عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

22 اردیبهشت 1401

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است گفت: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری هاست.

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الله عبدالملکی  در پنجمین نشست در حضور جمعی از منبری های جوان هیات های مذهبی کشور، امروز ۲۲ اردیبهشت ماه در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر اظهار کرد: مقام معظم رهبری در اولین دیدار با دولت سیزدهم، بر موضوع عدالت تاکید کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: آقای رییس جمهور نیز پیوست عدالت را سرلوحه کارهای دولت قرار دادند. رییس جمهور تاکید کردند باید کار اساسی انجام شود که موضوع سامان دهی واقعی یارانه ها از جمله این کارها است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که عدم دقت در تخصیص و توزیع یارانه ها برای کشور ایجاد کرده است، گفت: دلالان و واردکنندگان بی وجدان از محل اعتبارات مربوط به یارانه، منشاء فساد اقتصادی شده اند. 

عبدالملکی اضافه کرد: قاچاقچیان نیز از محل توزیع نادرست ارز سود بسیاری برده اند و از سوی دیگر نیز بخشی از یارانه مردم ایران نصیب مردم برخی از کشورهای دیگر می شود. جالب است که تولیدکنندگان خارجی از دولت نظام جمهوری اسلامی، یارانه می گرفت. 

عبدالملکی ادامه داد: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری هاست. روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است. عمده کارشناسان اقتصادی معتقدند روش های سابق یارانه، اشتباه است. دولت آقای رئیسی با بردن لایحه به مجلس، به شدت به دنبال اصلاح این وضعیت است. 

وی اضافه کرد: دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومان، کار اصلاح توزیع یارانه را به صورت جدی آغاز کرد و برای جلوگیری از مشکلات معیشتی برای مردم، تدابیری همچون افزایش میزان یارانه و کالابرگ الکترونیکی اتخاذ کرده ایم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: هدف دولت توزیع کاملا عادلانه یارانه میان مردم است. در ادامه این نشست، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سوالات جمعی از مبلغان دینی را شنید و در ادامه، پاسخگوی آنها را داد.

پنجمین نشست رسالات به عنوان حرکت منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور چهره‌های شاخص منبر از استان‌های کشور در مجموعه شهدای انقلاب (سرچشمه) برگزار می شود.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
حاج غلامرضا سازگار: سرنوشت مداحی کشور در...

حاج غلامرضا سازگار: سرنوشت مداحی کشور در دست ستایش‌گران جوان است

آفت‌هایی که مداحان باید از آن‌ها دوری جویند
26 مرداد، 1398 | قم

دانشیار دانشگاه باقرالعلوم قم: منفعت‌گرا...

دانشیار دانشگاه باقرالعلوم قم: منفعت‌گرایی بنیان خانواده را سست می‌کند

امت اسلامی با خانواده سالم شکل می‌گیرد
06 دی، 1398 | قم

گفتاری از مقام معظم رهبری؛ ماه خدا، ماه...

گفتاری از مقام معظم رهبری؛ ماه خدا، ماه بندگان خدا

وقتى انسان در ماه رمضان عادت مى‌کند که همه‌ی کارش براى خدا باشد، جامعۀ متشکل از افراد انسان در حقیقت راه خود را که راه خداست پیدا مى‌کند. در ماه رمضان خودخواهی‌ها باید از بین برود، به جاى خودخواهى خداخواهى بیاید.
08 مرداد، 1392

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رم...

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رمضان

بحمدالله چند سال متوالی است که هیآت حسینی به تأسّی از وجود مبارک امام سجاد علیه‌السلام، مراسمات مناجات‌خوانی در شب‌های ماه مبارک رمضان را احیاء کرده‌اند.
30 فروردین، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد