عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

22 اردیبهشت 1401

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است گفت: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری هاست.

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الله عبدالملکی  در پنجمین نشست در حضور جمعی از منبری های جوان هیات های مذهبی کشور، امروز ۲۲ اردیبهشت ماه در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر اظهار کرد: مقام معظم رهبری در اولین دیدار با دولت سیزدهم، بر موضوع عدالت تاکید کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: آقای رییس جمهور نیز پیوست عدالت را سرلوحه کارهای دولت قرار دادند. رییس جمهور تاکید کردند باید کار اساسی انجام شود که موضوع سامان دهی واقعی یارانه ها از جمله این کارها است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که عدم دقت در تخصیص و توزیع یارانه ها برای کشور ایجاد کرده است، گفت: دلالان و واردکنندگان بی وجدان از محل اعتبارات مربوط به یارانه، منشاء فساد اقتصادی شده اند. 

عبدالملکی اضافه کرد: قاچاقچیان نیز از محل توزیع نادرست ارز سود بسیاری برده اند و از سوی دیگر نیز بخشی از یارانه مردم ایران نصیب مردم برخی از کشورهای دیگر می شود. جالب است که تولیدکنندگان خارجی از دولت نظام جمهوری اسلامی، یارانه می گرفت. 

عبدالملکی ادامه داد: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری هاست. روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است. عمده کارشناسان اقتصادی معتقدند روش های سابق یارانه، اشتباه است. دولت آقای رئیسی با بردن لایحه به مجلس، به شدت به دنبال اصلاح این وضعیت است. 

وی اضافه کرد: دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومان، کار اصلاح توزیع یارانه را به صورت جدی آغاز کرد و برای جلوگیری از مشکلات معیشتی برای مردم، تدابیری همچون افزایش میزان یارانه و کالابرگ الکترونیکی اتخاذ کرده ایم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: هدف دولت توزیع کاملا عادلانه یارانه میان مردم است. در ادامه این نشست، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سوالات جمعی از مبلغان دینی را شنید و در ادامه، پاسخگوی آنها را داد.

پنجمین نشست رسالات به عنوان حرکت منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور چهره‌های شاخص منبر از استان‌های کشور در مجموعه شهدای انقلاب (سرچشمه) برگزار می شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگ...

در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد .

فراخوان هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد.
05 شهریور، 1398 | قم

حاج حسین یکتا: دشمن، قدرت جهانی ما را می...

حاج حسین یکتا: دشمن، قدرت جهانی ما را می بینند و هر روز مایوس تر می شوند.

حاج حسین یکتا از راویان دفاع مقدس: دشمن، قدرت جهانی ما را می بینند و هر روز مایوس تر می شوند.
03 مرداد، 1401

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی...

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

سعیدی آریا گفت: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.
22 آبان، 1400

اختتامیه هفتمین سوگواره عاشورایی عکس و پ...

اختتامیه هفتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیات

اختتامیه هفتمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیأت با سخنرانی استاد نادرطالب زاده،شعرخوانی سید محمدجواد شرافت و حضور برگزیدگان، هنرمندان و عموم مردم
25 دی، 1397

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به...

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به روستاهای بحران‌زده‌ي آبادان

بحران کم‌آبی که مدتهاست شهرها و روستاهای خوزستان را در برگرفته، در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است. آب مصرفی مردم، قابل شرب نیست.
26 تیر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد