حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی: عشق به امام حسین(ع) در روضه خانگی تجلی می‌یابد

11 مرداد 1400 | تهران

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی: عشق به امام حسین(ع) در روضه خانگی تجلی می‌یابد

تولیت آستان امامزاده صالح(ع) گفت: هر کسی که می‌خواهد امام حسینی باشد باید اهل روضه خانگی باشد چراکه عشق به امام حسین علیه السلام در روضه خانگی تجلی می‌یابد و روشن نگه داشتن چراغ روضه‌های خانگی بسیار ارزشمند است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی: عشق به امام حسین(ع) در روضه خانگی تجلی می‌یابد

به گزارش روابط‌عمومی ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام والمسلمین احسان بی‌آزار تهرانی در مراسم رونمایی از صندوقچه روضه‌های خانگی که در آستان امامزاده صالح(ع) برگزار شد، اظهار کرد: اگر بگوییم که فلسفه حضور ما در این دنیا حسین شناسی و تبعیت از مکتب امام حسین علیه‌السلام است گزاف نگفته‌ایم و وقتی هم که از این دنیا می رویم اگر به کشتی حسین علیه‌السلام متصل نباشیم غرق خواهیم شد.
وی از خدمت در مسیر اهل بیت به ویژه امام حسین علیه السلام به عنوان افضل اعمال نام برد و اضافه کرد: مهد تربیت حسینی روضه های خانگی است و هر کسی امروز نشان خادمی اهل‌بیت(ع) را بر گردن دارد این نشان را از برکت روضه خانگی به دست آورده است.
تولیت آستان امامزاده صالح(ع) با بیان اینکه اباعبدالله(ع) جوهره عبودیت است، عنوان کرد: هر کسی که می‌خواهد امام حسینی باشد باید اهل روضه خانگی باشد چراکه عشق به امام حسین علیه السلام در روضه خانگی تجلی می‌یابد و روشن نگه داشتن چراغ روضه‌های خانگی بسیار ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه صندوقچه روضه خانگی دریچه‌ای به حریم امام حسین علیه السلام است، تصریح کرد: نمادهایی که در این صندوقچه مورد استفاده قرار گرفته حامل پیام هایی ارزشمند است که این پیام‌ها باید در میان سراسر شیعیان جهان تبلیغ شود.


برچسب

روضه ، صندوقچه روضه خانگی ، روضه خانگی

نظرات


استانی
برگزیده ها
فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسل...

فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسلامی (ویژۀ شعر کلاسیک)

دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌کند:فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسلامی(ویژۀ شعر کلاسیک)
23 تیر، 1397

حاج حسین یکتا: انقلابی‌ها حلقه‌های واسطه...

حاج حسین یکتا: انقلابی‌ها حلقه‌های واسطه مفقوده میان مردم و حکومت را پدید آورند

اربعین فرصتی برای تقویت جبهه مقاومت است
29 شهریور، 1398 | قم

ترفند امام هادی(ع) برای حفظ فرزندش

ترفند امام هادی(ع) برای حفظ فرزندش

ماجرای سفر امام عسکری(ع) به ایران از بیانات حجت‌الاسلام مروجی طبسی
01 اسفند، 1391

تل زینبیه در 92 سال قبل

تل زینبیه در 92 سال قبل

در حال حاضر بنايی به همين نام در سمت غرب صحن حرم امام حسين علیه السلام وجود دارد. کار تجديد بناي تل زينبيه در اين اواخر حدود سال 1398 هجری قمری انجام شد.
15 اردیبهشت، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد