حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند

13 دی 1398 | قم

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند

وی افزود: باید مراقب باشیم درگیر شهوت شهرت نشویم

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی:

مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند/ باید مراقب باشیم درگیر شهوت شهرت نشویم


خطیب حوزوی گفت: دست گلچین الهی باعث شده است عده‌ای از بین تمام مردم از نعمت ذاکری اهل بیت(ع) بهره‌مند شوند که امام زمان(عج) حمد و سپاس این نعمت را برای ما بجای می‌آورد.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزا محمدی بعد از ظهر امروز در پنجمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل بیت(ع) که در سالن جلسات مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر(سرچشمه) برگزار شد، اظهار کرد: مادحین اهل بیت(ع) باید برای این نعمت باارزشی که خداوند به آن‌ها اعطا کرده است همیشه شکرگزار باشند.

وی از گزینشی که خداوند برای مداحان اهل بیت(ع) انجام داده‌اند، یاد کرد و گفت: تا زمانی که جایگاه این نعمت را ندانیم در خطر از دست دادن این جایگاه هستیم؛ بیش از 12 مرتبه موضوع یادآوری نعمت در قرآن کریم تاکید شده است.

این خطیب حوزوی با بیان اینکه از بهترین ثمرات یادآوری نعمت نجات انسان از سرکشی است، عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم فرموده‌اند انسان زمانی که خود را بی‌نیاز بپندارد به سرکشی روی می‌آورد، در نتیجه باتوجه به تاکید قرآن کریم به این موضوع همواره باید یادآور نعمت‌های الهی باشیم.

وی با اشاره به اینکه اباعبدالله ستون و تکیه گاه قرآن کریم و اسلام هستند، مطرح کرد: مداحان برای چنین بزرگواری مدیحه‌سرایی می‌کنند، در نتیجه باید در اشعار، سبک، رفتار، برخورد و ... دقت لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی با بیان اینکه یکی از مصادیق ذکرالله نام مبارک امیرالمومنین(ع) است که در روایات اهل سنت نیز آمده، خاطرنشان کرد: استفاده از نام امیرالمؤمنین(ع) در مراسم‌ها بدین معنا است که ما ذاکر هستیم در نتیجه باید شکرگزار این نعمت‌ باشیم.

وی با اشاره به اینکه انسان اگر ذاکر نعمت باشد می‌تواند شاکر آن نیز باشد، تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای تصور می‌کنند اگر خوش چهره، خوش صدا و پرمخاطب هستند مزیتی افزون بر سایر مادحین اهل بیت(ع) دارند.

این خطیب حوزوی با بیان اینکه نعمت ذاکری اهل بیت(ع) یکی از برترین نعمت‌های خداوند به انسان است، یادآور شد: در طول تاریخ عده‌ای برای سلاطین شعر می‌گفتند و چندین قصیده در این راستا سروده شده است ولی این افراد نتوانستند در مسیر نوکری اهل بیت(ع) قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه طریق محبت اهل بیت(ع) ما را زود به مقصد می‌رساند، بیان کرد: دست گلچین الهی باعث شده است عده‌ای از بین تمام مردم از نعمت ذاکری اهل بیت(ع) بهره‌مند شوند که امام زمان(عج) حمد و سپاس این نعمت را برای ما بجای می‌آورد.

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی با بیان اینکه مکرر ثمرات خواندن نماز شکر را دیده‌ایم، ابراز کرد: خداوند متعال دعایی که پس از نماز شکر خوانده می‌شود را تضمین کرده است و فرموده است اگر من چنین دعایی را برآورده نکنم جفا کرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه امروزه حضار و مخاطبین هیأت از مداحان الگو می‌گیرند، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که برخورد ما، پوشش ظاهری ما، آرایش موی ما و ... در جلسات مورد رصد مخاطب است.

این خطیب حوزوی با بیان اینکه نباید دچار روزمرگی شویم، اضافه کرد: اگر جامعه بشری آنچه که به اهل بیت(ع) گذشته است را نداند در ظلمی که به آن‌ها شده است شریک هستند و رسالت سنگین این اطلاع‌رسانی بر عهده مادحین و ذاکرین اهل بیت(ع) است و باید تا قیامت از این ظلم و خیانتی که به ائمه اطهار(ع) شده است، دم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که مبلغ رسالت الهی هستند غیر از خدا از هیچ چیزی نمی‌ترسند، عنوان کرد: برخی از هیأت‌ها تنها برای محرم فعال می‌شوند که این موضوع نمی‌تواند نتیجه مطلوب را رقم بزند بلکه باید به طور دائم و همیشگی از اهل بیت(ع) دم بزنیم تا نتها قشر خاکستری جامعه خودمان بلکه تمام ادیان و مردم جهان از ظلمی که به آن‌ها شده است باخبر شوند.

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی با بیان اینکه اولین دادگاه قیامت برای حضرت محسن(ع) گرفته می‌شود، مطرح کرد: باید با رصد این مطالب جایگاه ستایش‌گری اهل بیت(ع) را پیدا کنیم و بدانیم که دم زدن از آن‌ها مصداق جهاد در راه خدا است و باید در مناطق و مواردی نیز تقیه کنیم.

وی ادامه داد: شجاعت زمانی تجلی پیدا می‌کند که می‌دانی حق با تو است و باید فریاد بزنی ولی به دلیل حفظ خون مسلمین سکوت می‌کنی و این موضوع مصداق بارز جهاد فی سبیل الله است.

این خطیب حوزوی با اشاره به اینکه نباید دست دشمن و جریان‌های روشن فکر آتو بدهیم، خاطرنشان کرد: افراد سرزنش‌گر در طول تاریخ همیشه وجود داشته‌اند و در مواردی نیز خانواده‌های خودمان ما را مورد سرزنش قرار می‌دهند ولی ما نباید از خط مقدم اهل بیت(ع) عقب نشینی کنیم.

وی با بیان اینکه مداحی اهل بیت(ع)، رسالتی است که بر دوش ما نهاده شده است، تصریح کرد: باید مراقب باشیم در این مسیر درگیر شهوت شهرت نشویم و تنها نان‌خور امام حسین(ع) باشیم و بدنبال جریان‌های مختلف حرکت نکنیم.


 

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی با اشاره به اینکه دستگاه امام حسین(ع) بازی‌بردار نیست، تاکید کرد: امام حسین(ع) مظهر غیرت است و اگر بخواهیم این دستگاه را به بازی بگیریم آن چنان زمین می‌خوریم که تا مدت‌ها قابل جبران نخواهد بود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد،...

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد، بهترین سبک است

گفتگو با استاد غلامرضا سازگار، پیرغلام و شاعر اهلبیت درباره نوحه
21 مرداد، 1392

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی...

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی" در پايگاه "راسخون"

پایگاه فرهنگی، اطلاع رسانی راسخون به مناسبت شهادت فقه عسکری امام هادی(ع) اقدام به تهیه ویژه نامه ای با عنوان امام روشنایی نموده که شامل قسمتهای متنوعی همچون احادیث، تلفن همراه، پرسش و پاسخ، گالری تصاویر، کارت پستال، مقاله، صوت و فیلم و ... می باشد.
25 اردیبهشت، 1392

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

باید بررسی‌شود که چرا چشم و گوش برخی از جوانان‌ما به سمت رسانه‌های‌غربی‌است و آسیب‌ها کجاست تا بتوان چاره‌اندیشی‌کرد.
26 مهر، 1401

هیأتی که پلاستیک‌ها را بازیافت می‌کند

هیأتی که پلاستیک‌ها را بازیافت می‌کند

هیأت بصائر حسینی شهرستان میاندوآب در بخش اقتصادی خود، سراغ راه‌اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک رفته تا هم ضمن کمک به محیط زیست، درآمدزایی و اشتغال‌زایی هم داشته باشد. در این کارگاه 26 نفر مستقیم و غیرمستقیم شاغل هستند.
28 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد