حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

22 آبان 1400

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

حجت الاسلام هدایت گفت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که طبق دستورات مصادیق نور الهی یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) لباس تقوا بر تن کنند.

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محمد هادی هدایت در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: خداوند در آیه چهارم سوره شعراء بر ترکیب دو نام علی و عظیم تاکید کرده است.
وی افزود: علامه طباطبایی می‌فرمایند که خداوند متعال بدون جهت بر ترکیب اسم خود تاکید نمی‌کند بلکه خداوند متعال برای نشان دادن اسم علی خود مخلوقی همچون امیرمومنان امام علی(ع) را خلق کرده است و برای نشان دادن اسم عظیم خود فاطمه زهرا را خلق کرده است، این دو را با یکدیگر ترکیب کرده است که همه برکات عالم از ترکیب و به هم پیوستن آنها به وجود می‌آید.


استاد حوزه با بیان اینکه طبق روایات فاطمه زهرا(س) از نور عظمت خداوند است، عنوان کرد: طبق روایات حضرت فاطمه(س)  زهرا نامیده شده است چرا که مظهر عظمت خداوند متعال است. فاطمه زهرا(س) در عالم نورانیت بخش و نوربخش است. 
حجت‌الاسلام هدایت بیان کرد: وقتی که حضرت زهرا(س) طلوع می کند عالم را روشن می‌شود. یکی از آیاتی که شیعه و سنی روی آن بسیار توقف کرده آیه نور است، «الله نور سماوات والارض....». حقیقت این است که ما از پیش نور آمدیم و به سوی نور باز می‌گردیم.
وی با بیان اینکه دنیا همان اسفل سافلین است که ما در آن قرار گرفتیم که باید از آن به سوی خداوند باید مهاجرت کنیم، اظهار کرد: مهاجرت سفر بی‌بازگشت است. دنیا همچون دریای عمیق و پر از ظلمت است. حضرت لقمان(ع) به فرزند خود می فرماید ای فرزند من دنیا دریای عمیقی است که حالت غرق کنندگی دارد مراقب خود باش.


استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبق فرموده حضرت زهرا(س) دنیا فتنه است، ابراز کرد: دنیا همچون جهنم و دریایی غرق‌کننده‌ای است که ما برای نجات از آن نیاز به کشتی داریم، امیرمومنان امام علی(ع)  نهج البلاغه می فرمایند ما همان سفینه‌های نجات هستیم.
حجت‌الاسلام هدایت با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات دنیا ظلمانی و آتش بودن آن است، گفت: قرآن می‌فرماید همه شما وارد آتش یعنی دنیا می‌شوید تنها کسانی نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بپوشند. این آتش به واسطه نور الهی خاموش می‌شود که مصادیق نور قرآن و اهل‌بیت(ع) هستند. امروز نور ما امام زمان(عج) است.
انتهای پیام/


برچسب

رسالات ، نشست رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
همزمان با ایام فاطمیه و در آستانه چهلمین...

همزمان با ایام فاطمیه و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «پایگاه شعر هیأت» رونمایی شد.

این پایگاهِ جامع که به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر راه‌اندازی شده است و شامل بیش از ۲۰۰۰ شعر از حدود ۳۰۰ شاعر در ۱۱۰ موضوع است؛ به نشانی www.shereheyat.ir در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
27 بهمن، 1397

یک معتاد همه را معتاد می کند، یک نماز خو...

یک معتاد همه را معتاد می کند، یک نماز خوان چطور؟

ماجرای هیئت های انگلیسی/ یک معتاد همه را معتاد می کند، یک نماز خوان چطور؟
23 مرداد، 1392

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص ج...

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص جمعه آخر

سه ماه رجب، ‌شعبان و ‌رمضان مورد عنايت الهي هستند. به حسب ظاهر ما در آخرين لحظات ماه شعبان هستيم. سخنانی از مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی در خصوصیات ماه شعبان تقدیم میشود:
11 تیر، 1392

استاد ارضی: مداح باید به‌جا و با صلابت م...

استاد ارضی: مداح باید به‌جا و با صلابت موضع بگیرد

حاج منصور ارضی مداح اهل‌بیت(ع): تکلیف ما این است که در روضه خواندن‌مان تاریخ را با یک گریز کوتاه به وقایع امروز گره بزنیم.
07 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد