آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

08 دی 1398 | قم

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

 وی افزود: و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، آرمینا هاساکیچ در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است، به تبیین وضعیت امروز زنان در جهان پرداخت و اظهار کرد: وضعیت زن امروز در غرب اسفناک و گریه‌آور و فاجعه‌بار شده است.
وی در مورد جایگاه زنان در کشورهای غربی اضافه کرد: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه امروز شاهد کم‌رنگ شدن حیا در جامعه اسلامی هستیم، گفت: در ایران نیز برخی افراد حیای خود را از دست داده‌اند و تصاویر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند و این نشان می‌دهد که نیازمند حرکت‌های فرهنگی گسترده برای بانوان هستیم.
وی آماری از وضعیت تنهایی و بی‌هویتی در غرب ارائه داد و گفت: 220 میلیون منزل مسکونی در اروپا وجود دارد که مردم این جامعه در 33 درصد این منازل به صورت تک نفری زندگی می‌کنند که این آمار به 71 میلیون نفر می‌رسد.
هاساکیچ ادامه داد: مردم در 25 درصد این منازل، دو نفره زندگی می‌کنند که هم ازدواج رسمی و هم ازدواج سفید را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها 20 درصد مردم اروپا دارای فرزند هستند و 70 درصد آنان فقط یک فرزند دارند و خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا هشت میلیون هستند که این آمار مهاجران را هم در برمی‌گیرد.
هاساکیچ بیان کرد: سال گذشته در اروپا چهار میلیون ازدواج و دو میلیون طلاق صورت گرفته و نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است
این بانوی مسلمان با ارائه آماری از وضعیت فرزندآوری در ایران گفت: آمار فرزندآوری در ایران هم مناسب نیست و میانگین مردم دو تا سه فرزند دارند و سن ازدواج، تعدد زوجات و ازدواج‌های سفید در حال افزایش است در صورتی که اسلام برای هر کدام از این قضایا برنامه و حرفی برای گفتن دارد.
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، تاکید کرد: با وجود تمام معضلات و مشکلات در ایران، هنوز هم بودن در کشور شما نعمت است و ارزش‌هایی وجود دارد که افراد مومن نباید اجازه دهند که به راحتی از دست رود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
امام علی(ع) بزرگ ترین مجاهد عرصه تبیین

امام علی(ع) بزرگ ترین مجاهد عرصه تبیین

حجت الاسلام والمسلمین صرامی گفت: بزرگ ترین مجاهد عرصه تبیین، امیرالمومنین علیه السلام هستند که مهم ترین موضوع تبلیغ، یعنی رسالت نبی مکرم اسلام صلوات الله علیه را تبلیغ و تبیین می کردند.
22 اردیبهشت، 1401

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در...

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در پی حوادث اخیر

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در حمایت از بیانات داهیانه رهبر معظم‌ انقلاب در تشریح نقشه‌های‌ شوم‌ دشمن، در حوادث‌ اخیر
14 مهر، 1401

مدیر شبکه افق تاکید کرد : لزوم حرکت هیأت...

مدیر شبکه افق تاکید کرد : لزوم حرکت هیأت‌های مذهبی به سمت هویت‌سازی

رسانه نباید اقتضای خود را به هیأت تحمیل کند
24 خرداد، 1398

آبفروش: شبکه نورانی و پربرکت روضه‌های خا...

آبفروش: شبکه نورانی و پربرکت روضه‌های خانگی احیا شود.

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: متاسفانه در دوران کرونا بسیاری از روضه‌های خانگی تعطیل شدند که امروز نیازمند احیای این شبکه هستیم.
01 مرداد، 1401

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جا...

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

براساس این گزارش ‌آبفروش در ابتدای اجلاس با اشاره به حرکت منسجم رابطان جامعه ایمانی اظهار داشت: جای امیدواری است که این حرکت عظیم در زیر بیرق امام حسین همواره پایدار و منسجم بماند.
24 تیر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد