حجت الاسلام مومنی: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب سیاسی بود

02 تیر 1402

حجت الاسلام مومنی: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب سیاسی بود

استاد حوزه علمیه گفت: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب سیاسی بود و اگر هیأتی‌ها نسبت به این موضوع حساسیت نداشته باشند در انقلاب اسلامی نیز موفق نخواهند بود.

حجت الاسلام مومنی: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب سیاسی بود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند انقلاب اسلامی در امتداد انقلاب امام حسین(ع) است.
وی با اشاره به اینکه همچنین تاکید بسیاری شده است که این محرم و صفر است که انقلاب را زنده نگه‌داشته است، مطرح کرد: اگر تمام این تاکیدات را کنار هم درنظر بگیریم رسالت و وظایف خود در هیأت‌ها را در می‌یابیم.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در هیأت‌ها نخستین وظیفه عمل به توصیه معصومین(ع) است، عنوان کرد: کار کردن در هیأت و حضور در هیأت باید سلوک خدا باشد.
وی با اشاره به اینکه هیأت‌ها بهترین مکان برای تقویت دین است، خاطرنشان کرد: تمام سرمایه‌گذاری دشمن برای انحراف مسیر هیأت به همین دلیل است.
مومنی با بیان اینکه همچنین در هیأت‌ها عمق بخشیدن به مباحث دینی را نیز شاهد هستیم، تصریح کرد: هیأت‌ها بهترین مکان برای حفاظت از دستاوردها است.
وی با اشاره به اینکه هیأتی‌ها می‌توانند نظام مقدس جمهوری اسلامی را نگه‌دارند، یادآور شد: انظبات و تاثیرگذاری دو ویژگی اصلی هیأتی‌ها است.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اشک برای اباعبدالله(ع) مهم‌ترین وظیفه در هیأت است، ابراز کرد: همچنین با حضور در مجالس به عنوان یاوران امام تلقی خواهیم شد.
وی با اشاره به اینکه در هیأت برای دین دردمند خواهیم شد، بیان کرد: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب سیاسی بود و اگر هیأتی‌ها نسبت به این موضوع حساسیت نداشته باشند در انقلاب اسلامی نیز موفق نخواهند بود.
مومنی با بیان اینکه نباید به هر قیمتی از افراد حمایت کرد، اظهار کرد: در مواردی مسئولین با حمایت از برخی افراد به هر قیمتی منجر به ریزش جوانان از نظام خواهند شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
آغاز ثبت نام بسته‌معرفتی ارتقای‌توانمندی...

آغاز ثبت نام بسته‌معرفتی ارتقای‌توانمندی‌ مدیران هیآت کشور ویژه‌ ایام فاطمیه 1440

سید حسین حاتمی معاون تولیدات محتوایی جامعه ایمانی مشعر قم گفت: ثبت نام شانزدهمین بسته معرفتی مدیران و هفدهمین بسته ارتقای توانمندی سخنران و ستایشگر هیأت‌های مذهبی کشور از تاریخ 6 دی‌ماه آغاز شد.
12 دی، 1397

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی: تربیت مدی...

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی: تربیت مدیر هیأت باید از تربیت مدیر خانواده آغاز شود

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: اگر فردی در حوزه خانواده خود موفق نباشد در حوزه هیأت نیز نخواهد توانست موفق باشد و برای تربیت مدیران آینده هیأت نیازمند باید کار را از تربیت مدیر موفق در خانواده آغاز کنیم.
06 دی، 1398 | قم

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

یادداشت آقای سعید کرمعلی از ماهشهر

4روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
18 دی، 1401

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظا...

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظام سلطه در مباحث تربیتی

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز نظام سلطه به مباحث تربیتی نیز ورود پیدا کرده است و کارکرد مراکز تربیتی را کاهش داده است.
02 تیر، 1402

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظ...

حجت‌الاسلام هدایت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که لباس تقوا بر تن کنند

حجت الاسلام هدایت گفت: تنها کسانی از آتش و ظلمات دنیا نجات پیدا می‌کنند که طبق دستورات مصادیق نور الهی یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) لباس تقوا بر تن کنند.
22 آبان، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد