ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

18 آبان 1402

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

یکی از مدیحه‌سرایان برجسته کشور گفت: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حاج منصور ارضی در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: اگر ما در دستگاه امام حسین(ع) فعال هستیم در مرحله نخست باید یقین کنیم که خداوند ما را با این هدف خلق کرده است.
وی با اشاره به اینکه باید مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهیم، مطرح کرد: یکی از راه‌ها برای موفقیت در مسیر این مسئولیت ترک حرام و انجام حلال است.
این مداح برجسته کشوری با بیان اینکه اصل بنیاد هیأت دست حضرت زهرا(س) است، عنوان کرد: خرج هیأت‌ها و مراسمات را نیز خود حضرت زهرا(س) متقبل می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه حماسه فاطمیه دارای معانی بسیاری است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) تمام آن‌چه باید برای بقای اسلام و راه امیرالمؤمنین(ع) خرج کند را خرج کرده است.
ارضی با بیان اینکه در حریم امام حسین(ع) باید کثیفی‌ها را از خود پاک کنیم، تصریح کرد: هیأت‌ها در جامعه محور هستند چراکه بنای انقلاب اسلامی نیز برپایه هیأت بوده است.وی با اشاره به اینکه ورود به هیأت دارای آدابی است که باید آن‌ها رعایت شود، یادآور شد: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.
این مداح برجسته اضافه کرد: فعالین عرصه هیأت باید بدانند خاکسارترین فرد و کوچک‌ترین فرد خود شما هستید و هرگاه در این دستگاه خود را کوچک کنید، بزرگ خواهید شد.
وی با بیان اینکه باید در استقبال از دیگران به ویژه جوانان نهایت دقت را داشته باشید، ابراز کرد: در حریم و زیر پرچم اهل‌بیت(ع) افراد بسیاری رشد پیدا کردند.ارضی با اشاره به اینکه در هیأت‌ها باید مراقب رفتار خود باشیم، بیان کرد: هیأتی‌ها باید مطیع فرمایشات مقام معظم رهبری باشند و اولین نفر فرمان ولی فقیه را عملیاتی کنند.
وی با بیان اینکه امروز دشمن در فضای مجازی سرمایه‌گذاری بسیاری دارد، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاری در صدر اسلام نیز انجام شد و کار به جایی رسید که امام حسین(ع) را مسلمان نمی‌دانستند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مأموریت خادمان اربعین تبلیغ اسلام عاشورا...

مأموریت خادمان اربعین تبلیغ اسلام عاشورایی است

حجت الاسلام محمد قمی صبح جمعه در مراسم اختتامیه گردهمایی مردمی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد
18 مهر، 1397 | قم

نشست فوق‌العاده الی‌الحبیب ویژه ستایش‌گر...

نشست فوق‌العاده الی‌الحبیب ویژه ستایش‌گران جوان آستان اهل بیت(ع) برگزار شد

نشست فوق‌العاده الی الحبیب با حضور جمعی از ستایشگران اهل بیت کشور به همت جامعه ایمانی مشعر در قرارگاه کربلای خوزستان برگزار شد
04 مرداد، 1400 | اهواز

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین...

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین»؛ فرصتی برای بررسی هیأت با نگاه‌های علمی

یکی از پژوهشگران عرصه هیأت با اشاره به چاپ نشریه «عین» با موضوعات مرتبط با هیأت گفت: این نشریه، نشریه هیأت‌های مذهبی است و فعالان و پژوهشگران هیأت می‌توانند در تامین محتوای نشریه مشارکت داشته باشند.
23 تیر، 1400 | قم

وداع با ماه مهمانی خدا در قزوین

وداع با ماه مهمانی خدا در قزوین

مراسم «شب وداع» با ماه مبارک رمضان، با حضور حاج حسین یکتا مدیر بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) و با همکاری 36 هیأت مذهبی در قزوین برگزار شد.
14 مرداد، 1392

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پش...

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

یکی از اساتید حوزه علمیه با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد
06 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد