حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

21 آبان 1400

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

حجت الاسلام هدایت گفت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که طبق دستورات مصادیق نور الهی یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) لباس تقوا بر تن کنند.

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محمد هادی هدایت در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: خداوند در آیه چهارم سوره شعراء بر ترکیب دو نام علی و عظیم تاکید کرده است.
وی افزود: علامه طباطبایی می‌فرمایند که خداوند متعال بدون جهت بر ترکیب اسم خود تاکید نمی‌کند بلکه خداوند متعال برای نشان دادن اسم علی خود مخلوقی همچون امیرمومنان امام علی(ع) را خلق کرده است و برای نشان دادن اسم عظیم خود فاطمه زهرا را خلق کرده است، این دو را با یکدیگر ترکیب کرده است که همه برکات عالم از ترکیب و به هم پیوستن آنها به وجود می‌آید.


استاد حوزه با بیان اینکه طبق روایات فاطمه زهرا(س) از نور عظمت خداوند است، عنوان کرد: طبق روایات حضرت فاطمه(س)  زهرا نامیده شده است چرا که مظهر عظمت خداوند متعال است. فاطمه زهرا(س) در عالم نورانیت بخش و نوربخش است. 
حجت‌الاسلام هدایت بیان کرد: وقتی که حضرت زهرا(س) طلوع می کند عالم را روشن می‌شود. یکی از آیاتی که شیعه و سنی روی آن بسیار توقف کرده آیه نور است، «الله نور سماوات والارض....». حقیقت این است که ما از پیش نور آمدیم و به سوی نور باز می‌گردیم.
وی با بیان اینکه دنیا همان اسفل سافلین است که ما در آن قرار گرفتیم که باید از آن به سوی خداوند باید مهاجرت کنیم، اظهار کرد: مهاجرت سفر بی‌بازگشت است. دنیا همچون دریای عمیق و پر از ظلمت است. حضرت لقمان(ع) به فرزند خود می فرماید ای فرزند من دنیا دریای عمیقی است که حالت غرق کنندگی دارد مراقب خود باش.


استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبق فرموده حضرت زهرا(س) دنیا فتنه است، ابراز کرد: دنیا همچون جهنم و دریایی غرق‌کننده‌ای است که ما برای نجات از آن نیاز به کشتی داریم، امیرمومنان امام علی(ع)  نهج البلاغه می فرمایند ما همان سفینه‌های نجات هستیم.
حجت‌الاسلام هدایت با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات دنیا ظلمانی و آتش بودن آن است، گفت: قرآن می‌فرماید همه شما وارد آتش یعنی دنیا می‌شوید تنها کسانی نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بپوشند. این آتش به واسطه نور الهی خاموش می‌شود که مصادیق نور قرآن و اهل‌بیت(ع) هستند. امروز نور ما امام زمان(عج) است.
انتهای پیام/


برچسب

رسالات ، نشست رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
تجلیل از برگزیدگان هفتمین سوگواره‌های عا...

تجلیل از برگزیدگان هفتمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، در مراسم اختتامیه هفتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت، از برگزیدگان این سوگواره تجلیل بعمل آمد.
29 دی، 1397

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حق...

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.
10 اسفند، 1401

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله مجتبی تهرانی فردا صبح همزمان با روز اربعین از مدرسه عالی شهید مطهری واقع در میدان بهارستان ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
12 دی، 1391

برای کار فرهنگی باید به خدا پناه برد

برای کار فرهنگی باید به خدا پناه برد

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در جلسه هم‌اندیشی با اهالی قلم،گفت: علمی فایده دارد که ثمره‌اش بندگی خدا باشد و هر قلمی ارزش ندارد، چراکه برخی قلم‌ها اسراف هستند
24 اردیبهشت، 1392

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دهم: تكبر مانع تكامل
26 تیر، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد