حجت الاسلام راجی: مشکلات حل شدنی است؛ هیآت مذهبی برای امید بخشی به بیان دستاوردها بپردازند. 

10 تیر 1401

حجت الاسلام راجی: مشکلات حل شدنی است؛ هیآت مذهبی برای امید بخشی به بیان دستاوردها بپردازند. 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین راجی در موضوع « امیدبخشی از منظر رهبر معظم انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلا» تاکید کرد: امید واژه ای است که رهبر معظم انقلاب همواره به آن تاکید می کنند و امید انسان را به حرکت وا میدارد. 

حجت الاسلام راجی: مشکلات حل شدنی است؛ هیآت مذهبی برای امید بخشی به بیان دستاوردها بپردازند. 

به گزارش روابط عمومی جامعه ابمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین راجی در دومین روز همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در موضوع « امیدبخشی از منظر رهبر معظم انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلا» تاکید کرد: امید واژه ای است که رهبر معظم انقلاب همواره به آن تاکید می کنند و امید انسان را به حرکت وا میدارد. 
وی افزود: امروز تمام رسانه های غربی و دشمنان امید مردم ما را هدف قرار داده اند و متاسفانه باید بگویم که تا حدی هم موفق شده اند؛ متاسفانه موج ناامیدی در بین مردم دیده می شود. 
این کارشناس مذهبی تاکید کرد: ریشه ای ترین جهادی که حضرت آقا در بیانیه گام دوم می فرمایند امید است؛ حال سوالی که پیش می آید این است که ما به چه دلیل باید به آینده این نظام امید داشته باشیم؟ این حجم از مشکلات آیا امید را در دل ما زنده نگه می دارد؟ برای این سوال دلیل هایی وجود دارد. 
حجت الاسلام والمسلمین راجی یادآور شد: نخستین دلیل، نصرت الهی است؛ هر قوم و هر گروهی که دین خدا را یاری کرد، خدا هم انها را یاری می کند؛ نوح در دل کشتی، ابراهیم در دل آتش، یوسف در چاه، موسی در یک قدمی غرق شدن و در پشت سر او ابرقدرتی مانند فرعون، عیسی در سلیب و پیامبر اسلام در داخل غار و در محاصره دشمنان مسلح از نصرت الهی برخوردار شدند و خدای این پیامبران خدای ما هم هست. 
وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در سال های اخیر از نصرت الهی بسیار استفاده کرده اند؛ در پیروزی انقلاب خود انقلابیون باور نمی کردند که پیروزی حاصل شود؛ جنگ تحمیلی در شرایطی بود که تمام دنیا با ما در جنگ بودند؛ در جریان سوریه و جنگ های 33 و 22 روزه خداوند نصرت الهی را شامل حال ما کرد. 
این کارشناس مذهبی تصریح کرد: تا جایی که ما پای دین بمانیم نصرت الهی با ما است و زمانی که ما سست شویم، نصرت الهی از ما دور می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین راجی گفت: دومین نقطه امیدبخش نظام اسلامی دستاوردهای بی شماری است که در 43 سال اخیر حاصل شد؛ از انقلاب علمی در بریتانیا تا تولید آن 300 سال طول کشید و کشورهای دیگر در کمتر 100 سال این اتفاق را تجربه نکرده اند؛ ما از سال 1996 تا 2000 به این تولید رسیدیم و سایر سال ها به دلیل ریل گذاری نادرست رها ماند، اما از این پس با ریل گذاری صحیح می توانیم زودتر به اهداف برسیم. 
وی ادامه داد: اینکه ما در تولید علم پانزدهمین و در ثبت اختراع هفتمین کشور دنیا هستیم طبیعی است؟ در قبل از انقلاب 46 درصد فقر داشتیم و به 8 درصد رسیدیم و افزایش فقر ناشی از 8 سال سوء مدیریت بود، نه 43 سال. 
این کارشناس مذهبی مطرح کرد: دستاوردهای ما بی شمار است و درموضوع  جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب فرمودند که در امپراطوری رسانه ای هیچ خبری از این دستاوردها نیست؛ ما چگونه هیاتی داشته باشیم که هیچ خبری از دستاوردهای نظام درآن نباشد؟ 
حجت الاسلام والمسلمین راجی تصریح کرد: سومین نقطه امیدبخش به سلامت عبور کردن از پیچیده ترین بحران های علم بود. 17 هزار نیروی فداکار ما از مسئولین و متفکرین تا بدنه نخبگانی در ابتدای انقلاب ترور شدند و ما از آن بحران ها عبور کردیم. 
میان تیتر: ما از بحران هایی عبور کردیم که هر کدام می توانست یک کشور را زمین بزند 
وی افزود: موج تجزیه طلبی درکشور از 23 بهمن 57 آغاز شد و نفوذی ها و منافقین به دشمنی کردن پرداختند؛ موج تحریم های اقتصادی و موشک باران جزیره های اقتصادی مهم مانند خارک، کارشکنی آمریکا در معاملات بین المللی ما، استقرار بحران های منطقه ای و پایگاه های نظامی آمریکا دورتا دور ایران و هزینه 7 هزار میلیارد دلاری او برای تکه تکه کردن خاورمیانه از جمله بحران هایی بود که ما پشت سر گذاشته ایم. 
این کارشناس مذهبی عنوان کرد: چهارمین نقطه امیدبخش افول پیاپی و مدام دشمنان است؛ وضعیت ما و دشمنان را در ابتدای قرن جدید با ابتدای قرن گذشته مقایسه کنید و ببینید ما کجا بودیم و در حال حاضر کجا هستیم. 
حجت الاسلام والمسلمین راجی بیان کرد: قطعی بودن نابودی رژیم صهیونیستی حرف ما نیست؛ هنری کیسینجر که تئوریسین بزرگ است، می گوید که اسرائیل چندسال سال آینده را نخواهد دید. مسئول اطلاعات امنیت آمریکا می گوید که نسل آینده اسرائیل، چیزی از این کشور نخواهد دید؛ حتی در برخی فیلم ها نیز عادی سازی نابودی اسرائیل را جار می زنند

نظرات


استانی
برگزیده ها
جناب آقای رحمانی: هر زائر ایرانی یک رسان...

جناب آقای رحمانی: هر زائر ایرانی یک رسانه در عرصه اربعین است

یکی از فعالان فرهنگی اربعین گفت: هر زائر یک رسانه است و یکی از کارهای زمین مانده در اربعین فعالیت فرهنگی است که امیدواریم با این پویش این مشکل را نیز برطرف کنیم.
29 شهریور، 1398 | قم

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

حاج حسین هوشیار: اگر از مداحی سخن می گوییم منظور از مداحی‌ای است که در چارچوب هیأت اجرا می‌شود.
21 اسفند، 1400

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سا...

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۱ انتخاب شد

به‌یادماندنی‌ترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ از نظر كاربران پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی انتخاب شد.
30 فروردین، 1392

پبام تسلیت جامعه ایمانی مشعر در پی ارتحا...

پبام تسلیت جامعه ایمانی مشعر در پی ارتحال علامه‌حسن‌حسن‌زاده‌آملی(ره)

ارتحال‌ملکوتی عالم‌برجسته علامه‌حسن‌حسن‌زاده‌آملی(ره) موجب تأثر و تحسّر فراوان ‌گردید.
04 مهر، 1400

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت بر...

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

روضه در هیأت‌های مذهبی پررنگ‌تر شود
28 شهریور، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد