زارع: گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر مسائل نرم‌افزاری است

19 آبان 1402

زارع: گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر مسائل نرم‌افزاری است

عضو هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: جنس مسائل در گام نخست انقلاب اسلامی دفاعی، تمامیت ارضی، استقلال و ... است ولی در گام دوم در حوزه مسائل نرم‌افزاری است.

زارع: گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر مسائل نرم‌افزاری است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، ساسان زارع در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک بزرگ‌ترین خط مشی مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه فلسفه و حکمت صدور بیانیه گام دوم از سوی یک حکیم فرزانه مغفول مانده است، مطرح کرد: تا زمانی‌که این مسئله حل نشود، مسائل کشور نیز حل نخواهد شد چراکه هیچ‌گاه تفاوت میان گام نخست و گام دوم را متوجه نشدیم و هنوز در گام نخست مانده‌ایم.
عضو هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) با بیان اینکه اولویت تحقق چشم‌انداز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: این چشم‌انداز، تمدن نوین ایرانی اسلامی است و اگر نتوانیم نسبت خود را با این تمدن تعریف کنیم، به نتیجه نخواهیم رسید.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه غیر از مسئولین دولتی، جریان‌های نخبگانی نیز خود را در مسیر عملیاتی فرمایشات مقام معظم رهبری قرار نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: تمدن نوین اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری یک کشور پیشرفته، مستقل، معنوی و الهام‌بخش است که زمینه‌سازی ظهور را انجام خواهد داد.زارع با بیان اینکه چنین کشوری دارای دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، تصریح کرد: جنس مسائل در گام نخست انقلاب اسلامی دفاعی، تمامیت ارضی، استقلال و ... است ولی در گام دوم در حوزه مسائل نرم‌افزاری است.
وی با اشاره به اینکه تمدن‌سازی بدون نرم‌افزار محقق نخواهد شد، یادآور شد: حرکت عمومی نیز در مسائل سخت‌افزاری با نرم افزاری متفاوت است.
عضو هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) با بیان اینکه حل مسائل فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور دائم است، ابراز کرد: عملیات فاطمی و حسینی کردن فرهنگ جامعه نیازمند یک حرکت مستمر است.
وی با اشاره به اینکه جوانان مؤمن و متعهد در این عرصه می‌توانند نقش‌آفرینی داشته باشند، بیان کرد: متأسفانه این جوانان مؤمن و متعهد نیز عموما درگیر مباحث سخت‌افزاری هستند.
زارع در پایان تأکید کرد: هیأت باید راهکارهایی مدنظر قرار دهد تا جمعیت مؤمنان انقلابی در مسائل نرم‌افزاری نیز افزایش پیدا کنند و جهاد دائمی داشته باشند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
کشکولی: لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد مل...

کشکولی: لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد ملی اربعین

عضو هیئت امنای جامعه فعالان اربعین بر لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد ملی اربعین تاکید کرد.
04 شهریور، 1401

با قرائت میثاق‌نامه‌ای؛هیأت‌های مذهبی به...

با قرائت میثاق‌نامه‌ای؛هیأت‌های مذهبی به ندای رهبری در حوزه خانواده لبیک گفتند

آغاز اجرای طرح‌های عملیاتی در حوزه خانواده در هیأت‌های مذهبی سراسر کشور
10 دی، 1398 | قم

جایگاه (دکور) ویژه رمضان

جایگاه (دکور) ویژه رمضان

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، با توجه به استقبالی که هیأت‌ها محرم سال گذشته از بخش جایگاه (دکور) سایت داشتند واحد تولیدات رسانه‌ای مشعر بر آن شد تا دکوری ویژه رمضان آماده و در اختیار هیأت‌ها قرار دهد.
05 تیر، 1394

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: قهر کردن...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: قهر کردن با صندوق رقیب اصلی ما در انتخابات است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رقیب اصلی ما در این انتخابات قهر کردن با صندوق است، گفت: نمایندگان افکار متعدد در جامعه باید در صحنه باشند
05 خرداد، 1400

شعار مشترک جامعه محبان‌اهل‌بیت(ع) و هیآت...

شعار مشترک جامعه محبان‌اهل‌بیت(ع) و هیآت در ایام فاطمیه ۱۴۰۰ انتخاب شد.

شعار «ذکر یافاطمه سربند سلیمانی‌هاست» همراه با هشتگ #نسل_سلیمانی_ها
24 آذر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد