استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

08 دی 1398 | قم

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران اساس هیأت ها را اجرای فرمان الهی برمبنای وحدت و هم‌افزایی جسم‌ها و قلب‌ها دانست و گفت: بهترین کارکرد هیأت های مذهبی تربیت و خودسازی و حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، بانو مجتهده گل‌گیری در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت طی سخنانی با موضوع «ملاحظات حضور بانوان در عرصه فعالیت‌های اجتماعی به ویژه هیأت» اساس هیأت‌ها را اجرای فرمان الهی بر مبنای وحدت و هم‌افزایی جسم‌ها و قلب‌ها دانست و اظهار کرد: انجام خدمات راستین و صحیح، با فرجام نیک مهم‌ترین رسالت هیأت‌ها است.
وی اضافه کرد: در عصر ظهور 50 نفر سرکرده و سردار که بانو هستند در لشکر امام عصر(عج) حضور خواهند داشت، یاران امام زمان(عج) 313 نفر بوده و تعداد یاران خانم یک‌ششم مردان مجاهد است، این مهم حاکی از آن است که حضرت عنایت ویژه‌ای به بانوان دارند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران خستگی‌ناپذیری مادران شهدا را یکی از ویژگی‌های مهم آن‌ها برشمرد و ابراز کرد: شخصیت یکایک این بانوان باید معرفی و شناسانده شود، راه شهدا را رفتن الزاماً به معنای شهادت نیست و فردی که مسیر ترویج فرهنگ شهدا را می‌رود در حقیقت از شهدا پیروی کرده است.
مجتهده گل‌گیری تأکید کرد: باید مراقب افرادی باشیم که به‌جای الگو قرار دادن شهدا می‌خواهند افراد رذل و فاسد را به‌عنوان الگو معرفی کنند، نقش این گردهمایی‌ها رسیدگی به دسیسه افکنی‌ها و توطئه افکنی‌های دشمنان است.
استاد جامعه الزهرا(س) ادامه داد: عده‌ای دلشان به برنامه‌ریزی علیه منافع بشری و حریت خوش بوده و منکرات را برنامه‌ریزی می‌کنند، این افراد منافق بوده و دلشان را به همراهان منافق خود خوش کرده‌اند، خداوند در سوره علق فرموده است: نیروهای فراهم آمده‌ای در قیامت هستند که دست‌وپای منافقان را گرفته و به جهنم می‌برند.
وی بافت نماز را اجتماعی و جمعی دانست و عنوان کرد: هم‌افزایی در این عبادت مهم مورد تأکید قرارگرفته است چراکه همه اعمال انسان با نماز سنجیده می‌شود، رشادت بانوان به‌گونه‌ای است که در مواقعی به مردان خط می‌دهند، این زنان هستند که علاوه بر انجام امور خانه، قرآن در دست داشته و خداوند را عبادت می‌کنند و به اقامه نماز می‌پردازند.
مجتهده گل‌گیری مطرح کرد: به تعبیر سوره مریم، این بانو متهم به انواع بدی‌ها شد اما همین خانم یک پیامبر به دنیا عرضه کرد، امروز در دنیا برای ولادت حضرت مسیح(ع) چراغانی کرده و جشن می‌گیرند، اما عده‌ای از همین‌ها که برای ولادت آن حضرت جشن می‌گیرند، نه‌تنها به تعالیم حضرت مسیح(ع) عمل نمی‌کنند بلکه در مقابل عالم قد علم کرده و ایستاده‌اند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد: نباید بانوان از ملامت‌ها بترسند و باید هر روز بر دامنه فعالیت‌ها و اقدامات خود بیافزایند و از کم بودن خود نگران نباشند.
وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به بانوان اظهار کرد: بهترین کارکرد هیأت‌ها تربیت و خودسازی حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و حضرت زینب(س) به‌عنوان مبتکر حرکت اربعین شناخته شده‌اند و ما باید با پیروی از این بانوی گرامی اسلام و تبعیت از آن حضرت، به تقویت روضه‌های خانگی و بالا بردن ظرفیت تبلیغی آن بپردازیم.
خاطرنشان می‌شود، دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت به مدت دو روز و به همت جامعه ایمانی مشعر در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شده است.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
هنرمندان به آداب طراحی پوسترهای مذهبی تو...

هنرمندان به آداب طراحی پوسترهای مذهبی توجه کنند

تغییر اصطلاح ها از راه های نفوذ است
29 دی، 1397

هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی انتخ...

هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی انتخاب شد

شعار و نشان‌نوشته هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی به عنوان شعر مشترک هیآت کشور در محرم 1437 انتخاب شد.
29 شهریور، 1394

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه...

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه برای 850 نفر شغل ایجاد کردند

جمعی از جوانان هیأتی‌ برآمده از مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای و هیأت این مجموعه، با سرمایه‌ اولیه 10 میلیون تومانی آن هم از کمک خانواده‌ها، کارخانه‌ای راه انداختند که این روزها برای 850 نفر شغل ایجاد کرده است.
27 فروردین، 1401

سی‌روز،سی گفتار

سی‌روز،سی گفتار

دوازدهم: تقوای امت
29 تیر، 1392

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گرو...

حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی: هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

یکی از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند.
06 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد