استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

11 اسفند 1401

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در هشتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیئات‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت، پلاک 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه اشکالاتی در تعلیم دین در جامعه وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه باید دین‌مداری در جامعه امروز بیش‌تر از وضعیت موجود باشد، مطرح کرد: باتوجه به وجود جریان استکبار جهانی و کفری که صریحا با اسلام درگیر است باید تلاش کنیم اسلام در دنیا غریب نباشد.


این استاد حوزه و دانشگاه از برخی مشکلات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: برخی از این مشکلات نتیجه کم‌کاری‌های گذشته در عرصه تبلیغ و تعلیم دین‌داری است.
وی با بیان اینکه حداقل‌های دین در میان دست‌اندرکاران جامعه منتقل نشده است، عنوان کرد: باید به اشکالات اساسی در عرصه تبلیغ و تعلیم دین توجه داشته باشیم و به دنبال رفع آن‌ها باشیم.


پناهیان با اشاره به اینکه موضوع تبلیغ ولایت فقیه توسط طلاب باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: باید از تاریخ صدر اسلام و زمانی که اسلام در غربت بود درس بگیریم.
وی ضمن بیان سوالی مبنی بر اینکه چرا عمر حکومت عادل امیرالمومنین (ع) تنها دو سال و نیم بود، تصریح کرد: در زمان امیرالمومنین(ع) مردم به صحنه‌ها نمی‌آمدند که منجر به کوتاه بودن زمان حکومت ایشان شد.


این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز نیز تمام توقعات از مقام معظم رهبری است، یادآور شد: چندین سال است مقام معظم رهبری موضوع حکمرانی مردمی و اصلاح شیوه حکمرانی را مطرح کرده‌اند ولی متاسفانه در این مسیر تنها مانده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ولایت به معنای آزادی مردم است، بیان کرد: ولایت‌مداری نیز به معنای کوچک شدن دولت و پیشبرد اهداف با محوریت مردم است.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هفدهم: شناخت و خاكساری
05 مرداد، 1392

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌...

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله مجتبی تهرانی

در پی ارتحال آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی، درگذشت آن عالم عامل ربانی و معلم اخلاق را ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران خواندند و این مصیبت را به بازماندگان بیت شریف ایشان تسلیت گفتند.
13 دی، 1391

اطلاعیه مهم

اطلاعیه مهم

مطالبه جامعه هیأت‌های حسینی از دولت جهت رفع فوری و کامل موانع و مشکلات پیش‌روی پیام‌رسان‌های داخلی و تأمین زیرساخت‌های فنی لازم جهت توسعه این پیام‌رسان‌ها و اعتماد و تکیه به جوانان متعهد و متخصص داخلی
04 مهر، 1401

پیام استاد محمدعلی کشاورز در پی ارتحال ه...

پیام استاد محمدعلی کشاورز در پی ارتحال هنرمندمتعهد استاد احمدرضا دالوند

من هم دلم سوخت؛ از ارتحال هنرمندی که ولایت را شنیده و لذت ولایی‌بودن را چشیده بود.
22 آذر، 1397

اختتامیه هفتمین سوگواره عاشورایی عکس و پ...

اختتامیه هفتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیات

اختتامیه هفتمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیأت با سخنرانی استاد نادرطالب زاده،شعرخوانی سید محمدجواد شرافت و حضور برگزیدگان، هنرمندان و عموم مردم
25 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد