ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

18 اسفند 1397

ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.

ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

به همت جامعه ایمانی مشعر
ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند
جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) از ظهر تا عصر امروز با حضور مداحان انقلابی استان‌های مختلف کشور در سالن جلسات ساختمان خاتم‌الاصیا برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر رسیدن به نتیجه را نیازمند تعریف عملیات و هدف مشترکی برای نیروهای انقلابی دانست و مطرح کرد: در شرایط فعلی باید به دنبال هم‌گرایی و انسجام نیروهای انقلابی باشیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.
رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به ایجاد کانال‌های اختصاصی برای ستایش‌گران جوان عنوان کرد: این افراد می‌توانند از رابطان رسانه‌ای و متخصصان این حوزه برای انجام اقدامات تخصصی در شبکه «هیأت تی‌وی» استفاده کنند.
بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه استعمار برای فردگرایی افراد توطئه‌های مختلفی را دنبال کرده است، مطرح کرد: انقلاب اسلامی نوید جامعه‌سازی مجدد را می‌داد اما برخی از افراد در ابتدای دهه 60 مسیری که رهبری و امثال شهید بهشتی به دنبال آن بودند را تغییر دادند به همین علت به دولت‌سازی مجدد رسیدیم نه جامعه‌سازی، درحالی‌که ما باید به دنبال جامعه‌سازی و تقویت ارتباطات مردم باشیم که موجب رسیدن به موفقیت می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی مسئول هیأت یامهدی واوان اسلامشهر با بیان اینکه سلسله نشست‌های ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) باید به صورت فصلی و با اولویت‌های مورد نظر جبهه انقلاب اسلامی دنبال شود، عنوان کرد: در این نشست‌ها چالش‌های مورد نظر جامعه و ارائه راهکارهای رفع این چالش‌ها با مشارکت مداحان و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود مورد توجه قرار می‌گیرد.
رحمان نوازنی از مداحان کرج از مداحان جوان استان لرسان با اشاره به اینکه برخی از هیأت‌های مذهبی به تشکلات خاص جدای از تاثیرات اجتماعی و گرایش‌های مذهبی خاص شده است، عنوان کرد: اکنون با برخی هیأت‌هایی مواجه هستیم که در جذب جمعیت با مشکل روبرو هستند و باید در راستای اجتماعی کردن آن‌ها برنامه‌های ویژه را دنبال کنیم.
مهدی ترکاشوند از مداحان جوان استان لرستان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی برای مداحان توصیه‌های اخلاقی جامعی را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: برخی هیأت‌ها و مداحان نسبت به موضوع‌هایی اختلاف نظر دارند که با نشست‌های هم‌اندیشی در سطح کشور می‌توان به نقطه مشترکی برسیم.
محسن عرب‌خالقی از شاعران اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه‌ مداحان می‌توانند از فرصت‌های مختلف از جمله مجالس ترحیم برای ارتباط با اقشار مختلف مردم استفاده کنند، عنوان کرد: این قشر برای تحقق اهداف مورد نظر جبهه انقلاب نباید فقط در میان هیأتی تاثیرگذار باشند بلکه باید در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه قشر خاکستری نیز جایگاه داشته باشند و در این راستا باید از زبان هنر به صورت ویژه استفاده کنند.
مهدی تدینی از مداحان جوان اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه مداحان باید با آمایش سرزمینی در حوزه آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند، عنوان کرد: انتقال تجربیات افراد در رفع این آسیب‌ها توسط مداحان می‌تواند موجب فراگیری راهکارهای پربازده شود.
مهدی دردتشتیان از مبلغانی دینی فعال در آمریکا طی سخنانی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز دامن‌گیر ما شده این است که با توجه بیش از حد به فضای مجازی از تبلیغ چهره به چهره و فضاهای حقیقی خود غافل شده‌ایم درحالی‌که توجه به فضاهای حقیقی و مجازی هر دو باید در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرد.
در پایان این نشست، سردار سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هشدارهای حسین هوشیار از آثار مخرب موسیقی...

هشدارهای حسین هوشیار از آثار مخرب موسیقی در هیأت

از تبدیل هیأت به استودیو تا بازیگری مخاطب به بهانه رسانه
28 اسفند، 1399 | قم

واکنش استاد ابوالقاسم علیدوست به اتفاقات...

واکنش استاد ابوالقاسم علیدوست به اتفاقات اخیر

این حرکات محکوم و هیچ تزلزلی در باور و کنش توده عظیم ایجاد نمی‌کند.
07 مهر، 1401

رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خ...

رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خانواده» در هیأت فراهم شود

هیأت‌های مذهبی باید حنجره دادخواهی مردم باشند
18 مرداد، 1398 | قم

مظلوم‌ترین خانواده شیعه ایران و غریب‌تری...

مظلوم‌ترین خانواده شیعه ایران و غریب‌ترین حسینیه جهان

در همین نزدیکی در یکی از استان‌های جنوبی روستایی قرار دارد که حدود 400 خانوار دارد و فقط یک خانواده آن شیعه هستند
19 شهریور، 1392

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگز...

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.
28 مرداد، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد