دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

23 بهمن 1400

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

چرا شور جوانی در مساجد نیست؟

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

بنابراین گزارش، حنیف طاهری، مداح و ذاکر سرشناس اهل بیت علیهم السلام با حضور در برنامه با اشاره به مهمترین چالش ها و مسئله‌های موجود در میان هیآت مذهبی و عدم استفاده مناسب از ظرفیت مساجد کشور گفت:  متاسفانه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد فاصله‌ای بین مساجد و برگزاری هیآت مذهبی و مجالس عزای امام حسین علیه السلام  هستیم.
وی ضمن انتقاد از حضور کمرنگ جوانان در مساجد و لزوم توجه به شور و انرژی و اشتیاق آنها برای پیشبرد اهداف انقلاب تصریح کرد: امروز یکی از آسیب‌های مساجد ما این است که استقبال جوانان از این فضا کمرنگ شده است گرچه که نه مساجد و نه هیآت مذهبی هدف و ریشه خود را فراموش نکرده اند و از آن فاصله نگرفته اند اما به خاطر برخی سلیقه های شخصی این فاصله بین هیأت و مسجد رقم خورده است.
این مداح و ذاکر سرشناس اهل بیت علیهم السلام عنوان کرد: همه بزرگان اذعان دارند که خون جاری در رگ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ابتدای شکل گیری جوانان بودند. اغلب همین جوانان با شور و اشتیاق در تظاهرات شرکت می‌کردند اما امروز این شور جوانی که باید با هدایت و تجربه بزرگترها و ریش سفیدها هدایت شود در مساجد وجود ندارد.
طاهری با اشاره به جایگاه بالای هیآت مذهبی و مجالس عزای امام حسین علیه السلام در پیشبرد اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از ابتدا تا کنون  اظهار کرد: امام خمینی رحمت الله علیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می فرماید: "ماه محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است" بر همین اساس، همه هویت کشور و نظام جمهوری اسلامی به اسلامی بودن  و ارتباطش با اهل بیت علیهم السلام است. بر همین اساس از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بار بر دوش هیأت‌ها و مجالس عزای امام حسین علیه السلام است. به گونه‌ای که به  گفته رهبر عظیم‌الشأن انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای  اگر  به این سیره در هیأت ها عمل شود شاهد تحول بزرگ و شگفت در اجتماع خواهیم بود.
 وی با بیان این مطلب که هیأت‌های مذهبی مطالبه گر هستند و برای خواسته های خود به جناح  سیاسی و یا دولت خاصی توجه ندارند عنوان کرد: هیأت ها و مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام در زمان کنونی زنده بودن خود را حفظ کرده و همواره مطالبه گر است و کاری به فلان دولت و جبهه سیاسی ندارد. امروز یکی از مطالبه‌گری های هیآت و مجالس مذهبی از مساجد کشور است و سوال ما این است که چرا جوانان در این مکان مقدس حضور کمرنگ دارند در حالی که اگر ارتباط میان هیأت و مساجد پررنگ شود موجب انسجام و وحدت رویه در بسیاری از رویدادهای مهم کشور خواهد شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندا...

رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: این پویش به طوری است که هر خانه یک موکب می‌شود و هر شخص به اندازه توان خود خدمتی را به مردم ارائه ‌می‌کند.
03 شهریور، 1401

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت خبردا...

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت خبرداد: اولین برنامه تخصصی تلویزیونی با موضوع کارکردهای هیأت آماده پخش می‌شود.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت گفت: برنامه تلویزیونی روایت هیأت همزمان با اربعین حسینی در 10 قسمت از شبکه افق پخش خواهد شد.
16 مهر، 1398 | قم

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع...

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع به ماه رجب

خدای تعالی در آسمان هفتم فرشته‌ای قرار داده که به آن «داعی» گویند. چون ماه رجب در آید، این فرشته در هر شب آن تا بامداد بانگ بر زند که خوشا به حال یادکنند‌گان خدا!
04 مرداد، 1392

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حق...

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.
11 اسفند، 1401

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری...

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند

حاج حسین یکتا: شهادت سردار سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس به معنای وحدت ایران و عراق است
13 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد