2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

15 تیر 1398

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

مسئول طرح 21 تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، بر لزوم فعالیتهای گسترده فعالان فرهنگی در زمینه گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد تاکید کرد.

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

مسئول طرح 21 تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، بر لزوم فعالیتهای گسترده فعالان فرهنگی در زمینه گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حسن زمان‌وزیری امروز در آیین اختتامیه اجلاس جامعه ایمانی مشعر گفت: در روز 21 تیرماه 1314، هزار نفر از مردم ما به واسطه حفظ حرمت حجاب در حرم رضوی به خاک و خون کشیده شدند.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه کار جدی و اساسی انجام نشده‌است؛ اتفاقی که در آن زمان افتاد، تجلی مقاومت فرهنگی مردم است؛ این حادثه به حدی مهم بود که این مسأله نقل محافل مردم ما در سراسر کشور شد؛ حتی مردم ما نذورات خود را نذر این شهدا می‌کردند.

زمان‌وزیری تصریح کرد: ذکر لعنت بر رضاخان از اذکار مجرب مردم آن دوران بود؛ این کشتار بزرگترین کشتار تاریخ جهان در موضوع حجاب و حیا است؛ متاسفانه به حدی کار نکردیم که امروز باید اثبات کنیم که آیا رضا شاه خوب بوده است یا بد؟ مشکل از کم کاری فعالان فرهنگی بوده‌است.

فعال فرهنگی یادآورشد: رضاشاه در این حادثه درهای حرم را بست و مردم را به خاک و خون کشید و زنده و کشته‌ها را سوار کامیون کرد و در یک گودال چال کرد؛ ظلم‌های رضا‌شاه کم نبوده است ولی اینکه این جنایت در حرم امن رضوی رخ داده و حمام خون در این حرم راه افتاد.

وی گفت: متاسفانه هنوز یک نشانه در مسجد گوهرشاد در این رابطه وجود ندارد؛ متاسفانه از این همه فرصت ارزشمند تبلیغی استفاده نکردیم.

مسئول طرح 21 تیر افزود: روز 21 تیرماه در جمعه و در میلاد امام رضا(ع) واقع شده‌است و باید کار فرهنگی خوبی در این حوزه انجام داد.

زمان وزیری تصریح کرد: متاسفانه غیر از رهبری هنوز یک جبهه واحد در حوزه حجاب در عرصه‌های عمومی و تصمیم‌ساز وجود ندارد؛ مسئولیت و متولیان و حاکمیت در این زمینه دچار چند‌صدایی هستند.

فعال فرهنگی یادآورشد: مومنان جامعه نیز نسبت به حاکمیت در موضوع حجاب بی‌اعتماد شده‌اند؛ کل ساختارهای رسانه ای و تبلیغی و حاکمیتی در اختیار حاکمیت نظام انقلاب است ولی نباید یک نفر از آن سوی مرز با یک گوشی موبایل این چنین مشکلاتی را به بار آورد.

وی گفت: متاسفانه خود مومنین نیز در حل مساله نا امید هستند؛ متاسفانه وضعیت امروز ما به حسب کار نکردن ما است؛ این کار نکردن در مواجه فعالیت شدید دشمن است؛ امروزه یک نفر در غرب علیه حجاب در ایران فعالیت میکند ولی تکلیف جبهه خودی برای مقابله مشخص نیست.

وی افزود: 21 تیر ماه فرصتی است که باید نخست پای این خون های پاک بایستیم و دوم اینکه مقاومت فرهنگی مردم قبل از انقلاب اسلامی را به تصویر بکشیم و عنوان نکنند که حجاب را به زور پس از انقلاب بر ما حاکم کردند؛ این درحالی است که ویل‌دورانت می گوید که تمدن شناسان ایرانی‌ها را بنیان‌گذارحجاب می‌دانند.

زمان‌وزیری تصریح کرد: طراحی عملیاتی در کشور انجام شده است؛ برای این‌که هم مواجهه درستی در جامعه داشته باشیم و هم اینکه برخی از خلاهای موجود را برطرف کنیم؛ باید چند پوستر واحد در این زمینه طراحی کنیم و هدف و هشتکی را در فضای مجازی نیز طراحی کنیم.


 

فعال فرهنگی یادآورشد: باید برای خلق یک اتفاق مثبت، یک جبهه فرهنگی تشکیل دهیم؛ در این زمینه 5 پوستر و سند پشتیبان محتوا تهیه شده است؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی با گستره 7 کتاب ویژه کودک و نوجوان و بزرگسال، بزرگداشت شهدای گوهرشاد ( به همراه 10 پاورپوینت و بسته سخنرانی) از جمله برنامه‌هایی است که هیأت‌ها می توانند آن‌ها را در شهرستان‌های خود برگزار کنند.

وی گفت: هیأتی‌ها در فضای مجازی نیز باید در این زمینه فعالیت کنند؛ در این عرصه هشتک غیرت برای ایران و ایستاده ایم برای گوهرشاد فعال شده است.

وی افزود: باید برای موضوع بزرگداشت واقعه گوهر شاد کاری قوی انجام دهیم؛ روی میز دستگاه فرهنگی و اجرایی ما گزینه های موثری در حوزه ترویج عفاف و حجاب وجود ندارد؛ دشمن ما چندان کار هوشیارانه‌ای در این زمینه انجام نمی‌دهد زیرا می داند که وقتی حیا از بین رفت بسیاری از امور برای آن‌ها روی ریل خواهدرفت.

زمان‌وزیری تصریح کرد: بین رضاشاه و یزید سه شباهت بزرگ وجود داشت؛ ترویج فساد و مقابله با حجاب از جمله این شباهت ها است و در محرم امسال برنامه های خاصی در نظر گرفته‌ایم.

وی گفت: زنان و مادران ما این‌گونه با غیرت پای حجاب ایستاده‌اند که حجاب به ما رسیده است؛ باید این کار بزرگ را قدر بدانیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
امیرحسین اسدی: وظیفه هر کسب و کاری نوآور...

امیرحسین اسدی: وظیفه هر کسب و کاری نوآوری برای مکتب حسینی است

یکی از کارشناسان حوزه کسب و کار از این کار به‌عنوان یک ایده موفق یاد کرد و گفت: این صندوقچه‌ها عظمت صنایع فرهنگی را به نمایش گذاشته و تاکید دارند که همچنان نوآوری در خدمت مذهب و فرهنگ است.
12 مرداد، 1400 | تهران

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستای...

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستایشگران اهل‌بیت(ع)

در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س)
22 دی، 1401

عصر امام خمینی رحمه‌الله

عصر امام خمینی رحمه‌الله

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی سالیان متمادی پس از رحلت حضرت امام خمینی رحمه‌الله، ضمن حضور در جمع مردم عزادار در سالگرد آن رهبر فقید مهم‌ترین و بنیادین‌ترین مسائل كلان انقلاب اسلامی را طی بیاناتی مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.
13 خرداد، 1392

شعار مشترک ماه محرم 1441 هیآت مذهبی کشور...

شعار مشترک ماه محرم 1441 هیآت مذهبی کشور اعلام شد

شعار "بنفسی انت و اهلی و مالی" به عنوان شعار مشترک هیآت مذهبی کشور در محرم الحرام 1441 انتخاب گردید.
24 مرداد، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد