رحیم‌پور ازغدی: کار هیئتی، جهادی، فداکارانه و بی‌توقع است

24 تیر 1397

رحیم‌پور ازغدی: کار هیئتی، جهادی، فداکارانه و بی‌توقع است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، «حسن رحیم‌پور ازغدی» در سومین نشست ملّی هیئات شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با موضوع هیأت و گفتمان خدمات اجتماعی و مطالبه‌گری برگزار شد

رحیم‌پور ازغدی: کار هیئتی، جهادی، فداکارانه و بی‌توقع است

وی افزود:

با تأکید بر ضرورت آگاهی افکار عمومی درباره خدمات جهادی و اجتماعی هیئات به مردم گفت: گرچه این وظیفه بر عهده نهادهای رسمی و حکومتی است، اما آنها خیلی از اوقات دیرتر از نهادهای مردمی همچون هیئات مذهبی به وظیفه خود عمل می‌کنند.

وی با اشاره به شعار «هر هیأت یک روستا» و تأکید بر جهادی بودن این شعار اظهار کرد: این شعار هیئات مذهبی را در جایگاه دینی و اهل بیتی خودشان می‌نشاند و در نتیجه در مسیر تمدن‌سازی گام بر می‌دارند.

کار هیئتی، جهادی، فداکارانه و بی توقع است

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: زمانی بود که مفهوم کار هیئتی را، کار بی‌برنامه، بی‌نظم و بی‌تخصص جلوه می‌دادند و اینگونه برای دیگران تلقی می‌شد، اما در تعریف کار هیئتی باید بگویم منظور همان جمع‌هایی است که پرچم امام حسین (ع) را سر دست نگه می دارند، میان مردم حضور دارند و هیچ کاری هم به نهادهای حکومتی ندارد و به صورت جهادی و فداکارانه و بی هیچ توقعی پا در میدان می‌گذارند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت...

دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت در پویش #سین_هشتم

بیش از صد هیأت مذهبی خدمات‌رسان در قالب پویش «سین هشتم» از هیآت مذهبی سراسر کشور برای بسیج آحاد مردم در راستای کمک به استان‌های سیل‌زده دعوت کردند.
09 فروردین، 1398

الحیدری: امروز نیازمند موکب‌های با بصیرت...

الحیدری: امروز نیازمند موکب‌های با بصیرت هستیم

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله گفت: وضعیت و شرایط موکب‌ها در اربعین نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است اما امروز نیازمند موکب با بصیرت هستیم.
03 شهریور، 1401

فراخوان انتخاب شعار محرم

فراخوان انتخاب شعار محرم

شعار محرم سال 91، «در عزای زینت دوش نبی» و شعار محرم­ سال­‌های92 و 93، «هیهات مناالذله» بوده ­است.
08 اردیبهشت، 1394

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص ج...

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص جمعه آخر

سه ماه رجب، ‌شعبان و ‌رمضان مورد عنايت الهي هستند. به حسب ظاهر ما در آخرين لحظات ماه شعبان هستيم. سخنانی از مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی در خصوصیات ماه شعبان تقدیم میشود:
11 تیر، 1392

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی پوستر...

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت برگزار شد

داوری دهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت به همت دفتر هنرهیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر
10 آبان، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد