آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

18 آبان 1402

آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: ماجرای تربیت حماسی را باید در مقاومت امروز مردم غزه بازخوانی کرد.

آبفروش: تربیت حماسی مردم غزه بازخوانی شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش در اختتامیه هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: ماجرای تربیت حماسی را باید در مقاومت امروز مردم غزه بازخوانی کرد.
وی با اشاره به اینکه باید کرسی‌ها، جلسات و نشست‌هایی را در این زمینه برگزار کنیم، مطرح کرد: غزه نمونه‌ای موفق از تربیت در میدان است که نمود آن تربیت در میدان هیأت است.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه افرادی مانند محسن حججی تربیت شده بستر هیأت هستند، عنوان کرد: شهدایی که در طول این سال‌ها تقدیم اسلام شده‌اند، حاصل تربیت هیأت هستند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای حضور در هیأت مسئولیت‌پذیری و تقسیم کار شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: افراد در سنین نوجوانی که مسئولیت می‌پذیرند، علم مدیریت را آموزش می‌بینند.
آبفروش با بیان اینکه هیأت یک ظرفیت عظیم درونی است، تصریح کرد: هیأت را به عنوان یک کهن الگوی فرهنگی می‌دانیم و باید با این دیدگاه به هیأت نگاه کرد.
وی با اشاره به اینکه اگر هیأتی با هدف قیام همراه باشد، این قیام در تمام اشکال هیأت بروز پیدا می‌کند، یادآور شد: هیأت تربیتی باید مرد میدان و امانت‌دار باشد.


دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه نخستین گام برای ورود به جریان تربیت، اخذ مبنا است، ابراز کرد: امروز شاهد جریان‌های فکری متعدد با سلیقه‌های متفاوت هستیم که هرکدام مسیر متفاوتی را طی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در جریان تربیتی بار سنگینی روی دوش افراد می‌آید، بیان کرد: باید در مسائل تربیتی به افراد چارچوب و نظام دهیم.
آبفروش با بیان اینکه باید این مسائل تربیتی ضرب در جبهه شود، اظهار داشت: در حالت جبهه هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند متناسب با سبک فردی هیأت خود پیش برود بلکه باید شاهد اتحاد رویه باشیم.
وی با اشاره به اینکه تربیت حماسی یک وصف کلی در تمام مسیرها است، مطرح کرد: اگر تربیتی غیرحماسی باشد از چارچوب اصلی تربیتی خارج شده است.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه مادر حماسه‌ها، فاطمیه(س) است، عنوان کرد: گسترده کردن امر تربیت یک موضوع بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به اینکه هیأت توحیدی‌ترین تشکیلات است، خاطرنشان کرد: در هیأت کوچک و بزرگ، عالم و بی‌سواد در کنار یکدگیر قرار می‌گیرند.
آبفروش با بیان اینکه هیأت این ظرفیت را دارد که قلوب و عقول مردم را درگیر کند، تصریح کرد: باید از این ظرفیت برای پیاده‌سازی فرصت‌های تربیتی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه باید قاعده هیأت تربیت و نگاه به نوجوان شود، یادآور شد: اگر این قاعده شکل بگیرد باید ساحت‌های مختلف هیأت ازجمله سخنران، مداح و... نیز تغییر پیدا کند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه اساتید مکتب حماسی و فاطمی مادران شهدا هستند، ابراز کرد: حماسه امروز مردم غزه وام‌دار حماسه دیروز شهدا است. 

نظرات


استانی
برگزیده ها
اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل ک...

اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود

دبیر همایش‌های جامعه ایمانی مشعر: اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود
12 تیر، 1398

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگویند مراعات می‌کنیم اما تعظیم شعائر را کم‌رنگ نمی‌کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هیأتی‌ها مسؤولیت‌پذیر و قانون‌مند هستند و هر چه رهبری بگویند تبعیت می‌کنند، گفت: امسال اجازه نمی‌دهیم یک هیأت هم تعطیل شود و هر کاری می‌کنیم تا بستر برگزاری هیأت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم شود.
23 تیر، 1400 | قم

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و...

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور: بانوان کشور در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند.
01 مرداد، 1401

صحبت‌های کربلایی سیدامیر حسینی درباره ات...

صحبت‌های کربلایی سیدامیر حسینی درباره اتفاقات اخیر

دعوا برای خانه خودمان است و ربطی به اجنبی ندارد.
09 مهر، 1401

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما: رسانه ملی د...

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما: رسانه ملی در بازنمایی انقلاب اسلامی نیازمند فرم خلاقانه و مردمی است

کشکولی با اشاره به اینکه رسانه ملی در بازنمایی انقلاب اسلامی نیازمند فرم خلاقانه و مردمی است، گفت: ما در رسانه ملی همسو با مطالبه مقام معظم رهبری، موضوع روایت گری درباره شخصیت ها، داستان ها و اسطوره ها را به صورت جدی دنبال می کند.
22 اردیبهشت، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد