حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

02 تیر 1402

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حامد تقدیری در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: هیأت و مسجد می‌تواند مانع از انحراف مسیر زندگی جوانان و نوجوانان شود.
وی با اشاره به اینکه امروز با ضعف تربیتی مواجه هستیم، مطرح کرد: ساختارسازی، قالب و برنامه و مبانی و محتوا سه مرحله تربیتی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.


رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب جهانی است، عنوان کرد: برای موضوع تربیت و گفتمان انقلاب اسلامی نیز باید نگاه جهانی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه باید تمام قالب‌ها و برنامه‌ها حول یک نظام تربیتی تدوین شود، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با استفاده از نظام خود ساختارهایی ازجمله مهدکودک‌ها را طراحی کرده‌اند.


تقدیری با بیان اینکه از زمانی‌که مهد کودک‌ها آمد، خانه‌های سالمندان نیز ایجاد شد، تصریح کرد: غربی‌ها با ایجاد ساختار مهد کودک‌ها نیازهای عاطفی کودکان در سنین 4 تا 6 سالگی را خنثی کردند تا گرایش‌ها به زندگی فردی متمایل شود.
وی با اشاره به اینکه امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود، یادآور شد: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه ریزی شود.


رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه نامه نگاری، برگزاری اردو و ... ازجمله ظرفیت‌های موثر تربیتی هستند، ابراز کرد: اعمال انسان‌ها نشأت گرفته از دوست داشتن‌های آن‌ها است و دوست داشتن‌ها نیز نشأت گرفته از تفکرات افراد است.
وی ادامه داد: برای تاثیرگذاشتن در اعمال افراد باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف در افکار آن‌ها تاثیرگذاشت.
تقدیری با اشاره به اینکه باید به اردو نگاه ماجرا محور وجود داشته باشد، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما نگاه به اردو نگاه بنگاهی و اردوگاهی است.


وی با بیان اینکه دشمن در گذشته دین را هدف قرار داده بود، اظهار داشت: امروز هدف اصلی دشمن انسانیت است که این هدف را با گسترش گرایش‌هایی ازجمله همجنس گرایی دنبال می‌کند.
رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اربعین تنها مسیر زیارتی نیست، عنوان کرد: اربعین در واقع مسیر هویت‌سازی نوجوان انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه هیأت‌ها باید از امروز برای اربعین خود برنامه‌ریزی داشته باشند، مطرح کرد: باید گفتمان اربعین ترویج پیدا کند تا هویت نوجوانان بر مبنای اربعین تشکیل شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران...

تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران و عراق

حضور اهل سنت ایران در زیارت اربعین
19 مهر، 1397

با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع؛ گر...

با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع؛ گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به کار خود پایان داد

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع و به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد
25 تیر، 1400 | قم

گزارشی از فعالیت ماهانه جامعه ایمانی مشع...

گزارشی از فعالیت ماهانه جامعه ایمانی مشعر

گزارش ماهانه در بازه زمانی 14 جمادی الثانی تا 14 رجب
16 بهمن، 1401

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پش...

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

یکی از اساتید حوزه علمیه با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد
07 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد