حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

25 تیر 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو گفت: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی:  تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد قمی در نخستین روز از سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی(عج) طی سخنانی با موضوع "تبیین سیاست‌های محرم پیش رو" به پایین بودن جذب و گزینش تعداد خانم‌ها در سازمان تبلیغات اشاره و اظهار داشت: جذب نیرو در سازمان تبلیغات تحت اختیار بنده نبوده و در این رابطه بایستی سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب بدهد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ابراز امیدواری برای جذب نیروی اداری در دولت جدید در سازمان تبلیغات گفت: امیدواریم دولت جدید به سازمان تبلیغات که افتخار همکاری با نهادها، ارگان‌ها و مساجد را دارد اجازه جذب نیرو و استخدام بدهد.
وی به در اختیار قرار دادن بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها به بانوان هیأت‌های مذهبی اشاره و ابراز کرد: به مسئولان مجامع مذهبی توصیه می‌کنیم که بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها را در اختیار بانوان قرار دهند تا صرف امور محوله به بانوان در مساجد شود؛ البته نمی‌توانیم این موضوع را به مواکب و حسینیه‌ها اجبار کنیم چراکه منوط به سیاست‌گذاری در مجلس است.
حجت‌الاسلام قمی همچنین در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو اظهار کرد: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ البته تعظیم شعائر تنها خلاصه به برگزاری هیأت نمی‌شود و برای مثال اگر پرچم‌های سیاه بر سر در منازل و خودروها نصب نشود تعظیم شعائر به نحو احسن صورت نگرفته است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: باید ایران یکپارچه سیاه‌پوش شده و در ایستگاه‌های صلواتی صدای نوحه بلند شده و به‌جای نذری می‌توان مواد ضدعفونی و شوینده به مردم تقدیم کرد.
وی بر لزوم حمایت مردم از دولت جدید تأکید و اضافه کرد: همچنین اگر مردم پشت دولت درنیایند و به حمایت از دولت برنخیزند دولت هم به‌تنهایی نمی‌تواند مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهد؛ این‌همه تأکیداتی که مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف به هیأت‌های مذهبی داشته‌اند برای همه ما مسئولیت ایجاد می‌کند.
حجت‌الاسلام قمی توجه به فرزندآوری، ادامه نسل و رفع موانع میان مردم را مورد توجه قرار داد و مطرح کرد: باید بیش از پیش پای صحبت حرف مردم و مشکلات آنان رفت و در رفع مشکلات آنان کوشید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم تعظیم شعائر در ایام محرم پیش رو تأکید و تصریح کرد: نباید هیأت‌های مذهبی بگذارند بر تعظیم شعائر لطمه‌ای واردشده و باید به احسن وجه در خدمت دستگاه حضرت سیدالشهدا(ع) بوده و توفیق خدمت بیشتر داشته باشیم.


برچسب

همایش ، هیئت ، مشعر ، جامعه ایمانی مشعر ، هیأت

نظرات


استانی
برگزیده ها
آیت‌الله مجتبی کلهر تهرانی مشهور به آقا...

آیت‌الله مجتبی کلهر تهرانی مشهور به آقا مجتبی تهرانی دار فانی را وداع گفت.

این شاگرد امام خمینی(ره) ساعت یک بامداد امروز در بیمارستان تهران درگذشت.
13 دی، 1391

منصور ارضی: مردم در کنار دوای مادی به دو...

منصور ارضی: مردم در کنار دوای مادی به دوای معنوی هم نیاز دارند

مداح پیشکسوت اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه مجلس و حرم امام حسین(ع) شفاخانه است، گفت: رعایت نکات بهداشتی لازم است و ما در مجالس خود به‌خوبی این نکات را رعایت می‌کنیم اما همانطور که مردم به دوای پزشکان نیاز دارند به دوای معنوی هم نیازمند هستند.
05 خرداد، 1400 | قم

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت:...

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت: فصل دوم برنامه روایت هیأت روی آنتن می‌رود

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت از پخش برنامه روایت هیأت در روزهای پنجشنبه و جمعه تا ماه مبارک رمضان از شبکه افق خبرداد.
09 فروردین، 1399 | قم

به همت جامعه ایمانی مشعر؛ مدیران هیأت‌ها...

به همت جامعه ایمانی مشعر؛ مدیران هیأت‌های محوری کشور در قم گردهم می‌آیند

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت ۲۴ و ۲۵ تیرماه به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
21 تیر، 1400 | قم

واکنش استاد ابوالقاسم علیدوست به اتفاقات...

واکنش استاد ابوالقاسم علیدوست به اتفاقات اخیر

این حرکات محکوم و هیچ تزلزلی در باور و کنش توده عظیم ایجاد نمی‌کند.
07 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد