بهمن مشکینی: مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است

17 اسفند 1397

بهمن مشکینی: مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است

مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است

بهمن مشکینی: مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است

یکی از کارشناسان آسیب‌های اجتماعی رفع مشکلات را نیازمند پیوستگی مردم دانست و گفت: جامعه مؤمن باید ارتباطات اجتماعی خود را در سختی و آسانی با یکدیگر مستحکم کنند و مداحان به‌عنوان صاحبان منبر باید مردم با را به تقویت ارتباطات اجتماعی و حفظ بنیان خانواده دعوت کنند.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، بهمن مشکینی ظهر امروز در دومین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیا برگزار شد، سرمایه اجتماعی را برآیند ارتباطات اجتماعی خواند و اظهار کرد: اعتماد، رضایت، مشارکت و نشاط معیارهای سنجش سرمایه اجتماعی است که اگر این معیارها در جامعه مشاهده نشود با بحران روبرو خواهیم بود.
وی اضافه کرد: هرگاه سرمایه اجتماعی در جامعه‌ای بالا باشد آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت اما اگر این سرمایه اجتماعی کاهش یابد آسیب‌های اجتماعی افزایش خواهد یافت.
این کارشناس آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی در سطوح خرد، میانی و کلان اندازه‌گیری می‌شود، عنوان کرد: به غیر از درون خانواده‌ها، سرمایه اجتماعی در ایران با چالش‌های مختلفی روبرو است که باید به این چالش‌ها توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه افزایش آسیب‌های اجتماعی موجب ضربه‌زدن به بنیان‌های فکری می‌شود، تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب تهاجم فرهنگی از زمان رضاخان دنبال شده و بنیان‌های فکری و عقیده مردم را هدف گرفته است که اگر بنیان فکری افراد آسیب ببیند، این آسیب در آینده به عرصه‌های امنیتی و سیاسی نیز کشیده می‌شود.
مشکینی از ضعیت طلاق در ایران به‌عنوان یکی از آسیب‌های مهم اجتماعی یاد کرد و گفت: کاهش فاصله زمان ازدواج و طلاق یکی از پدیده‌هایی است که در این سال‌ها اوج گرفته و منجر به پدیدآمدن آسیب‌های مختلف اجتماعی در ایران شده است.
وی با بیان اینکه مشکلات و فقر اقتصادی موجب افزایش نارضایتی و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، مطرح کرد: مهم‌ترین موضوع در ایران، موضوع خانواده است به همین علت تامین اقتصاد خانواده یکی از مهم‌ترین اولویت‌های نظام است و در این خانواده نیز مهم‌ترین عنصر زن است که باید جایگاه آن به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
این پژوهشگر دانشگاهی از تبعیض به‌عنوان ریشه فساد نام برد و گفت: اقشار مختلف در جامعه اسلامی باید به موضوع عدالت توجه داشته باشند تا در کنار یکدیگر بتوانند این آموزه دینی را در جامعه پیاده‌سازی کنند.
وی رفع مشکلات را نیازمند پیوستگی مردم دانست و عنوان کرد: جامعه مؤمن باید ارتباطات اجتماعی خود را در سختی و آسانی با یکدیگر مستحکم کنند و مداحان به‌عنوان صاحبان منبر باید مردم با را به تقویت ارتباطات اجتماعی و حفظ بنیان خانواده دعوت کنند.
مشکینی با اشاره به اینکه استعمار برای فردگرایی افراد توطئه‌های مختلفی را دنبال کرده است، مطرح کرد: انقلاب اسلامی نوید جامعه‌سازی مجدد را می‌داد اما برخی از افراد در ابتدای دهه 60 مسیری که رهبری و امثال شهید بهشتی به دنبال آن بودند را تغییر دادند به همین علت به دولت‌سازی مجدد رسیدیم نه جامعه‌سازی، درحالی‌که ما باید به دنبال جامعه‌سازی و تقویت ارتباطات مردم باشیم که موجب رسیدن به موفقیت می‌شود.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
پیام استاد محمدعلی کشاورز در پی ارتحال ه...

پیام استاد محمدعلی کشاورز در پی ارتحال هنرمندمتعهد استاد احمدرضا دالوند

من هم دلم سوخت؛ از ارتحال هنرمندی که ولایت را شنیده و لذت ولایی‌بودن را چشیده بود.
22 آذر، 1397

اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

در راستای ترویج فناوری‌اجتماعیِ زیست‌بوم‌ِملی اشتغال کشور
14 تیر، 1401

پویش "هــــم‌ســـایـه"

پویش "هــــم‌ســـایـه"

خدمت‌رسانی هیآت و مواکب‌حسینی به مهاجران عزیزافغانستانی
25 شهریور، 1400

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

چهار: مراحل روزه‌داری
22 تیر، 1392

مرتضوی: اربعین نقطه اجماع تمام آزاداندیش...

مرتضوی: اربعین نقطه اجماع تمام آزاداندیشان و عدالت‌خواهان جهان است

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: فعالان مردمی و افرادی که امروز در مسیر این فرهنگ گام برمی‌دارند در تحقق این هدف نقش اساسی است.
04 شهریور، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد