آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

08 دی 1398 | قم

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

 وی افزود: و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، آرمینا هاساکیچ در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است، به تبیین وضعیت امروز زنان در جهان پرداخت و اظهار کرد: وضعیت زن امروز در غرب اسفناک و گریه‌آور و فاجعه‌بار شده است.
وی در مورد جایگاه زنان در کشورهای غربی اضافه کرد: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه امروز شاهد کم‌رنگ شدن حیا در جامعه اسلامی هستیم، گفت: در ایران نیز برخی افراد حیای خود را از دست داده‌اند و تصاویر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند و این نشان می‌دهد که نیازمند حرکت‌های فرهنگی گسترده برای بانوان هستیم.
وی آماری از وضعیت تنهایی و بی‌هویتی در غرب ارائه داد و گفت: 220 میلیون منزل مسکونی در اروپا وجود دارد که مردم این جامعه در 33 درصد این منازل به صورت تک نفری زندگی می‌کنند که این آمار به 71 میلیون نفر می‌رسد.
هاساکیچ ادامه داد: مردم در 25 درصد این منازل، دو نفره زندگی می‌کنند که هم ازدواج رسمی و هم ازدواج سفید را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها 20 درصد مردم اروپا دارای فرزند هستند و 70 درصد آنان فقط یک فرزند دارند و خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا هشت میلیون هستند که این آمار مهاجران را هم در برمی‌گیرد.
هاساکیچ بیان کرد: سال گذشته در اروپا چهار میلیون ازدواج و دو میلیون طلاق صورت گرفته و نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است
این بانوی مسلمان با ارائه آماری از وضعیت فرزندآوری در ایران گفت: آمار فرزندآوری در ایران هم مناسب نیست و میانگین مردم دو تا سه فرزند دارند و سن ازدواج، تعدد زوجات و ازدواج‌های سفید در حال افزایش است در صورتی که اسلام برای هر کدام از این قضایا برنامه و حرفی برای گفتن دارد.
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، تاکید کرد: با وجود تمام معضلات و مشکلات در ایران، هنوز هم بودن در کشور شما نعمت است و ارزش‌هایی وجود دارد که افراد مومن نباید اجازه دهند که به راحتی از دست رود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رو...

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رونمایی می‌شود

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی می‌شود.
28 بهمن، 1400

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الا...

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا خبرداد طراحی سامانه‌ «ره توشه» برای به اشتراک‌گزاری ایده‌ها و تجربیات اربعینی

اولویت خدمت رسانی در داخل کشور و با تمرکز بر مرزهای خروجی در موج بازگشت است.
30 شهریور، 1398 | قم

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

شش: خطر غرور
25 تیر، 1392

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای ا...

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های مذهبی هستیم

مدیر شبکه افق از کم رنگ شدن سخنرانی‌های دینی در برخی هیأت‌ها گلایه کرد: ای شبکه به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های است به همین علت به سمتی حرکت می‌کنیم تا با انعکاس فعالیت هیأت‌ها در شبکه افق، نام دیگراین شبکه را شبکه هیأت‌بنامند.
07 اردیبهشت، 1398

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگویند مراعات می‌کنیم اما تعظیم شعائر را کم‌رنگ نمی‌کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هیأتی‌ها مسؤولیت‌پذیر و قانون‌مند هستند و هر چه رهبری بگویند تبعیت می‌کنند، گفت: امسال اجازه نمی‌دهیم یک هیأت هم تعطیل شود و هر کاری می‌کنیم تا بستر برگزاری هیأت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم شود.
24 تیر، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد