آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

07 دی 1398 | قم

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

 وی افزود: و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، آرمینا هاساکیچ در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است، به تبیین وضعیت امروز زنان در جهان پرداخت و اظهار کرد: وضعیت زن امروز در غرب اسفناک و گریه‌آور و فاجعه‌بار شده است.
وی در مورد جایگاه زنان در کشورهای غربی اضافه کرد: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه امروز شاهد کم‌رنگ شدن حیا در جامعه اسلامی هستیم، گفت: در ایران نیز برخی افراد حیای خود را از دست داده‌اند و تصاویر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند و این نشان می‌دهد که نیازمند حرکت‌های فرهنگی گسترده برای بانوان هستیم.
وی آماری از وضعیت تنهایی و بی‌هویتی در غرب ارائه داد و گفت: 220 میلیون منزل مسکونی در اروپا وجود دارد که مردم این جامعه در 33 درصد این منازل به صورت تک نفری زندگی می‌کنند که این آمار به 71 میلیون نفر می‌رسد.
هاساکیچ ادامه داد: مردم در 25 درصد این منازل، دو نفره زندگی می‌کنند که هم ازدواج رسمی و هم ازدواج سفید را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها 20 درصد مردم اروپا دارای فرزند هستند و 70 درصد آنان فقط یک فرزند دارند و خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا هشت میلیون هستند که این آمار مهاجران را هم در برمی‌گیرد.
هاساکیچ بیان کرد: سال گذشته در اروپا چهار میلیون ازدواج و دو میلیون طلاق صورت گرفته و نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است
این بانوی مسلمان با ارائه آماری از وضعیت فرزندآوری در ایران گفت: آمار فرزندآوری در ایران هم مناسب نیست و میانگین مردم دو تا سه فرزند دارند و سن ازدواج، تعدد زوجات و ازدواج‌های سفید در حال افزایش است در صورتی که اسلام برای هر کدام از این قضایا برنامه و حرفی برای گفتن دارد.
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، تاکید کرد: با وجود تمام معضلات و مشکلات در ایران، هنوز هم بودن در کشور شما نعمت است و ارزش‌هایی وجود دارد که افراد مومن نباید اجازه دهند که به راحتی از دست رود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
الحیدری: امروز نیازمند موکب‌های با بصیرت...

الحیدری: امروز نیازمند موکب‌های با بصیرت هستیم

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله گفت: وضعیت و شرایط موکب‌ها در اربعین نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است اما امروز نیازمند موکب با بصیرت هستیم.
02 شهریور، 1401

ایمان رشیدی خبرداد؛ برپایی کارگاه تولید...

ایمان رشیدی خبرداد؛ برپایی کارگاه تولید آثار گرافیکی در قالب دهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت

مدیر روابط‌عمومی جامعه ایمانی مشعر از برگزاری کارگاه تولید آثار هنری با حضور ۲۵ هنرمند گرافیست خبرداد و گفت: در این کارگاه برای ترویج روضه‌های خانگی و معرفی این سنت دینی آثار هنری تولید و در سراسر کشور منعکس می‌شود.
22 شهریور، 1400

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگز...

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.
27 مرداد، 1397

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
20 دی، 1401

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأ...

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد

جریان هیأت باید در مدار اخلاق و عقل حرکت کند.
04 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد