حجت‌الاسلام سرلک: امروز کار فرهنگی باید از جنس شهید حاج قاسم سلیمانی باشد

12 آذر 1400

حجت‌الاسلام سرلک: امروز کار فرهنگی باید از جنس شهید حاج قاسم سلیمانی باشد

شهید سلیمانی در اوج تعهد و پایبندی به امامین انقلاب و آرمان‌های نظام، کار فرهنگی بزرگی انجام داد.

حجت‌الاسلام سرلک: امروز کار فرهنگی باید از جنس شهید حاج قاسم سلیمانی باشد

حجت‌الاسلام علی سرلک صبح امروز در چهاردهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان با بیان اینکه امروز کار فرهنگی باید از جنس شهید حاج قاسم سلیمانی باشد اظهار داشت: شهید سلیمانی در اوج تعهد و پایبندی به امامین انقلاب و آرمان‌های نظام، کار فرهنگی بزرگی انجام داد.
وی با اشاره به اینکه هیأت‌های مذهبی در کشور باید مسئولیت‌های بر زمین مانده افرادی که مسئولیت داشتند و انجام ندادند را به سرانجام برسانند گفت: از فرهنگ عاشورا باید ارتزاق کرده و جامعه را لبریز کنیم. 
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی موتور محرکه کار فرهنگی در جامعه هستند افزود: عقب‌افتادگی‌های بزرگی داریم و برای جبران آن باید این ظرفیت‌های عظیم مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین هنر حاج قاسم این بود که استعداد همه افراد حتی آنهایی که انحراف داشتند را برای اسلام به تحرک آورده بود و نگاه فراگیر داشت گفت: انسان به اندازه درکش انسان است و هر چه بیشتر درک کند و بفهمد انسان‌تر می‌شود.
سرلک با بیان اینکه علایق و گرایش‌های باطنی ما باعث می‌شود که دنیا را چگونه بفهمیم ادامه داد: نهاد هیأت در جریان توحیدی نهال تمایل سازی است که می‌توان مسیر زندگی انسان را از ظلمات به نور برساند.
وی با اشاره به اینکه فعل و کارکرد هیأت‌های مذهبی مودت به اولیای خدا و ابراز این علاقه است بیان کرد: نگاه حاج قاسم تمدن‌سازی و تاریخ سازی بود و با نگاه تاریخ‌دانی نمی‌توان انسان‌سازی کرد و کار هیأت را انجام داد.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه حاج قاسم فرمود "جمهوری اسلامی ایران حرم است" و این نگاه جامع الاطراف بودن حاج قاسم است که همه را از خود می‌بیند گفت: ما امروز در کشور به این نگاه نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه انتظار نداشته باشیم که همه سلایق مانند هم باشند و همه مانند هم حرف بزنند ادامه داد: هنر هیأت این است که همه این سلایق را دور هم جمع کند و کار دینی انجام بدهد و حاج قاسم اینگونه بود.

/انتهای خبر


برچسب

سرلک ، همایش هیأت های محوری ، هیأت ، مدیران هیآت ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

پنج: اهمیت استغفار
22 تیر، 1392

مداح الگو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

مداح الگو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

شاعر و استاد مداحی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز در حوزه مداحی نیازمند یک الگوی موفق است، گفت: متأسفانه امروز افراد زیادی نداریم که بتوانیم از آن‌ها به‌عنوان الگو برای نسل جدید نام ببریم
09 خرداد، 1400 | قم

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رس...

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رسانه است/ لزوم عمل به مطالبات و تاکیدات رهبری در خصوص هیأت‌های مذهبی

قسمت اول از فصل چهارم برنامه «روایت هیأت» جمعه شب،اول بهمن ماه با حضور «احمد واعظی» و «مرتضی طاهری» از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) از شبکه افق سیما پخش شد.
02 بهمن، 1400

یادداشت آقای مهدی قربانی از تبریز

یادداشت آقای مهدی قربانی از تبریز

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
21 دی، 1401

واکنش حاج محمدرضا‌ بذری به حوادث اخیر کش...

واکنش حاج محمدرضا‌ بذری به حوادث اخیر کشور

حجاب اصل است و دستور دین اسلام‌ است و حتی قانون و فرهنگ ماست، بنابراین حجاب نمی‌تواند نباشد. 
28 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد