ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

30 شهریور 1398 | قم

ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین پس از گذشت دو روز با سخنرانی شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد

ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین به همت جامعه ایمانی مشعر و با همکاری مسجد مقدس جمکران به مدت دو روز در شبستان کربلا این مسجد مقدس برگزار شد.
در روز نخست این گردهمایی محمدحسین طاهری دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین به ارائه گزارشی از اهداف برگزاری این گردهمایی پرداخت و همچنین رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر نیز برنامه‌های جامعه ایمانی مشعر در اربعین را تشریح کرد.
همچنین حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی از اساتید حوزه علمیه قم در ادامه برنامه‌های روز نخست این گردهمایی در مورد دستاوردهای معنوی و تربیتی اربعین به ایراد سخن پرداخت.
عصر روز نخست نیز کمیسیون‌های تخصصی با موضوعات اربعین و تعمیق روابط دو ملت ایران و عراق، اربعین و نقش جبهه فرهنگی در مواجهه با زوار غیر ایرانی، اربعین و تعمیق روابط ادیان و مذاهب، اربعین و نقش آن در اعتلای معنوی و معرفتی زائران، اربعین و خانواده و اربعین و انعکاس رسانه‌ای و بازتاب جهانی با حضور جمعی از چهره‌های مذهبی و فرهنگی برگزار شد.
برگزاری میزگرد تجربه مانا ویژه مدیران مواکب در شبستان کربلا و همچنین ویژه مدیران کاروان‌ها در سالن جوانه‌های انتظار نیز در روز نخست برگزاری این گردهمایی دنبال شده است.
سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه علمیه قم، آیت‌الله سیدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری، جلال غفاری مدیر شبکه افق، محمد سبزعلی معاون سازمان سراج و حسین یکتا فرمانده امام رضایی‌ها از دیگر برنامه‌های روز دوم گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بوده است.
برپایی دومین نمایشگاه نیازمندی‌های اربعین حسینی در شبستان امام هادی(ع) مسجد مقدس جمکران نیز از دیگر اقدامات جامعه ایمانی مشعر به منظور ارائه خدمت به زائران و موکب‌داران اربعین حسینی بوده است.
خاطرنشان می‌شود، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نمایندگان هیأت‌های فعال در عرصه اربعین طی این دو روز در مراسم‌های دعای ندبه و کمیل مسجد مقدس جمکران نیز حضور یافتند و از سخنرانی اساتید حوزه و مدیحه‌سرایی مداحان اهل‌بیت(ع) بهره‌مند شدند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

با این مستندها، جمهوری‌آذربایجان را بیشتر بشناسیم
11 مهر، 1400

پویش #سین_هشتم (کمک به سیل‌زدگان فروردین...

پویش #سین_هشتم (کمک به سیل‌زدگان فروردین 98)

پویش جمع آوری لوازم خانگی و مصالح ساختمانی و کمکهای نقدی برای سیل زدگان با مشارکت هیآت مذهبی سراسر کشور
09 فروردین، 1398

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأ...

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد

جریان هیأت باید در مدار اخلاق و عقل حرکت کند.
05 دی، 1398 | قم

تشییع پیکر آیت الله خوشوقت و اقامه نماز...

تشییع پیکر آیت الله خوشوقت و اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر آن عالم ربانی

جامعه ایمانی مشعر به نقل از جهان، لحظاتی قبل رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله عزیزالله خوشوقت از علمای بزرگ تهران که صبح چهارشنبه دوم اسفند در مکه مکرمه رحلت کردند در دانشگاه تهران با حضور خیل عظیم مردم اقامه نماز کردند.
05 اسفند، 1391

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هشت: ماه فرصت‌ها
26 تیر، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد