ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

30 شهریور 1398 | قم

ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین پس از گذشت دو روز با سخنرانی شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد

ظهر روز جمعه گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی در قم به پایان رسید

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین به همت جامعه ایمانی مشعر و با همکاری مسجد مقدس جمکران به مدت دو روز در شبستان کربلا این مسجد مقدس برگزار شد.
در روز نخست این گردهمایی محمدحسین طاهری دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین به ارائه گزارشی از اهداف برگزاری این گردهمایی پرداخت و همچنین رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر نیز برنامه‌های جامعه ایمانی مشعر در اربعین را تشریح کرد.
همچنین حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی از اساتید حوزه علمیه قم در ادامه برنامه‌های روز نخست این گردهمایی در مورد دستاوردهای معنوی و تربیتی اربعین به ایراد سخن پرداخت.
عصر روز نخست نیز کمیسیون‌های تخصصی با موضوعات اربعین و تعمیق روابط دو ملت ایران و عراق، اربعین و نقش جبهه فرهنگی در مواجهه با زوار غیر ایرانی، اربعین و تعمیق روابط ادیان و مذاهب، اربعین و نقش آن در اعتلای معنوی و معرفتی زائران، اربعین و خانواده و اربعین و انعکاس رسانه‌ای و بازتاب جهانی با حضور جمعی از چهره‌های مذهبی و فرهنگی برگزار شد.
برگزاری میزگرد تجربه مانا ویژه مدیران مواکب در شبستان کربلا و همچنین ویژه مدیران کاروان‌ها در سالن جوانه‌های انتظار نیز در روز نخست برگزاری این گردهمایی دنبال شده است.
سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه علمیه قم، آیت‌الله سیدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری، جلال غفاری مدیر شبکه افق، محمد سبزعلی معاون سازمان سراج و حسین یکتا فرمانده امام رضایی‌ها از دیگر برنامه‌های روز دوم گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بوده است.
برپایی دومین نمایشگاه نیازمندی‌های اربعین حسینی در شبستان امام هادی(ع) مسجد مقدس جمکران نیز از دیگر اقدامات جامعه ایمانی مشعر به منظور ارائه خدمت به زائران و موکب‌داران اربعین حسینی بوده است.
خاطرنشان می‌شود، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نمایندگان هیأت‌های فعال در عرصه اربعین طی این دو روز در مراسم‌های دعای ندبه و کمیل مسجد مقدس جمکران نیز حضور یافتند و از سخنرانی اساتید حوزه و مدیحه‌سرایی مداحان اهل‌بیت(ع) بهره‌مند شدند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اعلام فراخوان «سین هشتم» برای نمایش خدما...

اعلام فراخوان «سین هشتم» برای نمایش خدمات هیأت‌ها در استان‌های سیل‌زده

رحیم آبفروش : ارتباط دو طرفه با بیش از 10 هزار هیأتِ هویت‌بخش دنبال می‌شود.
06 اردیبهشت، 1398

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظا...

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظام سلطه در مباحث تربیتی

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز نظام سلطه به مباحث تربیتی نیز ورود پیدا کرده است و کارکرد مراکز تربیتی را کاهش داده است.
02 تیر، 1402

برگزاری مجازی ششمین گردهمایی ملی «فعالان...

برگزاری مجازی ششمین گردهمایی ملی «فعالان اربعین»

مسئول دفتر همایش‌های جامعه ایمانی مشعر از برگزاری ششمین گردهمایی ملی «فعالان اربعین» به صورت مجازی برای موکب‌داران ایرانی و فعالان اربعین خبرداد.
11 شهریور، 1400 | قم

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی: مسئولان به...

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی: مسئولان به خواسته‌های مردم گوش دهند و مشکلات آن‌ها را حل نمایند.

ستون دین همین مردم هستند و این مردم بودند که در راه انقلاب از جان و مال خود گذشتند و همچنان پای آرمان امام و انقلاب ایستاده‌اند
03 مهر، 1401

ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق(علیه السل...

ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام)

شناسنامه و مختصری از زندگانی حضرت امام صادق(علیه السلام)
10 شهریور، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد