دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

22 تیر 1401

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید. 
در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت به صورت تلفیقی (مجازی- حضوری) برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

 حجت الاسلام معلی مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر در این نشست اظهار داشت: امروز مدیریت پسماند در سطح کشور به یک موضوع و مسئله مهم تبدیل شده است و هیآت وظیفه خود می دانند در این چالش همانند چالش سیل و زلزله و سایر جاهایی که لازم است ورود کنند در این عرصه نیز با یاری مردم و فرهنگ سازی مناسب به کمک دولت و مدیران شهری آمده تا این معضل را حل و فصل کنند.
وی عنوان کرد: امروز ما در هیآت این توان را داریم که با فرهنگ سازی مناسب در جهت تفکیک زباله از مبدأ قسمت عظیمی از کار بازیافت زباله را در سطح شهرها و روستاها مدیریت کنیم چنانکه برخی هیأت ها در این کار ورود کرده و موفق شده اندهزینه های جاری هیأت را تامین کنند و بلکه بالاتر ازآن، با سود حاصل از این کار گره های اقتصادی مخاطبین خودشان را نیز رفع کنند.

 
ایشان تصریح کردند : در صورتی که شبکه ملی بازیافت هیأت راه بیفتد ضمن کمک به محیط زیست، کارآفرینی و تامین هزینه های هیآت می تواند در زمینه امورات عام المنفعه در سطح شهر و محل خود موثر واقع شود و این همان کارکرد اقتصاد هیأت است که بارها به آن اشاره کرده ایم.
معلی خاطرنشان کرد با ظرفیتی که امروز شاهد آن هستیم امیدواریم مجوزهای لازم در زمینه امور مربوط به تفکیک زباله از مبدأ را بتوانیم برای هیآت فراهم آـوریم تا بدون دردسرهای قانونی و با فرهنگ سازی ذیل نظام ارزشی هیأتی با ساماندهی این معضل در محل و منطقه و شهر و استان خویش کمک حال دولت و مدیران شهری باشند.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
سهیل اسعد: راهپیمایی اربعین به‌عنوان تظا...

سهیل اسعد: راهپیمایی اربعین به‌عنوان تظاهرات بین‌المللی اعتراض‌آمیز دنبال شود

مکتب حسینی تنها راهکار رفع بحران‌های اجتماعی دنیاست
30 شهریور، 1398 | قم

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوس...

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور

هم‌زمان با دهه اول محرم‌الحرام نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور
26 مهر، 1394

صحبت‌های مهم حجت‌الاسلام پناهیان در مورد...

صحبت‌های مهم حجت‌الاسلام پناهیان در مورد حوادث اخیر کشور

آمادگی گروه‌های تروریستی نشان از نقشۀ از پیش‌‌طراحی‌شده دارد...
03 مهر، 1401

جایگاه (دکور) ویژه رمضان

جایگاه (دکور) ویژه رمضان

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، با توجه به استقبالی که هیأت‌ها محرم سال گذشته از بخش جایگاه (دکور) سایت داشتند واحد تولیدات رسانه‌ای مشعر بر آن شد تا دکوری ویژه رمضان آماده و در اختیار هیأت‌ها قرار دهد.
05 تیر، 1394

روضه حضرت زهرا(س) از زبان مبارک خودشان

روضه حضرت زهرا(س) از زبان مبارک خودشان

دیلمی می‏گوید: زهرا(س) ماجرای خود را به تفصیل بیان فرموده است
27 فروردین، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد