استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

19 آبان 1402

استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

یکی از اساتید برجسته درس اخلاق حوزه با بیان اینکه جریان هدایت از زمان حضرت آدم تا ظهور حضرت حجت(ع) برقرار است، گفت: ما نیز می‌توانیم در این جریان هدایت سهمی داشته باشیم و اگر این وظیفه را به خوبی انجام دهیم، قطعا در تاریخ زنده خواهیم ماند.

استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی جاودان در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: جریان کربلا یک جریان هدایتی است. 
وی با اشاره به اینکه اگر امروز نماز می‌خوانیم به برکت کربلا است، مطرح کرد: اگر دخالت امام حسین(ع) در حکومت یزید نبود، قطعا امروز چیزی از اسلام باقی نمانده بود.این استاد برجسته درس اخلاق با بیان اینکه جریان هدایت از زمان حضرت آدم تا ظهور حضرت حجت(ع) برقرار است، عنوان کرد: ما نیز می‌توانیم در این جریان هدایت سهمی داشته باشیم و اگر این وظیفه را به خوبی انجام دهیم، قطعا در تاریخ زنده خواهیم ماند.
وی با اشاره به اینکه قدم نخست برای حضور مؤثر در جریان هدایت، نیت خالص است، خاطرنشان کرد: افرادی که در گذشته توانستند در جریان هدایت مؤثر باشند، تنها دغدغه دین دارند.
حجت الاسلام والمسلمین جاودان با بیان اینکه این افراد چیزی برای خودشان نمی‌خواهند، تصریح کرد: مسئولین هیأت‌ها نیز باید نیت خالص داشته باشند و تنها برای امام حسین(ع) کار کنند.
وی با اشاره به اینکه هرچه در مسیر هدایت زحمت بیش‌تری بکشیم، بیش‌تر بهره‌مند خواهیم شد، یادآور شد: انسان از آن بخش زندگی خود که در راه خدا مصرف کرده است، بهره‌مند خواهد شد.
این استاد برجسته درس اخلاق با بیان اینکه یکی از نشانه‌های مؤمن پرهیز جدی از گناه است، ابراز کرد: فردی که ایمان داشته باشد، از تمام عمر خود بهره‌مند خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروز جریان هدایت به دست هیأت، مساجد و زیارت‌گاه‌ها است، بیان کرد: قرار گرفتن در این مسیر یک موهبت بزرگ الهی است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از...

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

معاون حرکه النجبا گفت: مسئولیت تبلیغ هیچ‌گاه از روحانیت دور نمی‌شود و این امر تنها باید برای رضایت خداوند انجام شود.
01 مرداد، 1401

حائری: «استودیو‌خوانی»، نه مداحی استودیو...

حائری: «استودیو‌خوانی»، نه مداحی استودیویی

علی اکبر حائری، ستایشگر اهل‌بیت(ع): شما وقتی استودیو خوانی میکنید روی لبه ی تیغ خوانندگی و مداحی قرار می گیرد.
28 اسفند، 1401

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آ...

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند
08 دی، 1398 | قم

پيام نوروزى رهبر انقلاب به مناسبت آغاز س...

پيام نوروزى رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲

یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
03 فروردین، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد