حجت الاسلام جوشقانیان: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیآت است.

09 تیر 1401

حجت الاسلام جوشقانیان: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیآت است.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا اضافه کرد: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیاتی ها بوده و یاس آفرینی مهم ترین کار اردوگاه ابلیس است.

حجت الاسلام جوشقانیان: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیآت است.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حسین جوشقانیان پیش از ظهر پنجشنبه در پانزدهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار شد، اظهار داشت: آیه 105 سوره توبه می فرماید که تمامی کارها و نیات شما رصد می شود که آیا کارهایتان بوی ولایت و توحید می دهد یا خیر؛ اگر ندهد از شما می گیرند.
وی افزود: قرآن می فرماید که ای پیغمبر، خدا باید اراده کند که تو کسی را هدایت کنی؛ جای دیگر می فرماید که ای پیغمبر، آن تیری که به هدف زدی را ما زدیم.
رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفت: نصرت حق، طمئنینه و سکینه قلبی و غیره از دستاوردهای پذیرش ولایت توحید است؛ اگر قدر این نوکری را ندانیم از ما می گیرند؛ مسئول هیات باید خودش بیشتر از دیگران بهره ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان تاکید کرد: هیات داران ما باید مراقبت کنند که این منصب و جایگاه نوکری نسبت به گریه کنندگان امام حسین(ع) را از ما نگیرند؛ هیات یک مدرسه تربیتی است و ما موظف به پذیرش همه استعدادها در این مدرسه تربیتی هستیم و نمی توانیم افراد را گلچین کنیم.
وی ادامه داد: در دهه محرم باید تمامی مردم با هر تفکری به هیات بیایند؛ امام حسین(ع) از عمر سعد هم ناامید نشد؛ عمر سعد خبیث بود، اما امام حسین(ع) به فکر هدایت بود.
رئیس موسسه روایت سیره شهدا مطرح کرد: وقتی احنف بن قیس نامه امام حسین(ع) را دریافت کرد، گفت نه؛ ما با این خانواده همراه نمی شویم؛ به سه دلیل؛ در جنگ صادق هستند و فریب نمی دهند؛ سیاست مکارانه ندارند و سوم اینکه غنیمت اگر به دست آن ها برسد آن را نگه نمی دارند.
خیمه اهلبیت(ع) امروز کشور ما بوده و رهبر ما در مقابل صهیونیست ها و غربی ها ایستاده است؛ عده ای از افراد برای اهلبیت(ع) گریه می کنند، اما هیچ بصیرتی از شرایط امروز ندارند.
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان اظهار داشت: یزید بن محمود وقتی نامه امام حسین(ع) را دریافت کرد بسیار گریه کرد و اشک ریخت؛ اما به امام ملحق نشد؛ وقتی هم فهمید سرها بالای نیزه ها رفته باز هم اشک ریخت؛ اما این اشک کارساز نیست.
وی تصریح کرد: اینکه هیئات به گریه محدود شود کارساز نیست؛ هیئات باید از مردم گره گشایی کنند؛ ما هیاتی ها در محله می توانیم آسیب ها را پیدا کرده و گره ها را باز کنیم؛ شهید تهرانی مقدم 61 یتیم را تحت پوشش خود داشت؛ ما نیز باید به دیگران کمک کنیم.
رئیس موسسه روایت سیره شهدا اضافه کرد: امروز امیدآفرینی مهم ترین مسئولیت هیاتی ها بوده و یاس آفرینی مهم ترین کار اردوگاه ابلیس است.
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان بیان کرد: پیروزی قطعی است و امام در سال 41 به یکی از اطرافیان وعده پیروزی را می دهند؛ امام بعدها فرمود ما همه سنگرهای کلیدی دنیا را فتح خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: متواضع ترین فرد در فضای هیات باید مسئولان هیات باشند؛ این جلسات بسیار مبارک است و قلوب مومنان در کنار هم نسبت به هم نزدیک می شود.
رئیس موسسه روایت سیره شهدا افزود: چگونه می شود که مداح یا منبری با عزت و احترام دعوت به مراسم شوند، اما آن ها برای نوکری کردن پول و پاداش تعیین کنند؟
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان تاکید کرد: هیاتی های انقلابی تداوم ولایت غدیر را در ولایت فقیه دیده اند و یاد و تکریم شهدا می تواند بسیار کارگشا باشد؛ تکریم والدین شهدا یا بیان سیره شهدا می تواند از مصادیق نگهداشتن یاد شهدا باشد.
وی ادامه داد: موتور محرک همه امم تاریخ فرهنگ جهاد و شهادت است و این سخن حضرت آقاست. ویژگی حاج قاسم قدرت آفرینی و عزت آفرینی بود و تمامی مردم بالفطره ذاتا او را دوست دارند.
رئیس موسسه سیره شهدا خاطرنشان کرد: مسئولین هیئات مسائل هیات و محله را باید با سخنرانان و مداحان خود مطرح کنند تا این عزیزان در فعالیت های خود این مسائل را لحاظ کنند.
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان افزود: ارتباط سخنرانان و مداحان با اعضای هیئات باید ناظر بر حل مسئله باشد؛ اینکه برخی ها پای کار مردم هستند اما کاری با انقلاب ندارند یا بالعکس، کافی نیست و باید این دو در کنار هم دنبال شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هیأت یک نمونه کوچک برای مدل حکمرانی ولای...

هیأت یک نمونه کوچک برای مدل حکمرانی ولایی در تمدن عظیم اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان: امام زمان(عج) در حکومت مهدوی نظام و سیستمی برای اداره عالم دارند.
28 اسفند، 1400

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و...

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و پایان داعش»

جهت برگزاری توسط هیأت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگیِ مؤمنِ انقلابیِ مردمیِ خودجوش
06 آذر، 1396

یادداشت آقای عبدالله باقری از قزوین

یادداشت آقای عبدالله باقری از قزوین

2روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
20 دی، 1401

حجت‌الاسلام سید محمد حسین راجی :سرانه مک...

حجت‌الاسلام سید محمد حسین راجی :سرانه مکان‌های عبادی اقلیت‌ها دو برابر سرانه مسلمانان است

یکی از پژوهشگران حوزوی با بیان اینکه سرانه مکان‌های عبادی اقلیت‌ها دو برابر سرانه مکان‌های عبادی مسلمانان است، گفت: ارامنه در مجالس آمریکا کرسی مستقل ندارند
07 دی، 1397

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلوم...

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

مسئول طرح 21 تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، بر لزوم فعالیتهای گسترده فعالان فرهنگی در زمینه گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد تاکید کرد.
15 تیر، 1398

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد