اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

18 آبان 1394

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

پنجشنبه21 و جمعه22 آبانماه 1394 در قم برگزار خواهد شد؛ اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، اولین همایش ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین با حضور مدیران بیش از سیصد هیأت فعال در عرصه پیاده روی اربعین از سراسر کشور در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

این همایش که به همت جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود، پنجشنبه و جمعه، بیست و یکم و بیست و دوم آبان ماه با سخنرانی حجج اسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، مرتضی آقاتهرانی، سید هاشم الحیدری، داوود صالحی و آقایان حاج حسین یکتا و سعید قاسمی برگزار می‌شود. در این همایش قرار است سخنرانان با موضوعات «پیاده‌روی اربعین و گفتمان انقلاب اسلامی»، «پیاده‌روی اربعین و هیأت تراز انقلاب اسلامی»، «مدیریت بحران اربعین»، «بستر عظیم تربیتی پیاده‌روی اربعین»، «پیاده‌روی اربعین در امتداد ظهور» و... به سخنرانی بپردازند.

شرکت‌کنندگان در این همایش، شام پنجشنبه، میهمان هيأت شباب الامام الخمینی(ره) خواهند بود. در این هیأت حجت الاسلام و المسلمین کاشانی به سخنرانی خواهند پرداخت.

غیر از کمیسیون‌های تخصصی و حضور در هیأت شباب الامام الخمینی؛ تقدیر از فعالان پیاده‌روی اربعین، برپایی نمایشگاه تخصصی اربعین، اهداي «بسته محتوایی اربعین» و صدور بیانیه برخی از حاشيه‌هاي پنجمین همايش هيأت‌هاي محوري و برگزيده کشور خواهد بود. برای تهیه «بیانیه هیأت‌های فعال در عرصه اربعین»، ضمن رصد و بررسی و تحلیل فضای جامعه و نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدهای پیشِ روی پیاده‌روی اربعین حسینی؛ محورهای آن از کارشناسان و شرکت‌کنندگان در همایش فراخوان، بررسی و جمع‌بندی خواهد شد.


گفتنی است «جامعه ایمانی مشعر» حلقه‌ای دوستانه برای حضور هیأت‌های کشور عزیزمان است که با پیوستن روزافزون هیأت‌های حسینی می‌رود تا محفلی بزرگ برای همدلی و هم‌سویی همه هیأت‌های سراسر کشور باشد. مهم‌ترین تأثیر این جامعه بزرگ ایمانی، ایجاد فرصت‌های یکسان برای تمام هیأت‌ها در سراسر کشور است که امکان پیشرفت کمی و کیفی هم افزایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر همه اعضا را برای نیل به جایگاه هیأت تراز انقلاب اسلامی فراهم می‌کند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد ار...

تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد اربعین(بخش دوم)

برخی از اساتید حوزه و دانشگاه به بیان دیدگاه خود پیرامون «اقتصاد اربعین» پرداختند.
30 شهریور، 1401

دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید...

دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.

در حوزه خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کردکارشناس مسائل اجتماعی گفت: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.
17 مرداد، 1398

تشییع پیکر آیت الله خوشوقت و اقامه نماز...

تشییع پیکر آیت الله خوشوقت و اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر آن عالم ربانی

جامعه ایمانی مشعر به نقل از جهان، لحظاتی قبل رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله عزیزالله خوشوقت از علمای بزرگ تهران که صبح چهارشنبه دوم اسفند در مکه مکرمه رحلت کردند در دانشگاه تهران با حضور خیل عظیم مردم اقامه نماز کردند.
05 اسفند، 1391

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید...

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید در جوانان باشد

امروزه اقتصاد یکی از مسائل مهم جامعه ما محسوب می‌شود، اما مهم‌تر از این مسأله، باورها و ارزش‌های دینی مردم است. باید بپذیریم که امروزه باورهای دینی مردم به ویژه نسل جوان بسیار کم‌رنگ شده است.
06 اسفند، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد