حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

05 دی 1398 | قم

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

یکی از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی ظهر امروز در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم درحال برگزاری است، در تبیین ظرفیت‌ها و کارکردهای هیأت در حوزه خانواده، اظهار کرد: لازمه و پیش زمینه اقدامات هیأتی، ولایت‌مداری است.
وی افزود: ولایت‌مداری سه پایه اساسی دارد: معرفت، محبت و تبعیت. تبعیت هم باید در سه حوزه فکر، حس و عمل شکل بگیرد.  به‌عنوان مثال ازدیاد نسل در جامعه اسلامی هم دستور اهل بیت علیهم السلام و هم مطالبه رهبری بوده اما آنگونه که باید عملی نشده و برخی وضعیت اقتصادی را مانع فرزندآوری می ‌انند که این مغایر نظر دین است.
کارشناس رسانه ملی در حوزه خانواده با بیان اینکه هیات باید سه اصل معرفت، محبت و تبعیت را در مخاطب خویش افزایش دهد، گفت: اگر معرفت ومحبت  اهل‌بیت علیهم‌السلام در جامعه افزایش یابد در ادامه تبعیت محض هم شکل می‌گیردگیرد.
وی خطاب به بانوان و مدیران هیأت‌های مذهبی گفت: شما باید از سخنرانان، مداحان و مسئولان مطالبه‌گری کنید و در این راستا می‌توانید از مجالس و روضه‌خوانی‌ها استفاده کنید؛ می‌توانید فکر کنید و گریزهای مداحی را متناسب با نیازهای خانواده به مداحان یادآور شوید.
عباسی ولدی با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند و در این مجموعه‌ها بانوان می‌توانند کمک کار آقایان، مداحان و سخنرانان باشند و معضلات به روز جامعه را به مداحان و سخنرانان منتقل کنند.
وی گفت: رکن مهمی که باید در هیأت مورد تاکید قرار گیرد این است که داشتن شور و شعور به همراه هم باشد و این ویژگی را در حسینیه‌ها و مساجد باید به کار گرفت؛ به عنوان مثال چند درصد از پارچه نوشته ها و پرچم‌هایی که در مساجد و حسینیه‌ها نصب شده، برای مردم فکر تولید می‌کند؟ در صورتی که می‌توان احادیث کاربردی را در مورد خانواده و اخلاق روی پرچم‌ها آورد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
در حاشیه همایش الی الحبیب2؛ اساتید محمدع...

در حاشیه همایش الی الحبیب2؛ اساتید محمدعلی مجاهدی و سید احمد شمس تجلیل شدند

استاد محمدعلی مجاهدی و استاد سید احمد شمس در حاشیه دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب تجلیل شدند.
13 خرداد، 1401

پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خ...

پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خادم و ذاکر اهل بیت علیهم السلام

فرمانده عملیات میدانی اربعین هیأت های کشور درکربلا
04 اسفند، 1394

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گر...

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گرفت

صبح نورانی معجزه به برکت بانویی با کرامت از جنس عشق بر زندگی دخترکی که روحش آماده پرواز بود تابیدن گرفت و حیاتی دوباره را به وی هدیه داد.
15 شهریور، 1392

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود م...

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود مردم کمک بخواهید

قمی با اشاره به اهمیت موضوع فرزندآوری گفت: یکی از دلایل با افتخار پیوستن من به این پویش ان شا الله پرشور و مردمی این است که باور دارم درست ترین راه این است که مسائلی که به مردم باز می گردد را باید با خود مردم طرح کرد.
19 آذر، 1400

ندای"ملک داعی"و جواب آن درماه رجب

ندای"ملک داعی"و جواب آن درماه رجب

خوشا به حال تسبیح کنندگان خدا، خوشا به حال فرمانبرداران خدا. خدای متعال می فرماید: همنشین کسی هستم که با من همنشینی کند، فرمانبردار کسی هستم که فرمانبردارم باشد و بخشندۀ خواهان بخشایش هستم.
20 اردیبهشت، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد