حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

01 تیر 1402

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حامد تقدیری در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: هیأت و مسجد می‌تواند مانع از انحراف مسیر زندگی جوانان و نوجوانان شود.
وی با اشاره به اینکه امروز با ضعف تربیتی مواجه هستیم، مطرح کرد: ساختارسازی، قالب و برنامه و مبانی و محتوا سه مرحله تربیتی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.


رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب جهانی است، عنوان کرد: برای موضوع تربیت و گفتمان انقلاب اسلامی نیز باید نگاه جهانی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه باید تمام قالب‌ها و برنامه‌ها حول یک نظام تربیتی تدوین شود، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با استفاده از نظام خود ساختارهایی ازجمله مهدکودک‌ها را طراحی کرده‌اند.


تقدیری با بیان اینکه از زمانی‌که مهد کودک‌ها آمد، خانه‌های سالمندان نیز ایجاد شد، تصریح کرد: غربی‌ها با ایجاد ساختار مهد کودک‌ها نیازهای عاطفی کودکان در سنین 4 تا 6 سالگی را خنثی کردند تا گرایش‌ها به زندگی فردی متمایل شود.
وی با اشاره به اینکه امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود، یادآور شد: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه ریزی شود.


رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه نامه نگاری، برگزاری اردو و ... ازجمله ظرفیت‌های موثر تربیتی هستند، ابراز کرد: اعمال انسان‌ها نشأت گرفته از دوست داشتن‌های آن‌ها است و دوست داشتن‌ها نیز نشأت گرفته از تفکرات افراد است.
وی ادامه داد: برای تاثیرگذاشتن در اعمال افراد باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف در افکار آن‌ها تاثیرگذاشت.
تقدیری با اشاره به اینکه باید به اردو نگاه ماجرا محور وجود داشته باشد، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما نگاه به اردو نگاه بنگاهی و اردوگاهی است.


وی با بیان اینکه دشمن در گذشته دین را هدف قرار داده بود، اظهار داشت: امروز هدف اصلی دشمن انسانیت است که این هدف را با گسترش گرایش‌هایی ازجمله همجنس گرایی دنبال می‌کند.
رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اربعین تنها مسیر زیارتی نیست، عنوان کرد: اربعین در واقع مسیر هویت‌سازی نوجوان انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه هیأت‌ها باید از امروز برای اربعین خود برنامه‌ریزی داشته باشند، مطرح کرد: باید گفتمان اربعین ترویج پیدا کند تا هویت نوجوانان بر مبنای اربعین تشکیل شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی: شبکه روضه‌ه...

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی: شبکه روضه‌های خانگی توسط بانوان راه‌اندازی شود/روضه‌های خانگی عاملی برای جلوگیری از آسیب‌هاست

عضو شورای راهبردی جامعه ایمانی مشعر استحکام بنیان خانواده و احیای تفکر حیات‌بخش عاشورا را مورد تأکید قرار داد و گفت: ظرفیت بانوان در روضه‌های خانگی باید مورد توجه قرار گیرد و شبکه‌ای از روضه‌های خانگی باید توسط بانوان راه‌اندازی شود.
06 دی، 1398 | قم

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌ها...

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین توسط خیرین مردمی برپا شد

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: 98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین از جمله موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی در ایران اسلامی توسط خیرین مردمی برپا شده و نقش ارگان‌ها و دستگاه‌ها فقط دو درصد بوده است.
15 آذر، 1397

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع...

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع به ماه رجب

خدای تعالی در آسمان هفتم فرشته‌ای قرار داده که به آن «داعی» گویند. چون ماه رجب در آید، این فرشته در هر شب آن تا بامداد بانگ بر زند که خوشا به حال یادکنند‌گان خدا!
03 مرداد، 1392

هفتمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جو...

هفتمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان اهل‌بیت(ع) برگزار شد

هفتمین نشست الی‌الحبیب با محور تقویت گفتمان جبهه ستایشگران اهل‌بیت(ع) و راه کارهای عملیاتی مقابله با جریان های انحرافی ستایشگری برگزار شد
30 آبان، 1400

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

در قالب میزگرد هیأت‌پژوهی روابط متقابل هیأت‌های مذهبی و نهادهای شهری بررسی شد
05 آذر، 1396

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد