لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جامعه توسط هیآت‌مذهبی

09 بهمن 1400

لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جامعه توسط هیآت‌مذهبی

قسمت دوم ویژه برنامه روایت هیأت، هشتم بهمن‌ماه از شبکه افق صداوسیمای‌جمهوری‌اسلامی‌ایران پخش شد.

لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جامعه توسط هیآت‌مذهبی

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، مهدی رسولی مداح و ذاکر برجسته‌ی کشور همزمان با برگزاری قسمت دوم ویژه برنامه روایت هیات که هشتم بهمن ماه از شبکه افق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد در ارتباط تلفنی با این برنامه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جامعه اشاره و تصریح کرد: این موضوع به صورت پرونده جدی باید در برنامه وزین روایت هیات مورد بررسی قرار بگیرد چرا که امروز در برهه خاصی از تاریخ قرار داریم که مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین و روشنگری تکیه بسیار  دارند.
رسولی عنوان کرد: خدا رحمت کند انسانی را که چشم‌هایش باز است  و می داند در چه برهه‌ای از تاریخ قرار دارد امروز در دوره ی تاریخی قرار داریم که شیعه برای رسیدن به حاکمیت حجت خدا روی زمین، حکومت تشکیل داده و مردم با قلب و احساس خود با ولایت فقیه بیعت بستند. از طرفی تمام دشمنان در تلاش هستند تا این شعله را در شب تاریک جهانی خاموش کنند. ما در هیچ برهه تاریخ شاهد این همه هجمه و شبهه از سوی دشمنان نبودیم و هرچه به ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف نزدیک می‌شویم با حکومت ها و دستگاه های بدل بیشتری می جنگیم.
 وی افزود: شاید در دهه ۱۳۶۰ شمسی جهاد اصلی جنگ با دشمنان بود اما اکنون جهاد تبیین است که کارایی دارد و کانون آن هیات است تمام دست اندرکاران و تلاشگران این حوزه درخواست دارم تا این جملات رهبری را مانند جملات دیگر تبدیل به استند و تابلو نکنند و آن را فهم کرده و با برنامه ریزی عملیاتی کنند.
 رسولی خاطرنشان کرد: همان طور که می‌دانید هیات از دو ساحت مهم و جدی یکی منبر وعظ و دیگری منبر روضه اهل بیت علیهم السلام تشکیل شده است. در ساحت اول به موضوع تفکر و ساحت دوم به توصیف این مبانی با زبان هنر می پردازد در واقع مداح باید با زبان هنر پایه و اصولی را توصیف کند که کار بسیار سختی است.
بنا بر این گزارش، سید رضا نریمانی؛ مداح برجسته و ذاکر اهل بیت علیهم السلام در ارتباط تلفنی با ویژه برنامه روایت هیات با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر موضوع  جهاد تبیین گفت:یکی از نکات قابل توجه این است که رهبر معظم انقلاب در دو روز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت زهرا سلام الله علیها به موضوع جهاد تبیین پرداختند مطرح شدن این موضوع در این زمان می‌تواند روشنگری های حضرت زینب سلام الله علیها در واقعه عاشورا باشید.
نریمانی خاطرنشان کرد: باید برای اجرایی و عملیاتی شدن جهاد تبیین در هیات مذهبی کاری انجام شود و از این پس بر این عقیده هستیم که هیات وارد مسئله مشارکتی و دوسویه شده است و ما نیز برای رفع شبهات و مطرح شدن بسیاری از موضوعات برای مستمعین باید وارد گفتمان شویم.


برچسب

روایت هیأت ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر ، هیأت ، شبکه افق

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام قنبریان: اقتصاد مردمی با توز...

حجت الاسلام قنبریان: اقتصاد مردمی با توزیع عادلانه منابع محقق می‌شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: اقتصاد مردمی یعنی منابعی که هست باید به شکل مساوی میان مردم توزیع شود و اگر هر اتفاق دیگری بجز این رقم بخورد، اقتصاد مردمی نمی‌شود.
02 تیر، 1402

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری...

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: همانطور که اگر حججی‌ها نبودند در خارج از مرزها به نتیجه نمی‌رسیدیم اکنون هم در رفع نابرابری‌های درون جامعه نیازمند امثال شهید حججی هستیم
06 دی، 1397

با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع؛ گر...

با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع؛ گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به کار خود پایان داد

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با تجلیل از مادر شهید عبدالصالح زارع و به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد
25 تیر، 1400 | قم

آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ما...

آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ماه رمضان باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: باید مبلغین و روحانیون برای اتفاقات مختلف در ماه رمضان امسال آمادگی لازم را داشته باشند.
11 اسفند، 1401

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اس...

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند.
02 مرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد