ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

19 آبان 1402

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

یکی از مدیحه‌سرایان برجسته کشور گفت: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حاج منصور ارضی در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: اگر ما در دستگاه امام حسین(ع) فعال هستیم در مرحله نخست باید یقین کنیم که خداوند ما را با این هدف خلق کرده است.
وی با اشاره به اینکه باید مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهیم، مطرح کرد: یکی از راه‌ها برای موفقیت در مسیر این مسئولیت ترک حرام و انجام حلال است.
این مداح برجسته کشوری با بیان اینکه اصل بنیاد هیأت دست حضرت زهرا(س) است، عنوان کرد: خرج هیأت‌ها و مراسمات را نیز خود حضرت زهرا(س) متقبل می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه حماسه فاطمیه دارای معانی بسیاری است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) تمام آن‌چه باید برای بقای اسلام و راه امیرالمؤمنین(ع) خرج کند را خرج کرده است.
ارضی با بیان اینکه در حریم امام حسین(ع) باید کثیفی‌ها را از خود پاک کنیم، تصریح کرد: هیأت‌ها در جامعه محور هستند چراکه بنای انقلاب اسلامی نیز برپایه هیأت بوده است.وی با اشاره به اینکه ورود به هیأت دارای آدابی است که باید آن‌ها رعایت شود، یادآور شد: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.
این مداح برجسته اضافه کرد: فعالین عرصه هیأت باید بدانند خاکسارترین فرد و کوچک‌ترین فرد خود شما هستید و هرگاه در این دستگاه خود را کوچک کنید، بزرگ خواهید شد.
وی با بیان اینکه باید در استقبال از دیگران به ویژه جوانان نهایت دقت را داشته باشید، ابراز کرد: در حریم و زیر پرچم اهل‌بیت(ع) افراد بسیاری رشد پیدا کردند.ارضی با اشاره به اینکه در هیأت‌ها باید مراقب رفتار خود باشیم، بیان کرد: هیأتی‌ها باید مطیع فرمایشات مقام معظم رهبری باشند و اولین نفر فرمان ولی فقیه را عملیاتی کنند.
وی با بیان اینکه امروز دشمن در فضای مجازی سرمایه‌گذاری بسیاری دارد، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاری در صدر اسلام نیز انجام شد و کار به جایی رسید که امام حسین(ع) را مسلمان نمی‌دانستند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

اهمیّت زیارت حضرت عبدالعظیم علیه السلام
31 مرداد، 1392

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیات‌های مذهبی گردآوری می‌شود
19 مهر، 1395

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحی...

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند

وی افزود: باید مراقب باشیم درگیر شهوت شهرت نشویم
13 دی، 1398 | قم

پویش "هــــم‌ســـایـه"

پویش "هــــم‌ســـایـه"

خدمت‌رسانی هیآت و مواکب‌حسینی به مهاجران عزیزافغانستانی
25 شهریور، 1400

عبودتیان: امروز هیأت‌ها به پایگاه‌های اص...

عبودتیان: امروز هیأت‌ها به پایگاه‌های اصلی مقابله با شیطان تبدیل شده‌اند

دستیار رئیس جمهور در امور مردمی‌سازی گفت: امروز هیأت‌ها به پایگاه‌های اصلی مقابله با شیطان تبدیل شده‌اند و دشمن نیز به این موضوع واقف است.
02 تیر، 1402

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد