دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

22 تیر 1401

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید. 
در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت به صورت تلفیقی (مجازی- حضوری) برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

 حجت الاسلام معلی مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر در این نشست اظهار داشت: امروز مدیریت پسماند در سطح کشور به یک موضوع و مسئله مهم تبدیل شده است و هیآت وظیفه خود می دانند در این چالش همانند چالش سیل و زلزله و سایر جاهایی که لازم است ورود کنند در این عرصه نیز با یاری مردم و فرهنگ سازی مناسب به کمک دولت و مدیران شهری آمده تا این معضل را حل و فصل کنند.
وی عنوان کرد: امروز ما در هیآت این توان را داریم که با فرهنگ سازی مناسب در جهت تفکیک زباله از مبدأ قسمت عظیمی از کار بازیافت زباله را در سطح شهرها و روستاها مدیریت کنیم چنانکه برخی هیأت ها در این کار ورود کرده و موفق شده اندهزینه های جاری هیأت را تامین کنند و بلکه بالاتر ازآن، با سود حاصل از این کار گره های اقتصادی مخاطبین خودشان را نیز رفع کنند.

 
ایشان تصریح کردند : در صورتی که شبکه ملی بازیافت هیأت راه بیفتد ضمن کمک به محیط زیست، کارآفرینی و تامین هزینه های هیآت می تواند در زمینه امورات عام المنفعه در سطح شهر و محل خود موثر واقع شود و این همان کارکرد اقتصاد هیأت است که بارها به آن اشاره کرده ایم.
معلی خاطرنشان کرد با ظرفیتی که امروز شاهد آن هستیم امیدواریم مجوزهای لازم در زمینه امور مربوط به تفکیک زباله از مبدأ را بتوانیم برای هیآت فراهم آـوریم تا بدون دردسرهای قانونی و با فرهنگ سازی ذیل نظام ارزشی هیأتی با ساماندهی این معضل در محل و منطقه و شهر و استان خویش کمک حال دولت و مدیران شهری باشند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و...

حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و نگذاریم حق و باطل مخلوط شود

با تاکیدات صحیح و صریح حضرت آقا، مهم‌ترین موضوع جهاد تبیین است و همه ایام باید اهل تبیین باشیم؛ تبیین حق انسان است، یعنی حق انسان دانستن است.
20 آبان، 1401

اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

پیام تسلیت جامعه‌ایمانی‌مشعر در پی درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری
29 شهریور، 1400

با حضور اساتید پیشکسوت مداحی؛ صندوقچه رو...

با حضور اساتید پیشکسوت مداحی؛ صندوقچه روضه خانگی در آستانه ماه محرم رونمایی شد

صندوقچه‌های روضه خانگی که قرار است در آستانه ماه محرم میان دو هزار هیأت و مسجد توزیع شود امروز طی مراسمی در امامزاده صالح رونمایی شد.
12 مرداد، 1400 | تهران

حجت الاسلام جوشقانیان: امروز امیدآفرینی...

حجت الاسلام جوشقانیان: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیآت است.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا اضافه کرد: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیاتی ها بوده و یاس آفرینی مهم ترین کار اردوگاه ابلیس است.
09 تیر، 1401

پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد...

پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد کشور شد

پیکر پاک و مطهر 132 شهید دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشت.
21 اسفند، 1391

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد