استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

10 اسفند 1401

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در هشتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیئات‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت، پلاک 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه اشکالاتی در تعلیم دین در جامعه وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه باید دین‌مداری در جامعه امروز بیش‌تر از وضعیت موجود باشد، مطرح کرد: باتوجه به وجود جریان استکبار جهانی و کفری که صریحا با اسلام درگیر است باید تلاش کنیم اسلام در دنیا غریب نباشد.


این استاد حوزه و دانشگاه از برخی مشکلات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: برخی از این مشکلات نتیجه کم‌کاری‌های گذشته در عرصه تبلیغ و تعلیم دین‌داری است.
وی با بیان اینکه حداقل‌های دین در میان دست‌اندرکاران جامعه منتقل نشده است، عنوان کرد: باید به اشکالات اساسی در عرصه تبلیغ و تعلیم دین توجه داشته باشیم و به دنبال رفع آن‌ها باشیم.


پناهیان با اشاره به اینکه موضوع تبلیغ ولایت فقیه توسط طلاب باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: باید از تاریخ صدر اسلام و زمانی که اسلام در غربت بود درس بگیریم.
وی ضمن بیان سوالی مبنی بر اینکه چرا عمر حکومت عادل امیرالمومنین (ع) تنها دو سال و نیم بود، تصریح کرد: در زمان امیرالمومنین(ع) مردم به صحنه‌ها نمی‌آمدند که منجر به کوتاه بودن زمان حکومت ایشان شد.


این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز نیز تمام توقعات از مقام معظم رهبری است، یادآور شد: چندین سال است مقام معظم رهبری موضوع حکمرانی مردمی و اصلاح شیوه حکمرانی را مطرح کرده‌اند ولی متاسفانه در این مسیر تنها مانده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ولایت به معنای آزادی مردم است، بیان کرد: ولایت‌مداری نیز به معنای کوچک شدن دولت و پیشبرد اهداف با محوریت مردم است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم...

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

یکی از فعالان اربعین گفت: حدود ۶ سال است که مرز خسروی بدلیل مسائل امنیتی بسته شده است ولی از سال ۹۶ زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است.
27 شهریور، 1398 | قم

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
20 دی، 1401

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
24 مرداد، 1401

برگزاری رویداد روز امید در آستانه ماه شع...

برگزاری رویداد روز امید در آستانه ماه شعبان با موضوع ولایت امام زمان(عج)

رویداد روز امید در آستانه ماه شعبان با موضوع ولایت امام زمان(عج) با حضور 130 هنرمند از سوی جامعه هنر هیات در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
26 بهمن، 1401

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فر...

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فرصت برای تبیین جایگاه زن و خانواده است

استاد حوزه علمیه با اشاره به وقایع و حوادث اخیر، اظهار کرد: همیشه از تهدیدها تولید فرصت داشته‌ایم. 
26 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد