استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

11 اسفند 1401

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در هشتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیئات‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت، پلاک 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه اشکالاتی در تعلیم دین در جامعه وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه باید دین‌مداری در جامعه امروز بیش‌تر از وضعیت موجود باشد، مطرح کرد: باتوجه به وجود جریان استکبار جهانی و کفری که صریحا با اسلام درگیر است باید تلاش کنیم اسلام در دنیا غریب نباشد.


این استاد حوزه و دانشگاه از برخی مشکلات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: برخی از این مشکلات نتیجه کم‌کاری‌های گذشته در عرصه تبلیغ و تعلیم دین‌داری است.
وی با بیان اینکه حداقل‌های دین در میان دست‌اندرکاران جامعه منتقل نشده است، عنوان کرد: باید به اشکالات اساسی در عرصه تبلیغ و تعلیم دین توجه داشته باشیم و به دنبال رفع آن‌ها باشیم.


پناهیان با اشاره به اینکه موضوع تبلیغ ولایت فقیه توسط طلاب باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: باید از تاریخ صدر اسلام و زمانی که اسلام در غربت بود درس بگیریم.
وی ضمن بیان سوالی مبنی بر اینکه چرا عمر حکومت عادل امیرالمومنین (ع) تنها دو سال و نیم بود، تصریح کرد: در زمان امیرالمومنین(ع) مردم به صحنه‌ها نمی‌آمدند که منجر به کوتاه بودن زمان حکومت ایشان شد.


این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز نیز تمام توقعات از مقام معظم رهبری است، یادآور شد: چندین سال است مقام معظم رهبری موضوع حکمرانی مردمی و اصلاح شیوه حکمرانی را مطرح کرده‌اند ولی متاسفانه در این مسیر تنها مانده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ولایت به معنای آزادی مردم است، بیان کرد: ولایت‌مداری نیز به معنای کوچک شدن دولت و پیشبرد اهداف با محوریت مردم است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در...

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 
19 آبان، 1401

تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد ار...

تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد اربعین(بخش چهارم)

برخی از اساتید حوزه و دانشگاه به بیان دیدگاه خود پیرامون «اقتصاد اربعین» پرداختند.
30 شهریور، 1401

برگزاری ۵ کمیسیون در نخستین روز شانزدهمی...

برگزاری ۵ کمیسیون در نخستین روز شانزدهمین همایش مدیران هیأت

کمیسیون‌های پنج‌گانه به‌منظور ارائه تجربیات و الگونمایی در قالب گفت‌وگو در نخستین روز همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور برگزار شد.
26 آبان، 1401

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رس...

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رسانه است/ لزوم عمل به مطالبات و تاکیدات رهبری در خصوص هیأت‌های مذهبی

قسمت اول از فصل چهارم برنامه «روایت هیأت» جمعه شب،اول بهمن ماه با حضور «احمد واعظی» و «مرتضی طاهری» از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) از شبکه افق سیما پخش شد.
02 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد