حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

02 مرداد 1401

حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

استاد و پژوهشگر حوزه گفت: به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست.

حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام راجی گفت: به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست 
با وجود همه اینها نصرت الهی اصل است و دست قدرت خداوند که پشتیبان مردم است. بر همین اساس باید خروجی جهاد تبیین به امید ختم شود و افراد و مخاطبین بعد از خارج شدن از هیئت باید امیدشان به آینده و زندگی بیشتر شده باشد.
حجت‌الاسلام محمدحسین راجی در آیین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیئت در مجتمع یاوران مهدی با اشاره به موضوع امیدبخشی در گفتمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: با توجه به این دو نکته مهم مطرح شده و طبق اولین جمله‌ای که حضرت آقا در روز اربعین سال گذشته در دیدار با هیئت دانشجویی در رابطه با جهاد تبیین مطرح فرمودند که هیئت کانون جهاد تبیین است. بر همین اساس خروجی جهاد تبیین باید به امید ختم شود و افراد و مخاطبین بعد از خارج شدن از هیئت باید امیدشان به آینده و زندگی بیشتر شده باشد درواقع این بحث مصداق این ضرب‌المثل معروف که "انسان به امید زنده است" می‌باشد و این نکته که اگر انسان امید داشته باشد رو به جلو حرکت می‌کند و در غیر این صورت و بدون امید متوقف خواهد شد بسیار قابل‌تأمل است.
به گفته این استاد و پژوهشگر حوزه حالا در این میان سؤالی پیش می‌آید که با این ‌همه مشکلات اقتصادی و معیشتی چطور می‌توان به آینده امیدوار بود و اصلاً چرا باید امیدوار باشیم؟ در پاسخ باید به شش نقطه‌ی امیدبخش این نظام اشاره داشت که اولین نقطه امیدبخش نصرت الهی است؛ باید باور داشت که هر قومی و گروهی که دین خدا را یاری کند خدا هم او را یاری خواهد کرد. با این باور می‌توان به‌خوبی پیش رفت.
وی در ادامه با اشاره به معجزات پیامبران الهی خاطرنشان کرد: خداوند نوح را در داخل کشتی، ابراهیم را در دل آتش، اسماعیل را در زیر تیغ تیز بران، موسی را از یک‌قدمی غرق شدن آن‌هم در مقابل ابرقدرتی مثل فرعون، عیسی را از به صلیب کشیده شدن،  یوسف را در اعماق چاه، یعقوب را از داغ فراغ، پیامبر اسلام را در چند قدمی مشرکین با تارعنکبوت نجات داد. 
این باور را که خدای پیامبران، خدای ما هم هست و هرکس خدا را یاری کند خدا هم او را یاری می‌کند را باید برای مخاطبین خوب توضیح داد.
این مدرس حوزه با بیان مطالبی که نسبت به ضعیف جلوه دادن جایگاه بانوان در کشور مطرح‌شده گفت: به گزارش انجمن جهانی اقتصاد، کشور ما در برابری حق تحصیل دختر و پسر در دنیا رتبه یک را دارد و همچنین به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران جزء بالاترین رشد امید به زندگی بانوان است با وجود همه این‌ها نصرت الهی اصل است و دست قدرت خداوند که پشتیبان مردم است.
وی دومین نقطه‌ی امید بخش را دستاوردهای بیشمار در این چهل و سه سال بعد از پیروزی انقلاب معرفی کرد و افزود: با توجه به فرموده ی مقام معظم رهبری در این امپراتوری رسانه‌ای هیچ خبری از دستاوردهای انقلاب وجود ندارد درحالی‌که اگر بخواهیم تمام این دستاوردها را بازگو کنیم در این مقال نمی‌گنجد. 
وی در ادامه یادآور شد: جبهه مقاومت در سوریه برخلاف انتظار همگان به پیروزی رسید این در حالی بود که رژیم غاصب صهیونیستی نقشه نابودی حزب‌الله را در طی دو سه روز در سر می‌پروراند. 
بیش از 19 هزار سند در عرصه بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادیم حتی دشمنان هم بر دستاوردهای ویژه انقلاب در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی اعتراف کردند. 
حجت‌الاسلام راجی سومین نقطه امیدبخش را به ‌سلامت عبور کردن از پیچیده‌ترین بحران‌های تاریخ دانست و بیان کرد: با توجه به بحران‌هایی که در طی این 43 سال در کشور اتفاق افتاد اگر برخی از آن‌ها در یک کشور دیگر ایجاد شود از بین خواهند رفت؛ در کشوری که 17 هزار شهید ترور از رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر گرفته تا عالی‌ترین مقام قضایی ما  ترور شدند و در عرض چشم برهم زدنی نیمی از وزرا و معاونین و نمایندگان و استاندار و فرماندار و بخش‌دار و شهردار و نورانی‌ترین افراد مثل ائمه جمعه و اساتید حوزه و دانشگاه و مغزهای متفکری چون شهید مطهری و شهید مفتح ترور شدند.
به گفته این مدرس حوزه و دانشگاه چهارمین نقطه امیدبخش، افول مدام و پیاپی دشمن است که باید این مطلب را در نظر داشت، امسال که سال 1401 یعنی در ابتدای قرن جدید هستیم شرایط خود را با ابتدای قرن گذشته مقایسه کنیم اینکه ما کجا بودیم و دشمنان‌مان کجا بودند و در حال حاضر کجا هستیم؛ در قرن گذشته که بواسطه قحطی وحشتناکی که در آن به سر می‌بردیم و کشور انگلیس نیز هر بلایی که خواست بر سرمان آورد بریتانیای کبیر در اوج قدرت، شعارش این بود که "خورشید در امپراتوری بریتانیا غروب نمی‌کند". 
وی خاطرنشان کرد: دشمن بعدی ما رژیم غاصب صهیونیستی، 50 سال پیش اسرائیل با هر کشوری جنگید پیروز شد. تمام اعراب دست در دست هم دادند و در مقابل رژیم غاصب همه با هم شکست خوردند؛ آن رژیم، با آن همه قدرت امروز کارش به جایی رسیده که از نوار غزه شکست بخورد.  آمریکا دشمن بعدی ما در تمام ابعاد در حال افول است که دراین‌باره و با این عنوان ده‌ها کتاب نوشته‌شده است.
وی در پایان با اشاره به پنجمین و ششمین نقطه امیدبخش بیان کرد: در کشور ما ظرفیت‌های بی‌شماری ازجمله نفت و گاز و منابع و مخازن طبیعی و نیروی جوان، برای حل مشکلات مختلف وجود دارد و همچنین برای رفع تمام مشکلات در داخل کشور راه‌حلی وجود دارد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هنرمندان به آداب طراحی پوسترهای مذهبی تو...

هنرمندان به آداب طراحی پوسترهای مذهبی توجه کنند

تغییر اصطلاح ها از راه های نفوذ است
28 دی، 1397

در قالب پویش علی یاوران ؛ 34 میلیون و 59...

در قالب پویش علی یاوران ؛ 34 میلیون و 592 هزار وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان توزیع شد

مرحله مقدماتی رزمایش همدلی هیآت حسینی در قالب پویش «علی یاوران» ؛ ۳۴ میلیون و ۵۹۲ هزار وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان توزیع شد
12 خرداد، 1399 | قم

محمدحسین طاهری: یازدهمین همایش هیأت‌های...

محمدحسین طاهری: یازدهمین همایش هیأت‌های محوری کشور، با موضوع هیأت و خانواده برگزار می‌شود.

دبیر یازدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور گفت: به دلیل اهمیت موضوع خانواده و تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص، یازدهمین همایش هیأت‌های محوری کشور، با موضوع هیأت و خانواده برگزار می‌شود.
16 شهریور، 1398

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلوم...

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

مسئول طرح 21 تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، بر لزوم فعالیتهای گسترده فعالان فرهنگی در زمینه گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد تاکید کرد.
14 تیر، 1398

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش...

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.
11 آذر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد