حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

22 آبان 1400

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

حجت الاسلام هدایت گفت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که طبق دستورات مصادیق نور الهی یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) لباس تقوا بر تن کنند.

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محمد هادی هدایت در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: خداوند در آیه چهارم سوره شعراء بر ترکیب دو نام علی و عظیم تاکید کرده است.
وی افزود: علامه طباطبایی می‌فرمایند که خداوند متعال بدون جهت بر ترکیب اسم خود تاکید نمی‌کند بلکه خداوند متعال برای نشان دادن اسم علی خود مخلوقی همچون امیرمومنان امام علی(ع) را خلق کرده است و برای نشان دادن اسم عظیم خود فاطمه زهرا را خلق کرده است، این دو را با یکدیگر ترکیب کرده است که همه برکات عالم از ترکیب و به هم پیوستن آنها به وجود می‌آید.


استاد حوزه با بیان اینکه طبق روایات فاطمه زهرا(س) از نور عظمت خداوند است، عنوان کرد: طبق روایات حضرت فاطمه(س)  زهرا نامیده شده است چرا که مظهر عظمت خداوند متعال است. فاطمه زهرا(س) در عالم نورانیت بخش و نوربخش است. 
حجت‌الاسلام هدایت بیان کرد: وقتی که حضرت زهرا(س) طلوع می کند عالم را روشن می‌شود. یکی از آیاتی که شیعه و سنی روی آن بسیار توقف کرده آیه نور است، «الله نور سماوات والارض....». حقیقت این است که ما از پیش نور آمدیم و به سوی نور باز می‌گردیم.
وی با بیان اینکه دنیا همان اسفل سافلین است که ما در آن قرار گرفتیم که باید از آن به سوی خداوند باید مهاجرت کنیم، اظهار کرد: مهاجرت سفر بی‌بازگشت است. دنیا همچون دریای عمیق و پر از ظلمت است. حضرت لقمان(ع) به فرزند خود می فرماید ای فرزند من دنیا دریای عمیقی است که حالت غرق کنندگی دارد مراقب خود باش.


استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبق فرموده حضرت زهرا(س) دنیا فتنه است، ابراز کرد: دنیا همچون جهنم و دریایی غرق‌کننده‌ای است که ما برای نجات از آن نیاز به کشتی داریم، امیرمومنان امام علی(ع)  نهج البلاغه می فرمایند ما همان سفینه‌های نجات هستیم.
حجت‌الاسلام هدایت با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات دنیا ظلمانی و آتش بودن آن است، گفت: قرآن می‌فرماید همه شما وارد آتش یعنی دنیا می‌شوید تنها کسانی نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بپوشند. این آتش به واسطه نور الهی خاموش می‌شود که مصادیق نور قرآن و اهل‌بیت(ع) هستند. امروز نور ما امام زمان(عج) است.
انتهای پیام/


برچسب

رسالات ، نشست رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب...

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری را اعلام آمادگی جوانان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست.

مدیر عامل بنیادفرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج): بیانیه گام دوم رهبری، بر اساس اعلام آمادگی جوانان انقلابی صادرشد.
14 تیر، 1398

یدالله بهتاش: خادمی امروز خود را مدیون ب...

یدالله بهتاش: خادمی امروز خود را مدیون برکات روضه‌های خانگی کودکی‌مان هستیم

استاد پیشکسوت مداحی با تاکید بر لزوم احیای روضه‌های خانگی مطرح کرد: اکنون هم ما به یاد داریم که دوران کودکی خود را با حضور در روضه‌های خانگی سپری کردیم و به برکت این روضه‌هاست که امروز هم در راستای مسیر اهل‌بیت(ع) خدمت می‌کنیم.
12 مرداد، 1400 | تهران

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رم...

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رمضان

بحمدالله چند سال متوالی است که هیآت حسینی به تأسّی از وجود مبارک امام سجاد علیه‌السلام، مراسمات مناجات‌خوانی در شب‌های ماه مبارک رمضان را احیاء کرده‌اند.
30 فروردین، 1400 | قم

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

4روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
18 دی، 1401

تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران...

تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران و عراق

حضور اهل سنت ایران در زیارت اربعین
19 مهر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد