایت‌مداری است.
وی افزود: ولایت‌مداری سه پایه اساسی دارد: معرفت، محبت و تبعیت. تبعیت هم باید در سه حوزه فکر، حس و عمل شکل بگیرد.  به‌عنوان مثال ازدیاد نسل در جامعه اسلامی هم دستور اهل بیت علیهم السلام و هم مطالبه رهبری بوده اما آنگونه که باید عملی نشده و برخی وضعیت اقتصادی را مانع فرزندآوری می ‌انند که این مغایر نظر دین است.
کارشناس رسانه ملی در حوزه خانواده با بیان اینکه هیات باید سه اصل معرفت، محبت و تبعیت را در مخاطب خویش افزایش دهد، گفت: اگر معرفت ومحبت  اهل‌بیت علیهم‌السلام در جامعه افزایش یابد در ادامه تبعیت محض هم شکل می‌گیردگیرد.
وی خطاب به بانوان و مدیران هیأت‌های مذهبی گفت: شما باید از سخنرانان، مداحان و مسئولان مطالبه‌گری کنید و در این راستا می‌توانید از مجالس و روضه‌خوانی‌ها استفاده کنید؛ می‌توانید فکر کنید و گریزهای مداحی را متناسب با نیازهای خانواده به مداحان یادآور شوید.
عباسی ولدی با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند و در این مجموعه‌ها بانوان می‌توانند کمک کار آقایان، مداحان و سخنرانان باشند و معضلات به روز جامعه را به مداحان و سخنرانان منتقل کنند.
وی گفت: رکن مهمی که باید در هیأت مورد تاکید قرار گیرد این است که داشتن شور و شعور به همراه هم باشد و این ویژگی را در حسینیه‌ها و مساجد باید به کار گرفت؛ به عنوان مثال چند درصد از پارچه نوشته ها و پرچم‌هایی که در مساجد و حسینیه‌ها نصب شده، برای مردم فکر تولید می‌کند؟ در صورتی که می‌توان احادیث کاربردی را در مورد خانواده و اخلاق روی پرچم‌ها آورد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ما...

آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ماه رمضان باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: باید مبلغین و روحانیون برای اتفاقات مختلف در ماه رمضان امسال آمادگی لازم را داشته باشند.
11 اسفند، 1401

حاج حسین یکتا: حل مشکلات امروز نیازمند ی...

حاج حسین یکتا: حل مشکلات امروز نیازمند یک حرکت نهضتی است

فعال اجتماعی و مذهبی، حل مشکلات امروز کشور را نیازمند یک حرکت نهضتی و عظیم مردمی دانست.
28 مرداد، 1397

همه ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم

همه ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم

آیت الله جاودان هدایت مردم را از وظایف مهم روحانیون دانست و گفت: ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم زیرا فرشتگان عتید و رقیب همه چیز را می نویسند.
22 اردیبهشت، 1401

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398...

فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398 آغاز شد

مشارکت در تعیین خط‌ مشی هیآت در فاطمیه
19 آبان، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد