حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

10 تیر 1401

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

رئیس سازمان مدارس صدرا گفت: ما به هیات باید به عنوان یک ساختار تربیتی و اثرگذار نگاه کنیم؛ هیات یک قرارگاه اصلی جهاد تبیین است.

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی جامعه ابمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حامد تقدیری در دومین روز همایش هیات‌های محوری و برگزیده کشور با توجه موضوع «اهمیت و لزوم توجه هیات ها به نقش کودکان و نوجوانان در هیات» بیان کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب به «جهاد تبیین» امر کرده اند؛ امروز شرایط جنگی است و نباید جهاد تبیین در حد شعارها باقی بماند. 
وی تاکید کرد: امروز جهاد تبیین واجب عینی بوده و دشمن در این زمینه به طور سنگین و بی وقفه در حال کارکردن است. 
رئیس سازمان مدارس صدرا تصریح کرد: ساختارسازی، قالب سازی و محتوا سه رکن جهاد تبیین است؛ مهدکودک از دو سالگی در غرب اجباری بوده و یکی از همکاران می گفت مهد کودکی در کاناد است که از زمانی که جنین هنوزمتولد نشده پرونده تشکیل می دهد وخیلی مسئولین کانادا در این مهد کودک تربیت شده اند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری افزود: غرب برای تمامی امور خود ساختارسازی کرده؛ اما ما بدون بومی سازی همان ساختار را وارد کرده ایم؛ در حالی که باید بر مبنای فرهنگ خود ساختارسازی کنیم. 
وی ابراز کرد: اینگونه نیست که غرب از همجنس بازی استقبال کند؛ آن ها تلاش خود را برای محدودسازی این موضوع کرده اند و حتی مردم به این موضوع ورود کرده اند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری خاطرنشان کرد: اروپا اخیرا به دلیل جنگ از هر نظر به هم ریخته و یکی از افراد ضدایرانی در وین به من می گفت که من تاز متوجه شدم که ایران چه کشوری است که با این همه تحریم هنوز روی پا است. 
وی یادآور شد: ما به هیات باید به عنوان یک ساختار تربیتی و اثرگذار نگاه کنیم؛ هیات یک قرارگاه اصلی جهاد تبیین است. . 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری گفت: ما در هیات کودکان، موضوع هیات کتاب را راه اندازی کردیم و از کتاب های خود بچه ها استفاده می کردیم و دست به دست بین انها می چرخد و مطالعه میشود؛ این تجربه بسیار مفید و مثبت بود. 
وی مطرح کرد: نوع دیگر کارها «هیات خدمات» است و این خدمات منحصر به ارائه بسته معیشتی نمی شود؛ هیات خدمات اجتماعی باید در زمینه های مختلف از مردم دستگیری کند. 
رئیس سازمان مدارس صدرا تصریح کرد: «هیات رسانه» نوع دیگر از فعالیت های هیاتی است؛ نوجوانان ما امروز توانایی های فراوانی دارند و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد. «هیات تولید» هم مدل دیگری است که می تواند ظرفیت های تولیدی هیات را پویا کند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری عنوان کرد: هیات مادر و کودک پیوند این دو را تقویت می کند؛ خود ما هم اخلاق و آداب هیات را از کودکی یاد می گرفتیم و امروز ناخودآگاه در حال اجرا هستیم؛ ما نیز باید این آداب را به کودکان امروز منتقل کنیم

نظرات


استانی
برگزیده ها
حدیث حُسن منتشر شد

حدیث حُسن منتشر شد

کتاب حدیث حُسن شامل 400 رباعی الهام یافته از احادیث نورانی اهل بیت علیهم السلام منتشر شد.
22 خرداد، 1395

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از...

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

معاون حرکه النجبا گفت: مسئولیت تبلیغ هیچ‌گاه از روحانیت دور نمی‌شود و این امر تنها باید برای رضایت خداوند انجام شود.
01 مرداد، 1401

۱۵ توصیه كاربردی برای انس بیشتر با قرآن

۱۵ توصیه كاربردی برای انس بیشتر با قرآن

واقعيت تلخ اين است كه قرآن هنوز در جامعه‌ى ما، يك امر عمومى نشده است.
03 مرداد، 1392

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت...

دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت در پویش #سین_هشتم

بیش از صد هیأت مذهبی خدمات‌رسان در قالب پویش «سین هشتم» از هیآت مذهبی سراسر کشور برای بسیج آحاد مردم در راستای کمک به استان‌های سیل‌زده دعوت کردند.
09 فروردین، 1398

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد