آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

02 تیر 1402

آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: تمام جریان عاشورا و کربلا یک جریان تربیتی است درنتیجه ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است.

آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آب‌فروش در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: خروج همایش از مرکزیت کشور به شهرهای دیگر اگرچه موانع زیادی داشت ولی اتفاق خوبی بود.


وی با اشاره به اینکه هیأت‌های متعددی پای کار این اتفاق آمدند، مطرح کرد: اگر چنین همتی در سایر استان‌ها نیز وجود داشته باشد، آمادگی برگزاری دیگر همایش‌ها در استان‌های مختلف وجود دارد.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه رویکرد اصلی همایش‌ها را توجه به نسل نو و جوانان و نوجوانان قرار داده‌ایم، عنوان کرد: هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری را نیز در راستای این رویکرد با عنوان هیأت و تربیت دو درحال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه خروجی محرم و عاشورا چیزی جز تربیت انسان‌های متعالی نیست، خاطرنشان کرد: تمام جریان عاشورا و کربلا یک جریان تربیتی است درنتیجه ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است.


آبفروش: اینکه در آستانه محرم به تربیت پرداخته‌ایم یعنی اصلی‌ترین وظیفه هیأت را مدنظر قرار داده‌ایم.
وی با بیان اینکه در آستانه تعطیلات تابستانی هستیم، تصریح کرد: اینکه اربعین و محرم در ایام تعطیلات تابستان است یک موقعیت بسیار حساس برای جبران آسیب‌های تعطیلات کرونایی است.


دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه از این فرصت تعطیلات می‌توان برای حضور حداکثری جوانان و نوجوانان استفاده کرد، یادآور شد: تابستان امسال برای هیأتی‌ها باید تابستان برنامه‌ریزی و فعالیت برای تعالی جوانان و نوجوانان باشد.
وی با بیان اینکه این رویکرد باید در سال‌های آینده نیز دنبال شود، ابراز کرد: در این مسیر باید تجربیات و دستاوردهایی که داشته‌ایم را انتقال دهیم.
آبفروش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و گلایه مقام معظم رهبری از کم توجهی برخی‌ها به این بیانیه، بیان کرد: اگر نسبت به این موضوع عموم مردم توجه داشتند و جریان حلقه‌های میانی شکل می‌گرفت امروز شاهد مشکلات پیش آمده در عرصه عفاف و حجاب نبودیم.


وی با بیان اینکه مخاطب منفعل هیأت باید به کنشگر فعال تبدیل شود، اظهار داشت: جریانات هیأت باید به نحوی طراحی شود که مخاطبین مورد رشد و پیشرفت قرار بگیرد.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه هیأت پیشران ایجاد حرکت عمومی در جامعه است، مطرح کرد: هیچ ارگان، سازمان و یگان دیگری چنین ظرفیتی ندارد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصل...

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.
17 مرداد، 1398

هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و بر...

هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور برگزار می‌شود

مسئول دفتر همایش های جامعه ایمانی مشعر گفت: هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با عنوان هیأت‌ و تربیت دو با محوریت اوقات فراغت به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.
31 خرداد، 1402

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

در دوازدهمین همایش هیأت‌های محوری برگزید...

در دوازدهمین همایش هیأت‌های محوری برگزیده مطرح خواهد شد: تبیین وظایف هیأت‌ها حول دو محور خانواده و بصیرت

دبیر دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده از برگزاری این همایش ملی با دو محور اصلی «هیأت و خانواده» و «هیأت و بصیرت» در قم خبرداد
03 دی، 1398 | قم

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد...

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد هشدار آیت‌الله میرباقری نسبت به آسیب افزایش مهاجرت‌های اروپایی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از سر غفلت و برخی از روی عمد برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش مهاجرت‌ها و تورهای اروپایی فرهنگ غربی‌ها را به ملت ایران تحمیل کنند
29 شهریور، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد