آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

18 آبان 1402

آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: ماجرای تربیت حماسی را باید در مقاومت امروز مردم غزه بازخوانی کرد.

آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش در اختتامیه هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: ماجرای تربیت حماسی را باید در مقاومت امروز مردم غزه بازخوانی کرد.
وی با اشاره به اینکه باید کرسی‌ها، جلسات و نشست‌هایی را در این زمینه برگزار کنیم، مطرح کرد: غزه نمونه‌ای موفق از تربیت در میدان است که نمود آن تربیت در میدان هیأت است.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه افرادی مانند محسن حججی تربیت شده بستر هیأت هستند، عنوان کرد: شهدایی که در طول این سال‌ها تقدیم اسلام شده‌اند، حاصل تربیت هیأت هستند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای حضور در هیأت مسئولیت‌پذیری و تقسیم کار شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: افراد در سنین نوجوانی که مسئولیت می‌پذیرند، علم مدیریت را آموزش می‌بینند.
آبفروش با بیان اینکه هیأت یک ظرفیت عظیم درونی است، تصریح کرد: هیأت را به عنوان یک کهن الگوی فرهنگی می‌دانیم و باید با این دیدگاه به هیأت نگاه کرد.
وی با اشاره به اینکه اگر هیأتی با هدف قیام همراه باشد، این قیام در تمام اشکال هیأت بروز پیدا می‌کند، یادآور شد: هیأت تربیتی باید مرد میدان و امانت‌دار باشد.


دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه نخستین گام برای ورود به جریان تربیت، اخذ مبنا است، ابراز کرد: امروز شاهد جریان‌های فکری متعدد با سلیقه‌های متفاوت هستیم که هرکدام مسیر متفاوتی را طی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در جریان تربیتی بار سنگینی روی دوش افراد می‌آید، بیان کرد: باید در مسائل تربیتی به افراد چارچوب و نظام دهیم.
آبفروش با بیان اینکه باید این مسائل تربیتی ضرب در جبهه شود، اظهار داشت: در حالت جبهه هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند متناسب با سبک فردی هیأت خود پیش برود بلکه باید شاهد اتحاد رویه باشیم.
وی با اشاره به اینکه تربیت حماسی یک وصف کلی در تمام مسیرها است، مطرح کرد: اگر تربیتی غیرحماسی باشد از چارچوب اصلی تربیتی خارج شده است.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه مادر حماسه‌ها، فاطمیه(س) است، عنوان کرد: گسترده کردن امر تربیت یک موضوع بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به اینکه هیأت توحیدی‌ترین تشکیلات است، خاطرنشان کرد: در هیأت کوچک و بزرگ، عالم و بی‌سواد در کنار یکدگیر قرار می‌گیرند.
آبفروش با بیان اینکه هیأت این ظرفیت را دارد که قلوب و عقول مردم را درگیر کند، تصریح کرد: باید از این ظرفیت برای پیاده‌سازی فرصت‌های تربیتی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه باید قاعده هیأت تربیت و نگاه به نوجوان شود، یادآور شد: اگر این قاعده شکل بگیرد باید ساحت‌های مختلف هیأت ازجمله سخنران، مداح و... نیز تغییر پیدا کند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه اساتید مکتب حماسی و فاطمی مادران شهدا هستند، ابراز کرد: حماسه امروز مردم غزه وام‌دار حماسه دیروز شهدا است. 

نظرات


استانی
برگزیده ها
یادداشت آقای سیدمحسن بنی‌فاطمی از قم

یادداشت آقای سیدمحسن بنی‌فاطمی از قم

2روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
19 دی، 1401

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی...

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

سعیدی آریا گفت: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.
21 آبان، 1400

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید...

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید در جوانان باشد

امروزه اقتصاد یکی از مسائل مهم جامعه ما محسوب می‌شود، اما مهم‌تر از این مسأله، باورها و ارزش‌های دینی مردم است. باید بپذیریم که امروزه باورهای دینی مردم به ویژه نسل جوان بسیار کم‌رنگ شده است.
05 اسفند، 1400

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
11 آذر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد