ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

18 آبان 1402

ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

فعال نظامی در فلسطین گفت: هندسه قدرت جهانی در حال بهم خوردن و جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است.

ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سید مجتبی ابطحی در هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: در ایام بسیار مهم و حساسی قرار داریم.
وی با اشاره به اینکه جهان جدیدی در حال شکل‌گیری است، مطرح کرد: هندسه قدرت جهانی در حال بهم خوردن و جهان جدیدی در حال شکل‌گیری است.
هم‌رزم سردار سلیمانی با بیان اینکه خلق قدرت از اهمیت بسیاری برخوردار است و امام خمینی(ره) با خلق قدرت، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جریان‌هایی تلاش کردند سپاه یا ارتش را منحل کنند ولی به لطف خدا، امروز علاوه بر ارتش و سپاه، حزب الله، حشد الشعبی، انصارالله، حماس و ... نیز شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در عالم، جبهه مقاومت از اهل‌سنت تحت رهبری فقیه شیعه فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت تحت امامت و ولایت مقام معظم رهبری به این بینش، بصیرت و اقتدار رسیده است.
سردار ابطحی با بیان اینکه پدیده‌های جدیدی در جنگ اکراین خلق شد، تصریح کرد: دنیا سرگرم اکراین شده بود و از خاورمیانه غفلت کرده بود.
وی با اشاره به اینکه این غفلت بسیار بزرگ بود، یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند کرانه باختری را هم مسلح کنید و دشمن تمام تمرکز را بر کرانه باختری قرار داد و از غزه غفلت کرد.


سردار ابطحی | جامعه ایمانی مشعر


این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه در غزه برای تداوم عملیات و جنگ نیز تمهید شد، ابراز کرد: غفلت بعدی دشمن در بعد فرهنگی بود؛ چندین سال است که موکب الاقصی در مسیر کربلا برپا شده است و مقاومت نرم نیز درحال شکل‌گیری است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۷۰۰ خادم الحسین(ع) فلسطینی در موکب الاقصی حضور داشتند، بیان کرد: این جریان فرهنگی موجب شد به تدریج نام‌ گذاری‌های حسن و حسین در میان فلسطینیان رواج پیدا کند.
سردار ابطحی با بیان اینکه دشمن تا امروز هیچ ابتکار عملی نداشته است، اظهار داشت: نبرد امروز، نبرد ماهیت خود اسرائیل است و به عنوان جنگ استقلال دوم شناخته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پس از شکست اسرائیل زلزله‌های سیاسی و اقتصادی در جهان رقم خواهد خورد، مطرح کرد: اسرائیل در اصل یک گروه تروریستی بود سپس به ارتش تبدیل شد و بعد دولت تشکیل داد و امروز به دنبال تشکیل ملت بود.
این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه امروز آمریکا و اروپا تحمل هزینه حفظ اسرائیل را ندارد، عنوان کرد: موج حرکت غرب نیز نشان از شکل‌گیری جریان عدالت‌خواهی دارد.
وی با اشاره به اینکه همه این تظاهرات در راستای تغییر نظم نوین جهانی است، خاطرنشان کرد: امروز فطرت انسانی در دنیا بیدار شده است.
سردار ابطحی با بیان اینکه تا امروز شجاعت مردم فلسطین در تحمل سختی بوده است، تصریح کرد: از امروز شجاعت مردم فلسطین در میدان نبرد نیز درحال شکل‌گیری است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به دنبال سلطه نظامی نیست بلکه به دنبال ترویج گفتمان است، یادآور شد: اگر بخواهیم زمینه‌سازی ظهور را انجام دهیم باید گفتمان مشترکی داشته باشیم.
این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه نبرد امروز در تدبیر جبهه مقاومت است، ابراز کرد: از شهید و خون نباید ترسید چرا که تمام این شهدا در مسیر زمینه‌سازی ظهور هستند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگز...

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.
27 مرداد، 1397

حجت الاسلام انجوی نژاد: اقتضائات جامعه د...

حجت الاسلام انجوی نژاد: اقتضائات جامعه در برنامه‌ریزی‌ها رعایت شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: پیش از هر برنامه‌ریزی باید اقتضائات جامعه، شهر، نیازهای مردم، نوع تفکرات و ... مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرد.
01 تیر، 1402

فراخوان انتخاب شعار محوری فاطمیه 1401

فراخوان انتخاب شعار محوری فاطمیه 1401

فراخوان پیشنهاد شعار به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره(س)
02 آذر، 1401

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

باید بررسی‌شود که چرا چشم و گوش برخی از جوانان‌ما به سمت رسانه‌های‌غربی‌است و آسیب‌ها کجاست تا بتوان چاره‌اندیشی‌کرد.
25 مهر، 1401

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
20 دی، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد