آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

01 تیر 1402

آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: تمام جریان عاشورا و کربلا یک جریان تربیتی است درنتیجه ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است.

آبفروش: ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آب‌فروش در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان هیأت و تربیت دو در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: خروج همایش از مرکزیت کشور به شهرهای دیگر اگرچه موانع زیادی داشت ولی اتفاق خوبی بود.


وی با اشاره به اینکه هیأت‌های متعددی پای کار این اتفاق آمدند، مطرح کرد: اگر چنین همتی در سایر استان‌ها نیز وجود داشته باشد، آمادگی برگزاری دیگر همایش‌ها در استان‌های مختلف وجود دارد.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه رویکرد اصلی همایش‌ها را توجه به نسل نو و جوانان و نوجوانان قرار داده‌ایم، عنوان کرد: هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری را نیز در راستای این رویکرد با عنوان هیأت و تربیت دو درحال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه خروجی محرم و عاشورا چیزی جز تربیت انسان‌های متعالی نیست، خاطرنشان کرد: تمام جریان عاشورا و کربلا یک جریان تربیتی است درنتیجه ذات اصلی هیأت جریان تربیتی است.


آبفروش: اینکه در آستانه محرم به تربیت پرداخته‌ایم یعنی اصلی‌ترین وظیفه هیأت را مدنظر قرار داده‌ایم.
وی با بیان اینکه در آستانه تعطیلات تابستانی هستیم، تصریح کرد: اینکه اربعین و محرم در ایام تعطیلات تابستان است یک موقعیت بسیار حساس برای جبران آسیب‌های تعطیلات کرونایی است.


دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه از این فرصت تعطیلات می‌توان برای حضور حداکثری جوانان و نوجوانان استفاده کرد، یادآور شد: تابستان امسال برای هیأتی‌ها باید تابستان برنامه‌ریزی و فعالیت برای تعالی جوانان و نوجوانان باشد.
وی با بیان اینکه این رویکرد باید در سال‌های آینده نیز دنبال شود، ابراز کرد: در این مسیر باید تجربیات و دستاوردهایی که داشته‌ایم را انتقال دهیم.
آبفروش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و گلایه مقام معظم رهبری از کم توجهی برخی‌ها به این بیانیه، بیان کرد: اگر نسبت به این موضوع عموم مردم توجه داشتند و جریان حلقه‌های میانی شکل می‌گرفت امروز شاهد مشکلات پیش آمده در عرصه عفاف و حجاب نبودیم.


وی با بیان اینکه مخاطب منفعل هیأت باید به کنشگر فعال تبدیل شود، اظهار داشت: جریانات هیأت باید به نحوی طراحی شود که مخاطبین مورد رشد و پیشرفت قرار بگیرد.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه هیأت پیشران ایجاد حرکت عمومی در جامعه است، مطرح کرد: هیچ ارگان، سازمان و یگان دیگری چنین ظرفیتی ندارد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام دكتر رفيعي

حجت الاسلام دكتر رفيعي

خطبه متقین بهترین الگوی سبک زندگی
09 فروردین، 1400

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق...

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق مخاطب ورود پیدا کنند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: خلق مخاطب در هیأت‌ها یک موضوع بسیار مهم است، باید شرایط هیأت را به گونه‌ای رقم بزنیم تا افراد خاکستری نزدیک به سیاه نیز بتوانند در این جلسات حضور پیدا کنند.
13 خرداد، 1401

مقابله با هجمه‌های دشمن با «جهاد تبیین»

مقابله با هجمه‌های دشمن با «جهاد تبیین»

خیاطیان: حقیقتاً اعتقاد داریم که اگر حلقه میانی متشکل از نخبگان کشوری و ارتباط جامعه و مردم از طریق این حلقه‌های میانی با دولت برقرار شود اتفاق بسیار مهمی رخ خواهد داد.
05 اسفند، 1400

ویژه نامه فاطمیه

ویژه نامه فاطمیه

تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) به سه روایت اصلی نقل شده است. همواره این پرسش مطرح بوده است که کدام نقل از ایام شهادت آن حضرت به لحاظ تاریخی معتبر تر است؟
15 فروردین، 1392

آبفروش: مداحان به عنوان تریبون دار در شه...

آبفروش: مداحان به عنوان تریبون دار در شهرستان‌ها، وظیفه جهاد تبیین دارند

دهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوانان اهل‌بیت(ع) تحت‌عنوان نشست «الی الحبیب» پیرامون «جهاد تبیین و نقش مداحان در اوضاع کنونی جامعه» در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد.
06 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد