حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

10 تیر 1401

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

رئیس سازمان مدارس صدرا گفت: ما به هیات باید به عنوان یک ساختار تربیتی و اثرگذار نگاه کنیم؛ هیات یک قرارگاه اصلی جهاد تبیین است.

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی جامعه ابمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حامد تقدیری در دومین روز همایش هیات‌های محوری و برگزیده کشور با توجه موضوع «اهمیت و لزوم توجه هیات ها به نقش کودکان و نوجوانان در هیات» بیان کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب به «جهاد تبیین» امر کرده اند؛ امروز شرایط جنگی است و نباید جهاد تبیین در حد شعارها باقی بماند. 
وی تاکید کرد: امروز جهاد تبیین واجب عینی بوده و دشمن در این زمینه به طور سنگین و بی وقفه در حال کارکردن است. 
رئیس سازمان مدارس صدرا تصریح کرد: ساختارسازی، قالب سازی و محتوا سه رکن جهاد تبیین است؛ مهدکودک از دو سالگی در غرب اجباری بوده و یکی از همکاران می گفت مهد کودکی در کاناد است که از زمانی که جنین هنوزمتولد نشده پرونده تشکیل می دهد وخیلی مسئولین کانادا در این مهد کودک تربیت شده اند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری افزود: غرب برای تمامی امور خود ساختارسازی کرده؛ اما ما بدون بومی سازی همان ساختار را وارد کرده ایم؛ در حالی که باید بر مبنای فرهنگ خود ساختارسازی کنیم. 
وی ابراز کرد: اینگونه نیست که غرب از همجنس بازی استقبال کند؛ آن ها تلاش خود را برای محدودسازی این موضوع کرده اند و حتی مردم به این موضوع ورود کرده اند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری خاطرنشان کرد: اروپا اخیرا به دلیل جنگ از هر نظر به هم ریخته و یکی از افراد ضدایرانی در وین به من می گفت که من تاز متوجه شدم که ایران چه کشوری است که با این همه تحریم هنوز روی پا است. 
وی یادآور شد: ما به هیات باید به عنوان یک ساختار تربیتی و اثرگذار نگاه کنیم؛ هیات یک قرارگاه اصلی جهاد تبیین است. . 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری گفت: ما در هیات کودکان، موضوع هیات کتاب را راه اندازی کردیم و از کتاب های خود بچه ها استفاده می کردیم و دست به دست بین انها می چرخد و مطالعه میشود؛ این تجربه بسیار مفید و مثبت بود. 
وی مطرح کرد: نوع دیگر کارها «هیات خدمات» است و این خدمات منحصر به ارائه بسته معیشتی نمی شود؛ هیات خدمات اجتماعی باید در زمینه های مختلف از مردم دستگیری کند. 
رئیس سازمان مدارس صدرا تصریح کرد: «هیات رسانه» نوع دیگر از فعالیت های هیاتی است؛ نوجوانان ما امروز توانایی های فراوانی دارند و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد. «هیات تولید» هم مدل دیگری است که می تواند ظرفیت های تولیدی هیات را پویا کند. 
حجت الاسلام والمسلمین تقدیری عنوان کرد: هیات مادر و کودک پیوند این دو را تقویت می کند؛ خود ما هم اخلاق و آداب هیات را از کودکی یاد می گرفتیم و امروز ناخودآگاه در حال اجرا هستیم؛ ما نیز باید این آداب را به کودکان امروز منتقل کنیم

نظرات


استانی
برگزیده ها
حاج حسین یکتا: حل مشکلات امروز نیازمند ی...

حاج حسین یکتا: حل مشکلات امروز نیازمند یک حرکت نهضتی است

فعال اجتماعی و مذهبی، حل مشکلات امروز کشور را نیازمند یک حرکت نهضتی و عظیم مردمی دانست.
28 مرداد، 1397

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی: شبکه روضه‌ه...

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی: شبکه روضه‌های خانگی توسط بانوان راه‌اندازی شود/روضه‌های خانگی عاملی برای جلوگیری از آسیب‌هاست

عضو شورای راهبردی جامعه ایمانی مشعر استحکام بنیان خانواده و احیای تفکر حیات‌بخش عاشورا را مورد تأکید قرار داد و گفت: ظرفیت بانوان در روضه‌های خانگی باید مورد توجه قرار گیرد و شبکه‌ای از روضه‌های خانگی باید توسط بانوان راه‌اندازی شود.
07 دی، 1398 | قم

نشست بررسی شاخصه‌های ستایشگری تراز انقلا...

نشست بررسی شاخصه‌های ستایشگری تراز انقلاب اسلامی

به همت جامعه ایمانی مشعر و با حضور حاج مهدی رسولی ذاکر اهل بیت علیهم‌السلام، به بررسی شاخصه‌های « ستایشگری تراز انقلاب اسلامی» در قالب دهمین «نشست هیأت‌پژوهی» پزداخته خواهد شد.
26 آبان، 1397

حاج‌ قاسم‌ ساختن کار مداحان است / ما با...

حاج‌ قاسم‌ ساختن کار مداحان است / ما با قدرت نوکری می‌توانیم انقلابی در دنیا به پا کنیم

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حاج منصور ارضی در نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد
11 بهمن، 1399 | قم

نفوذ اجتماعی هیأت‌ها به عنوان یک تشکل مر...

نفوذ اجتماعی هیأت‌ها به عنوان یک تشکل مردم نهاد که پیوست قدسی و معنوی دارد بر کسی پوشیده نیست

برنامه زنده روایت هیأت شب گذشته، سیزدهم اسفندماه از شبکه افق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بنا بر روال هر هفته پخش و به موضوع هیأت و ارتباط آن با حکمرانی پرداخت.
14 اسفند، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد