حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

03 مرداد 1401

حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

استاد و پژوهشگر حوزه گفت: به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست.

حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام راجی گفت: به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست 
با وجود همه اینها نصرت الهی اصل است و دست قدرت خداوند که پشتیبان مردم است. بر همین اساس باید خروجی جهاد تبیین به امید ختم شود و افراد و مخاطبین بعد از خارج شدن از هیئت باید امیدشان به آینده و زندگی بیشتر شده باشد.
حجت‌الاسلام محمدحسین راجی در آیین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیئت در مجتمع یاوران مهدی با اشاره به موضوع امیدبخشی در گفتمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: با توجه به این دو نکته مهم مطرح شده و طبق اولین جمله‌ای که حضرت آقا در روز اربعین سال گذشته در دیدار با هیئت دانشجویی در رابطه با جهاد تبیین مطرح فرمودند که هیئت کانون جهاد تبیین است. بر همین اساس خروجی جهاد تبیین باید به امید ختم شود و افراد و مخاطبین بعد از خارج شدن از هیئت باید امیدشان به آینده و زندگی بیشتر شده باشد درواقع این بحث مصداق این ضرب‌المثل معروف که "انسان به امید زنده است" می‌باشد و این نکته که اگر انسان امید داشته باشد رو به جلو حرکت می‌کند و در غیر این صورت و بدون امید متوقف خواهد شد بسیار قابل‌تأمل است.
به گفته این استاد و پژوهشگر حوزه حالا در این میان سؤالی پیش می‌آید که با این ‌همه مشکلات اقتصادی و معیشتی چطور می‌توان به آینده امیدوار بود و اصلاً چرا باید امیدوار باشیم؟ در پاسخ باید به شش نقطه‌ی امیدبخش این نظام اشاره داشت که اولین نقطه امیدبخش نصرت الهی است؛ باید باور داشت که هر قومی و گروهی که دین خدا را یاری کند خدا هم او را یاری خواهد کرد. با این باور می‌توان به‌خوبی پیش رفت.
وی در ادامه با اشاره به معجزات پیامبران الهی خاطرنشان کرد: خداوند نوح را در داخل کشتی، ابراهیم را در دل آتش، اسماعیل را در زیر تیغ تیز بران، موسی را از یک‌قدمی غرق شدن آن‌هم در مقابل ابرقدرتی مثل فرعون، عیسی را از به صلیب کشیده شدن،  یوسف را در اعماق چاه، یعقوب را از داغ فراغ، پیامبر اسلام را در چند قدمی مشرکین با تارعنکبوت نجات داد. 
این باور را که خدای پیامبران، خدای ما هم هست و هرکس خدا را یاری کند خدا هم او را یاری می‌کند را باید برای مخاطبین خوب توضیح داد.
این مدرس حوزه با بیان مطالبی که نسبت به ضعیف جلوه دادن جایگاه بانوان در کشور مطرح‌شده گفت: به گزارش انجمن جهانی اقتصاد، کشور ما در برابری حق تحصیل دختر و پسر در دنیا رتبه یک را دارد و همچنین به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران جزء بالاترین رشد امید به زندگی بانوان است با وجود همه این‌ها نصرت الهی اصل است و دست قدرت خداوند که پشتیبان مردم است.
وی دومین نقطه‌ی امید بخش را دستاوردهای بیشمار در این چهل و سه سال بعد از پیروزی انقلاب معرفی کرد و افزود: با توجه به فرموده ی مقام معظم رهبری در این امپراتوری رسانه‌ای هیچ خبری از دستاوردهای انقلاب وجود ندارد درحالی‌که اگر بخواهیم تمام این دستاوردها را بازگو کنیم در این مقال نمی‌گنجد. 
وی در ادامه یادآور شد: جبهه مقاومت در سوریه برخلاف انتظار همگان به پیروزی رسید این در حالی بود که رژیم غاصب صهیونیستی نقشه نابودی حزب‌الله را در طی دو سه روز در سر می‌پروراند. 
بیش از 19 هزار سند در عرصه بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادیم حتی دشمنان هم بر دستاوردهای ویژه انقلاب در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی اعتراف کردند. 
حجت‌الاسلام راجی سومین نقطه امیدبخش را به ‌سلامت عبور کردن از پیچیده‌ترین بحران‌های تاریخ دانست و بیان کرد: با توجه به بحران‌هایی که در طی این 43 سال در کشور اتفاق افتاد اگر برخی از آن‌ها در یک کشور دیگر ایجاد شود از بین خواهند رفت؛ در کشوری که 17 هزار شهید ترور از رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر گرفته تا عالی‌ترین مقام قضایی ما  ترور شدند و در عرض چشم برهم زدنی نیمی از وزرا و معاونین و نمایندگان و استاندار و فرماندار و بخش‌دار و شهردار و نورانی‌ترین افراد مثل ائمه جمعه و اساتید حوزه و دانشگاه و مغزهای متفکری چون شهید مطهری و شهید مفتح ترور شدند.
به گفته این مدرس حوزه و دانشگاه چهارمین نقطه امیدبخش، افول مدام و پیاپی دشمن است که باید این مطلب را در نظر داشت، امسال که سال 1401 یعنی در ابتدای قرن جدید هستیم شرایط خود را با ابتدای قرن گذشته مقایسه کنیم اینکه ما کجا بودیم و دشمنان‌مان کجا بودند و در حال حاضر کجا هستیم؛ در قرن گذشته که بواسطه قحطی وحشتناکی که در آن به سر می‌بردیم و کشور انگلیس نیز هر بلایی که خواست بر سرمان آورد بریتانیای کبیر در اوج قدرت، شعارش این بود که "خورشید در امپراتوری بریتانیا غروب نمی‌کند". 
وی خاطرنشان کرد: دشمن بعدی ما رژیم غاصب صهیونیستی، 50 سال پیش اسرائیل با هر کشوری جنگید پیروز شد. تمام اعراب دست در دست هم دادند و در مقابل رژیم غاصب همه با هم شکست خوردند؛ آن رژیم، با آن همه قدرت امروز کارش به جایی رسیده که از نوار غزه شکست بخورد.  آمریکا دشمن بعدی ما در تمام ابعاد در حال افول است که دراین‌باره و با این عنوان ده‌ها کتاب نوشته‌شده است.
وی در پایان با اشاره به پنجمین و ششمین نقطه امیدبخش بیان کرد: در کشور ما ظرفیت‌های بی‌شماری ازجمله نفت و گاز و منابع و مخازن طبیعی و نیروی جوان، برای حل مشکلات مختلف وجود دارد و همچنین برای رفع تمام مشکلات در داخل کشور راه‌حلی وجود دارد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
حجت‌الاسلام محمد قمی: باید در گام دوم ان...

حجت‌الاسلام محمد قمی: باید در گام دوم انقلاب اسلامی به مسئله خانواده و سبک زندگی توجه ویژه شود.

رییس سازمان تبلیغات کشور با بیان اینکه در گام اول انقلاب اسلامی در حوزه سبک زندگی و خانواده ضعف داشتیم گفت: باید در گام دوم انقلاب اسلامی به مسئله خانواده و سبک زندگی توجه ویژه شود.
17 مرداد، 1398

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و ت...

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

سخنگوی دولت: در هر عرصه ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد.
03 مرداد، 1401

نباید به هر قیمتی به دنبال مستمع جمع کرد...

نباید به هر قیمتی به دنبال مستمع جمع کردن باشیم

حاج مهدی خادم آذریان با بیان اینکه ما باید به دنبال عملیاتی کردن سخنان خود باشیم، اظهار کرد: اینکه فکر کنیم ما آسیب ناپذیریم یک پندار کاملا اشتباه است و آسیب پذیر بودن ربطی به علم، سواد و جایگاه ندارد و در هر شرایطی امکان دارد ما هم دچار آسیب شویم.
09 بهمن، 1400

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی درپی درگذش...

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی درپی درگذشت آیت‌الله حاج شیخ عزیز الله خوشوقت

در پی ارتحال آیت‌الله آقای حاج شیخ عزیز الله خوشوقت رضوان‌الله علیه، رهبر انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی درگذشت این عالِم ربانی، معلم اخلاق و سالك الی‌الله را مصیبتی اندوهبار خواندند و این ثلمه‌ی بزرگ را به بازماندگان و شاگردان ایشان تسلیت گفتند.
02 اسفند، 1391

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تر...

حجت الاسلام تقدیری: هیأت باید یک نهاد تربیتی و اثرگذار باشد.

رئیس سازمان مدارس صدرا گفت: ما به هیات باید به عنوان یک ساختار تربیتی و اثرگذار نگاه کنیم؛ هیات یک قرارگاه اصلی جهاد تبیین است.
10 تیر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد