استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

18 آبان 1402

استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

یکی از اساتید برجسته درس اخلاق حوزه با بیان اینکه جریان هدایت از زمان حضرت آدم تا ظهور حضرت حجت(ع) برقرار است، گفت: ما نیز می‌توانیم در این جریان هدایت سهمی داشته باشیم و اگر این وظیفه را به خوبی انجام دهیم، قطعا در تاریخ زنده خواهیم ماند.

استاد جاودان: باید در جریان هدایت مؤثر باشیم

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی جاودان در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: جریان کربلا یک جریان هدایتی است. 
وی با اشاره به اینکه اگر امروز نماز می‌خوانیم به برکت کربلا است، مطرح کرد: اگر دخالت امام حسین(ع) در حکومت یزید نبود، قطعا امروز چیزی از اسلام باقی نمانده بود.این استاد برجسته درس اخلاق با بیان اینکه جریان هدایت از زمان حضرت آدم تا ظهور حضرت حجت(ع) برقرار است، عنوان کرد: ما نیز می‌توانیم در این جریان هدایت سهمی داشته باشیم و اگر این وظیفه را به خوبی انجام دهیم، قطعا در تاریخ زنده خواهیم ماند.
وی با اشاره به اینکه قدم نخست برای حضور مؤثر در جریان هدایت، نیت خالص است، خاطرنشان کرد: افرادی که در گذشته توانستند در جریان هدایت مؤثر باشند، تنها دغدغه دین دارند.
حجت الاسلام والمسلمین جاودان با بیان اینکه این افراد چیزی برای خودشان نمی‌خواهند، تصریح کرد: مسئولین هیأت‌ها نیز باید نیت خالص داشته باشند و تنها برای امام حسین(ع) کار کنند.
وی با اشاره به اینکه هرچه در مسیر هدایت زحمت بیش‌تری بکشیم، بیش‌تر بهره‌مند خواهیم شد، یادآور شد: انسان از آن بخش زندگی خود که در راه خدا مصرف کرده است، بهره‌مند خواهد شد.
این استاد برجسته درس اخلاق با بیان اینکه یکی از نشانه‌های مؤمن پرهیز جدی از گناه است، ابراز کرد: فردی که ایمان داشته باشد، از تمام عمر خود بهره‌مند خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروز جریان هدایت به دست هیأت، مساجد و زیارت‌گاه‌ها است، بیان کرد: قرار گرفتن در این مسیر یک موهبت بزرگ الهی است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله...

ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله علیها)

حضرت معصومه عليها السلام در اول سال 173 هجري قمري در مدينه چشم به جهان گشود.
13 شهریور، 1392

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

4روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
17 دی، 1401

واکنش حجت الاسلام سیدحسن خمینی به حوادث...

واکنش حجت الاسلام سیدحسن خمینی به حوادث اخیر

اعتراض حق‌قانونی‌است، اما اغتشاش، ریشه در دسیسه‌های‌دشمن دارد.
10 مهر، 1401

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظ...

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

حجت الاسلام هدایت گفت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که طبق دستورات مصادیق نور الهی یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) لباس تقوا بر تن کنند.
21 آبان، 1400

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری: روضه خانگ...

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری: روضه خانگی بهترین بستر برای شکل‌گیری تربیت حسینی است

یکی از اساتید حوزه علمیه گفت: ما فکر می‌کنیم باید اتفاقات خارق‌العاده‌ای رخ دهد تا فرزندانمان امام‌حسینی شوند در حالی که این تفکر اشتباه است و اگر ما روضه‌های خانگی را برپا کنیم و خود نسبت به روضه‌خوانی در منزل اهتمام داشته باشیم کودک ما حسینی می‌شود.
11 مرداد، 1400 | تهران

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد