حجت الاسلام هادی: باید چالش‌هایی متناسب با مسائل روز برای نوجوانان ایجاد شود

01 تیر 1402

حجت الاسلام هادی: باید چالش‌هایی متناسب با مسائل روز برای نوجوانان ایجاد شود

حجت الاسلام والمسلمین مهدی هادی گفت: اگر چالش‌های متناسب با مسائل روز را برای نوجوانان ایجاد کنیم، شاهد مشارکت آن‌ها نیز خواهیم بود.

حجت الاسلام هادی: باید چالش‌هایی متناسب با مسائل روز برای نوجوانان ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین مهدی هادی در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: دانش و مهارت از اصلی‌ترین لوازم خوشبختی است.
وی با اشاره به اینکه دانش مجموعه اطلاعات است که نتیجه آن دانایی است، مطرح کرد: مهارت نیز مجموعه توانایی‌ها است که نتیجه آن توانمندی است.
با بیان اینکه در هیأت نیز برای موفقیت باید دانا و توانا بود، عنوان کرد: در عرصه نوجوانان نیز باید دانایی لازم را از نوجوانان داشته و توانایی اجرای برنامه‌های مختلف برای آن‌ها را نیز داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه نوجوانی فصل تضادها است، خاطرنشان کرد: در هیأت‌ها باید به افت و خیز ویژگی‌های نوجوانانه اطلاعات لازم را داشته باشیم و اگر این اطلاعات وجود داشته باشد می‌توان رفتار نوجوان را مدیریت کرد.
هادی با بیان اینکه باید نوجوانان را با مسائل درگیر کنیم، تصریح کرد: اگر چالش‌های متناسب با مسائل روز را برای نوجوانان ایجاد کنیم، شاهد مشارکت آن‌ها نیز خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه نخستین و مهم‌ترین دانش و مهارت خودآگاهی است، یادآور شد: باید برای نوجوانان و جوانان مسئولیت‌های جدید ایجاد کرد تا آن‌ها در چالش‌های مختلف زندگی توانمند شوند.
با بیان اینکه بسیاری از برخوردها در هیأت در نوجوانان و جوانان اثرگذار است، ابراز کرد: باید خادمین اهل بیت(ع) در هیأت‌ها گفتمان مناسبی داشته و با دیگران با احترام برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه اوقات فراغت نوجوانان بحث مهمی است که باید در جلسات متعدد مورد بررسی قرار بگیرد، بیان کرد: منبع مکتوب متناسب با این موضوع کم است که امیدواریم با برگزاری این همایش‌ها گامی در این جهت نیز برداشته شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شی...

اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شیعه هستیم

لزوم آشنایی مداحان با نغمه‌های تغزیه و ردیف‌های ایرانی
23 خرداد، 1398

دکتر معلی: اجتماع هیأتی‌ها می‌تواند مشکل...

دکتر معلی: اجتماع هیأتی‌ها می‌تواند مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند

مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر گفت: با جرئت می‌توان اعلام کرد که هیچ جمع دیگری بجز هیأتی‌ها نمی‌توانند مشکلات تولید و اقتصاد کشور را رفع کنند.
18 خرداد، 1402

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصل...

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.
16 مرداد، 1398

در دوازدهمین همایش هیأت‌های محوری برگزید...

در دوازدهمین همایش هیأت‌های محوری برگزیده مطرح خواهد شد: تبیین وظایف هیأت‌ها حول دو محور خانواده و بصیرت

دبیر دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده از برگزاری این همایش ملی با دو محور اصلی «هیأت و خانواده» و «هیأت و بصیرت» در قم خبرداد
02 دی، 1398 | قم

چگونه از رنج‌های دنیا اجر ببریم؟

چگونه از رنج‌های دنیا اجر ببریم؟

اگر از رنج فرار کنی، بدتر می‌شود
22 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد