ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

19 آبان 1402

ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

فعال نظامی در فلسطین گفت: هندسه قدرت جهانی در حال بهم خوردن و جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است.

ابطحی: جهان جدیدی درحال شکل‌گیری است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سید مجتبی ابطحی در هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: در ایام بسیار مهم و حساسی قرار داریم.
وی با اشاره به اینکه جهان جدیدی در حال شکل‌گیری است، مطرح کرد: هندسه قدرت جهانی در حال بهم خوردن و جهان جدیدی در حال شکل‌گیری است.
هم‌رزم سردار سلیمانی با بیان اینکه خلق قدرت از اهمیت بسیاری برخوردار است و امام خمینی(ره) با خلق قدرت، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جریان‌هایی تلاش کردند سپاه یا ارتش را منحل کنند ولی به لطف خدا، امروز علاوه بر ارتش و سپاه، حزب الله، حشد الشعبی، انصارالله، حماس و ... نیز شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در عالم، جبهه مقاومت از اهل‌سنت تحت رهبری فقیه شیعه فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت تحت امامت و ولایت مقام معظم رهبری به این بینش، بصیرت و اقتدار رسیده است.
سردار ابطحی با بیان اینکه پدیده‌های جدیدی در جنگ اکراین خلق شد، تصریح کرد: دنیا سرگرم اکراین شده بود و از خاورمیانه غفلت کرده بود.
وی با اشاره به اینکه این غفلت بسیار بزرگ بود، یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند کرانه باختری را هم مسلح کنید و دشمن تمام تمرکز را بر کرانه باختری قرار داد و از غزه غفلت کرد.


سردار ابطحی | جامعه ایمانی مشعر


این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه در غزه برای تداوم عملیات و جنگ نیز تمهید شد، ابراز کرد: غفلت بعدی دشمن در بعد فرهنگی بود؛ چندین سال است که موکب الاقصی در مسیر کربلا برپا شده است و مقاومت نرم نیز درحال شکل‌گیری است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۷۰۰ خادم الحسین(ع) فلسطینی در موکب الاقصی حضور داشتند، بیان کرد: این جریان فرهنگی موجب شد به تدریج نام‌ گذاری‌های حسن و حسین در میان فلسطینیان رواج پیدا کند.
سردار ابطحی با بیان اینکه دشمن تا امروز هیچ ابتکار عملی نداشته است، اظهار داشت: نبرد امروز، نبرد ماهیت خود اسرائیل است و به عنوان جنگ استقلال دوم شناخته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پس از شکست اسرائیل زلزله‌های سیاسی و اقتصادی در جهان رقم خواهد خورد، مطرح کرد: اسرائیل در اصل یک گروه تروریستی بود سپس به ارتش تبدیل شد و بعد دولت تشکیل داد و امروز به دنبال تشکیل ملت بود.
این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه امروز آمریکا و اروپا تحمل هزینه حفظ اسرائیل را ندارد، عنوان کرد: موج حرکت غرب نیز نشان از شکل‌گیری جریان عدالت‌خواهی دارد.
وی با اشاره به اینکه همه این تظاهرات در راستای تغییر نظم نوین جهانی است، خاطرنشان کرد: امروز فطرت انسانی در دنیا بیدار شده است.
سردار ابطحی با بیان اینکه تا امروز شجاعت مردم فلسطین در تحمل سختی بوده است، تصریح کرد: از امروز شجاعت مردم فلسطین در میدان نبرد نیز درحال شکل‌گیری است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به دنبال سلطه نظامی نیست بلکه به دنبال ترویج گفتمان است، یادآور شد: اگر بخواهیم زمینه‌سازی ظهور را انجام دهیم باید گفتمان مشترکی داشته باشیم.
این فعال نظامی در فلسطین با بیان اینکه نبرد امروز در تدبیر جبهه مقاومت است، ابراز کرد: از شهید و خون نباید ترسید چرا که تمام این شهدا در مسیر زمینه‌سازی ظهور هستند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

با این مستندها، جمهوری‌آذربایجان را بیشتر بشناسیم
11 مهر، 1400

میثم کشکولی: سیل ظرفیت‌های استثنایی جبهه...

میثم کشکولی: سیل ظرفیت‌های استثنایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را آزاد کرد.

فعال جهادی جبهه فرهنگی انقلاب اسلام بیان کرد: سیل ظرفیت‌های استثنایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را آزاد کرد.
15 تیر، 1398

شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد

شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، احمد واعظی در ششمین نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سرچشمه تهران برگزار شد
11 بهمن، 1399 | قم

مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح پیشکسوت قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.
29 بهمن، 1400

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگ...

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

خادمان هیأت‌های انصار ولایت و میثاق با شهدا در کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به بیان تجربیات خود در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در عرصه هیأت پرداختند.
07 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد