از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

03 مرداد 1401

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی(عج)، از خانم اشرف السادات منتظری تجلیل به عمل آمد.

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، در این مراسم از خانم منتظری به دلیل سالها تلاش فرهنگی در هیأت مذهبی و روایت کتاب تنها گریه کن تجلیل شد.
 مادر شهید محمد معماریان با ذکر خاطراتی اظهار داشت: در سال 65 محمد شهید شد، اول محرم سال 68 به بیرون از شهر رفته بودیم و در حادثه ای دچار شکستگی پا شدم به شکسته بند مراجعه کردم و پاهایم را باند بستم ولی خوب نشد، عاشورا بود و نذری داشتم برای کمک به هیأت رفتم و از امام حسین(ع) خواستم مرا شفا بدهد.
وی بیان کرد: در خواب دیدم فرزندم با دسته‌ای از شهدا برای عزاداری وارد مسجد شدند و پسر شهیدم گفت مادر ما تازه از کربلا آمده‌ایم این پارچه سبز را برای شما آوردم و با باز کردن باندهای پایم، شال سبزی را به روی پاهای من بست و به من وصیت کرد که به مراسم امام حسین (ع) خدمت کنم. وقتی بیدار شدم این شال را روی پاهایم دیدم و شفا گرفتم، حالم منقلب شد و تصمیم گرفتم بروم به مسجد و به دستگاه امام حسین (ع) خدمت کنم. 
این مادر شهید عنوان کرد: روزهای اول نخی از این شال را به کسانی که تقاضا می کردند می دادم اما به توصیه یکی از علمای بزرگ از این شال نگهداری کردم و کرامات زیادی را دیدم از تربت کربلا و تکه ای از شال که همراه آن در آب انداختم.
وی خاطرنشان کرد: نویسنده این کتاب با صبوری یک سال به منزل ما آمد و همه زندگی ام را به صورت کتابی درآورد.
در آخر این مادر شهید به همه توصیه کرد از امر به معروف و نهی از منکر غافل نشوند هم‌چنین تاکید کردند که فرزندان‌تان را با شهدا مانوس کنید.

 

در ادامه همایش نیز از کتاب خاطرات حاج مهدی سلحشور رونمایی شد. این مداح اهل بیت(ع) ضمن معرفی خود در خصوص این کتاب بیان کرد: بنده متولد سال 1350 هستم و در سال 65 وقتی می خواستم به جبهه بروم سه سال کم داشتم، از این رو با مخالفت های شدید پدر و مادرم مواجه شدم اما دست از تصمیم خود برنداشتم و دو سال را در جبهه و کنار همرزمان خود سپری کردم.
وی در مورد این کتاب شهید محور عنوان کرد: در این کتاب نام 80 شهید و خاطرات آنها بیان شده است، اگر دستور رهبری برای نگارش این کتاب به عنوان یک تکلیف نبود و نسبت به شهدا احساس دین نمی کردم شاید این کتاب را به نگارش درنمی‌آوردم.
گفتنی است در پایان این همایش بسته محتوایی محرم 1414 شامل مجموعه ای نفیس از منویات رهبری در مورد هیأت و تبیین محتوای روضه های خانگی، کودکان در هیأت و پاسخ به شبهات و جایگاه هیأت ارائه شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
12 آذر، 1400

تل زینبیه در 92 سال قبل

تل زینبیه در 92 سال قبل

در حال حاضر بنايی به همين نام در سمت غرب صحن حرم امام حسين علیه السلام وجود دارد. کار تجديد بناي تل زينبيه در اين اواخر حدود سال 1398 هجری قمری انجام شد.
16 اردیبهشت، 1392

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و...

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و پایان داعش»

جهت برگزاری توسط هیأت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگیِ مؤمنِ انقلابیِ مردمیِ خودجوش
06 آذر، 1396

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقا...

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقار است« به عنوان شعار فاطمی

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، شعار مشترک هیآت فاطمی انتخاب شد.
09 دی، 1399

برگزاری ۵ کمیسیون در نخستین روز شانزدهمی...

برگزاری ۵ کمیسیون در نخستین روز شانزدهمین همایش مدیران هیأت

کمیسیون‌های پنج‌گانه به‌منظور ارائه تجربیات و الگونمایی در قالب گفت‌وگو در نخستین روز همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور برگزار شد.
26 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد