دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

22 تیر 1401

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست فعالان هیأتی عرصه صنایع تبدیلی بازیافت در محل جامعه ایمانی مشعر برگزار گردید. 
در این جلسه که با حضور 20 نفر از فعالان عرصه صنایع تبدیلی بازیافت به صورت تلفیقی (مجازی- حضوری) برگزار شد، ضمن معرفی اعضای جدید و اعلام ظرفیت های موجود در زمینه تفکیک زیاله از مبدأ؛ مبنای انجام کار شبکه ای بازیافت زباله توسط هیأت ها نیز تشریح و تبیین شد.

 حجت الاسلام معلی مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر در این نشست اظهار داشت: امروز مدیریت پسماند در سطح کشور به یک موضوع و مسئله مهم تبدیل شده است و هیآت وظیفه خود می دانند در این چالش همانند چالش سیل و زلزله و سایر جاهایی که لازم است ورود کنند در این عرصه نیز با یاری مردم و فرهنگ سازی مناسب به کمک دولت و مدیران شهری آمده تا این معضل را حل و فصل کنند.
وی عنوان کرد: امروز ما در هیآت این توان را داریم که با فرهنگ سازی مناسب در جهت تفکیک زباله از مبدأ قسمت عظیمی از کار بازیافت زباله را در سطح شهرها و روستاها مدیریت کنیم چنانکه برخی هیأت ها در این کار ورود کرده و موفق شده اندهزینه های جاری هیأت را تامین کنند و بلکه بالاتر ازآن، با سود حاصل از این کار گره های اقتصادی مخاطبین خودشان را نیز رفع کنند.

 
ایشان تصریح کردند : در صورتی که شبکه ملی بازیافت هیأت راه بیفتد ضمن کمک به محیط زیست، کارآفرینی و تامین هزینه های هیآت می تواند در زمینه امورات عام المنفعه در سطح شهر و محل خود موثر واقع شود و این همان کارکرد اقتصاد هیأت است که بارها به آن اشاره کرده ایم.
معلی خاطرنشان کرد با ظرفیتی که امروز شاهد آن هستیم امیدواریم مجوزهای لازم در زمینه امور مربوط به تفکیک زباله از مبدأ را بتوانیم برای هیآت فراهم آـوریم تا بدون دردسرهای قانونی و با فرهنگ سازی ذیل نظام ارزشی هیأتی با ساماندهی این معضل در محل و منطقه و شهر و استان خویش کمک حال دولت و مدیران شهری باشند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
یادداشت آقای رحمان نوازنی از البرز

یادداشت آقای رحمان نوازنی از البرز

3روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
19 دی، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

چهار: مراحل روزه‌داری
22 تیر، 1392

رحیم آبفروش: ایام فاطمیه اوج فعالیت‌های...

رحیم آبفروش: ایام فاطمیه اوج فعالیت‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه خانواده است

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: ایام فاطمیه اوج فعالیت‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه خانواده است و شعار فاطمیه امسال نیز «مدیون لطف مادر این خانواده‌ایم»، بیان داده‌ شده است.
13 دی، 1398 | قم

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصل...

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه

این فصل از کنگره که با عنوان #فصل_انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید.
27 فروردین، 1397

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار ق...

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار قطعه محصول در ۱۵ کارگاه تولیدی

مدیر خانه هنری ماهد گفت: نیروهای مجموعه ماهد با اعتقاد به روضه‌های خانگی در قالب ۱۵ کارگاه تولیدی ۱۴۰ هزار قطعه محصول را با کیفیت بالا تولید و بسته‌بندی کردند و اگر این اعتقاد نبود این حجم از کار نسبت به زمان کوتاهی که در اختیار داشتند شدنی نبود.
12 مرداد، 1400 | تهران

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد