حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

25 تیر 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو گفت: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی:  تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد قمی در نخستین روز از سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی(عج) طی سخنانی با موضوع "تبیین سیاست‌های محرم پیش رو" به پایین بودن جذب و گزینش تعداد خانم‌ها در سازمان تبلیغات اشاره و اظهار داشت: جذب نیرو در سازمان تبلیغات تحت اختیار بنده نبوده و در این رابطه بایستی سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب بدهد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ابراز امیدواری برای جذب نیروی اداری در دولت جدید در سازمان تبلیغات گفت: امیدواریم دولت جدید به سازمان تبلیغات که افتخار همکاری با نهادها، ارگان‌ها و مساجد را دارد اجازه جذب نیرو و استخدام بدهد.
وی به در اختیار قرار دادن بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها به بانوان هیأت‌های مذهبی اشاره و ابراز کرد: به مسئولان مجامع مذهبی توصیه می‌کنیم که بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها را در اختیار بانوان قرار دهند تا صرف امور محوله به بانوان در مساجد شود؛ البته نمی‌توانیم این موضوع را به مواکب و حسینیه‌ها اجبار کنیم چراکه منوط به سیاست‌گذاری در مجلس است.
حجت‌الاسلام قمی همچنین در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو اظهار کرد: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ البته تعظیم شعائر تنها خلاصه به برگزاری هیأت نمی‌شود و برای مثال اگر پرچم‌های سیاه بر سر در منازل و خودروها نصب نشود تعظیم شعائر به نحو احسن صورت نگرفته است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: باید ایران یکپارچه سیاه‌پوش شده و در ایستگاه‌های صلواتی صدای نوحه بلند شده و به‌جای نذری می‌توان مواد ضدعفونی و شوینده به مردم تقدیم کرد.
وی بر لزوم حمایت مردم از دولت جدید تأکید و اضافه کرد: همچنین اگر مردم پشت دولت درنیایند و به حمایت از دولت برنخیزند دولت هم به‌تنهایی نمی‌تواند مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهد؛ این‌همه تأکیداتی که مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف به هیأت‌های مذهبی داشته‌اند برای همه ما مسئولیت ایجاد می‌کند.
حجت‌الاسلام قمی توجه به فرزندآوری، ادامه نسل و رفع موانع میان مردم را مورد توجه قرار داد و مطرح کرد: باید بیش از پیش پای صحبت حرف مردم و مشکلات آنان رفت و در رفع مشکلات آنان کوشید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم تعظیم شعائر در ایام محرم پیش رو تأکید و تصریح کرد: نباید هیأت‌های مذهبی بگذارند بر تعظیم شعائر لطمه‌ای واردشده و باید به احسن وجه در خدمت دستگاه حضرت سیدالشهدا(ع) بوده و توفیق خدمت بیشتر داشته باشیم.


برچسب

همایش ، هیئت ، مشعر ، جامعه ایمانی مشعر ، هیأت

نظرات


استانی
برگزیده ها
ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آ...

ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.
18 اسفند، 1397

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمک...

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمکران

راه‌کارهای الگوی تعامل بیشتر بین هیأت‌های مذهبی بررسی می‌شود.
24 فروردین، 1398

سخنان گرانقدر حجت‌الاسلام یاورى در مورد...

سخنان گرانقدر حجت‌الاسلام یاورى در مورد آموزش ولایت فقیه توسط امام عسکری(ع)

استاد تاریخ تشیع حوزه علمیه قم با بیان اینکه بحث ولایت فقیه توسط امام حسن عسکرى(ع) آموزش داده شد، گفت: ایشان عملاً آموزش دادند شیعیان چگونه باید جامعه خود را مدیریت کنند.
02 اسفند، 1391

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد،...

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد، بهترین سبک است

گفتگو با استاد غلامرضا سازگار، پیرغلام و شاعر اهلبیت درباره نوحه
21 مرداد، 1392

با حضور اساتید پیشکسوت مداحی؛ صندوقچه رو...

با حضور اساتید پیشکسوت مداحی؛ صندوقچه روضه خانگی در آستانه ماه محرم رونمایی شد

صندوقچه‌های روضه خانگی که قرار است در آستانه ماه محرم میان دو هزار هیأت و مسجد توزیع شود امروز طی مراسمی در امامزاده صالح رونمایی شد.
12 مرداد، 1400 | تهران

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد