استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

07 دی 1398 | قم

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران اساس هیأت ها را اجرای فرمان الهی برمبنای وحدت و هم‌افزایی جسم‌ها و قلب‌ها دانست و گفت: بهترین کارکرد هیأت های مذهبی تربیت و خودسازی و حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، بانو مجتهده گل‌گیری در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت طی سخنانی با موضوع «ملاحظات حضور بانوان در عرصه فعالیت‌های اجتماعی به ویژه هیأت» اساس هیأت‌ها را اجرای فرمان الهی بر مبنای وحدت و هم‌افزایی جسم‌ها و قلب‌ها دانست و اظهار کرد: انجام خدمات راستین و صحیح، با فرجام نیک مهم‌ترین رسالت هیأت‌ها است.
وی اضافه کرد: در عصر ظهور 50 نفر سرکرده و سردار که بانو هستند در لشکر امام عصر(عج) حضور خواهند داشت، یاران امام زمان(عج) 313 نفر بوده و تعداد یاران خانم یک‌ششم مردان مجاهد است، این مهم حاکی از آن است که حضرت عنایت ویژه‌ای به بانوان دارند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران خستگی‌ناپذیری مادران شهدا را یکی از ویژگی‌های مهم آن‌ها برشمرد و ابراز کرد: شخصیت یکایک این بانوان باید معرفی و شناسانده شود، راه شهدا را رفتن الزاماً به معنای شهادت نیست و فردی که مسیر ترویج فرهنگ شهدا را می‌رود در حقیقت از شهدا پیروی کرده است.
مجتهده گل‌گیری تأکید کرد: باید مراقب افرادی باشیم که به‌جای الگو قرار دادن شهدا می‌خواهند افراد رذل و فاسد را به‌عنوان الگو معرفی کنند، نقش این گردهمایی‌ها رسیدگی به دسیسه افکنی‌ها و توطئه افکنی‌های دشمنان است.
استاد جامعه الزهرا(س) ادامه داد: عده‌ای دلشان به برنامه‌ریزی علیه منافع بشری و حریت خوش بوده و منکرات را برنامه‌ریزی می‌کنند، این افراد منافق بوده و دلشان را به همراهان منافق خود خوش کرده‌اند، خداوند در سوره علق فرموده است: نیروهای فراهم آمده‌ای در قیامت هستند که دست‌وپای منافقان را گرفته و به جهنم می‌برند.
وی بافت نماز را اجتماعی و جمعی دانست و عنوان کرد: هم‌افزایی در این عبادت مهم مورد تأکید قرارگرفته است چراکه همه اعمال انسان با نماز سنجیده می‌شود، رشادت بانوان به‌گونه‌ای است که در مواقعی به مردان خط می‌دهند، این زنان هستند که علاوه بر انجام امور خانه، قرآن در دست داشته و خداوند را عبادت می‌کنند و به اقامه نماز می‌پردازند.
مجتهده گل‌گیری مطرح کرد: به تعبیر سوره مریم، این بانو متهم به انواع بدی‌ها شد اما همین خانم یک پیامبر به دنیا عرضه کرد، امروز در دنیا برای ولادت حضرت مسیح(ع) چراغانی کرده و جشن می‌گیرند، اما عده‌ای از همین‌ها که برای ولادت آن حضرت جشن می‌گیرند، نه‌تنها به تعالیم حضرت مسیح(ع) عمل نمی‌کنند بلکه در مقابل عالم قد علم کرده و ایستاده‌اند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد: نباید بانوان از ملامت‌ها بترسند و باید هر روز بر دامنه فعالیت‌ها و اقدامات خود بیافزایند و از کم بودن خود نگران نباشند.
وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به بانوان اظهار کرد: بهترین کارکرد هیأت‌ها تربیت و خودسازی حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و حضرت زینب(س) به‌عنوان مبتکر حرکت اربعین شناخته شده‌اند و ما باید با پیروی از این بانوی گرامی اسلام و تبعیت از آن حضرت، به تقویت روضه‌های خانگی و بالا بردن ظرفیت تبلیغی آن بپردازیم.
خاطرنشان می‌شود، دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت به مدت دو روز و به همت جامعه ایمانی مشعر در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شده است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
واکنش حجت الاسلام ماندگاری به حوادث اخیر...

واکنش حجت الاسلام ماندگاری به حوادث اخیر کشور

قدرت مردم در انقلاب اسلامی را امتحان نکنید. «فٕان َّحزب الله هم الغالبون»
09 مهر، 1401

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد،...

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد، بهترین سبک است

گفتگو با استاد غلامرضا سازگار، پیرغلام و شاعر اهلبیت درباره نوحه
20 مرداد، 1392

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر م...

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر معظم انقلاب

مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا (س) طبق روال همه ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.
22 فروردین، 1392

سعید قاسمی از تنگه مرصاد تا دارالمومنین...

سعید قاسمی از تنگه مرصاد تا دارالمومنین خوی

لشکر رزمندگان دفاع مقدس اینبار در خوی
13 بهمن، 1401

هیات؛ قلب نهضت امام‌خمینی(ره)| گزارشی در...

هیات؛ قلب نهضت امام‌خمینی(ره)| گزارشی درباره نقش هیأت‌های تهران در پیروزی انقلاب اسلامی

گزارش ذیل به نقش هیآت مذهبی در اتفاقات سال‌های ۱۳۴۲ و ۱۳۴۳ که نقطه‌ی عزیمتی برای نهضت اسلامی در ایران بود می‌پردازد.
21 بهمن، 1395

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد