از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

03 مرداد 1401

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی(عج)، از خانم اشرف السادات منتظری تجلیل به عمل آمد.

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، در این مراسم از خانم منتظری به دلیل سالها تلاش فرهنگی در هیأت مذهبی و روایت کتاب تنها گریه کن تجلیل شد.
 مادر شهید محمد معماریان با ذکر خاطراتی اظهار داشت: در سال 65 محمد شهید شد، اول محرم سال 68 به بیرون از شهر رفته بودیم و در حادثه ای دچار شکستگی پا شدم به شکسته بند مراجعه کردم و پاهایم را باند بستم ولی خوب نشد، عاشورا بود و نذری داشتم برای کمک به هیأت رفتم و از امام حسین(ع) خواستم مرا شفا بدهد.
وی بیان کرد: در خواب دیدم فرزندم با دسته‌ای از شهدا برای عزاداری وارد مسجد شدند و پسر شهیدم گفت مادر ما تازه از کربلا آمده‌ایم این پارچه سبز را برای شما آوردم و با باز کردن باندهای پایم، شال سبزی را به روی پاهای من بست و به من وصیت کرد که به مراسم امام حسین (ع) خدمت کنم. وقتی بیدار شدم این شال را روی پاهایم دیدم و شفا گرفتم، حالم منقلب شد و تصمیم گرفتم بروم به مسجد و به دستگاه امام حسین (ع) خدمت کنم. 
این مادر شهید عنوان کرد: روزهای اول نخی از این شال را به کسانی که تقاضا می کردند می دادم اما به توصیه یکی از علمای بزرگ از این شال نگهداری کردم و کرامات زیادی را دیدم از تربت کربلا و تکه ای از شال که همراه آن در آب انداختم.
وی خاطرنشان کرد: نویسنده این کتاب با صبوری یک سال به منزل ما آمد و همه زندگی ام را به صورت کتابی درآورد.
در آخر این مادر شهید به همه توصیه کرد از امر به معروف و نهی از منکر غافل نشوند هم‌چنین تاکید کردند که فرزندان‌تان را با شهدا مانوس کنید.

 

در ادامه همایش نیز از کتاب خاطرات حاج مهدی سلحشور رونمایی شد. این مداح اهل بیت(ع) ضمن معرفی خود در خصوص این کتاب بیان کرد: بنده متولد سال 1350 هستم و در سال 65 وقتی می خواستم به جبهه بروم سه سال کم داشتم، از این رو با مخالفت های شدید پدر و مادرم مواجه شدم اما دست از تصمیم خود برنداشتم و دو سال را در جبهه و کنار همرزمان خود سپری کردم.
وی در مورد این کتاب شهید محور عنوان کرد: در این کتاب نام 80 شهید و خاطرات آنها بیان شده است، اگر دستور رهبری برای نگارش این کتاب به عنوان یک تکلیف نبود و نسبت به شهدا احساس دین نمی کردم شاید این کتاب را به نگارش درنمی‌آوردم.
گفتنی است در پایان این همایش بسته محتوایی محرم 1414 شامل مجموعه ای نفیس از منویات رهبری در مورد هیأت و تبیین محتوای روضه های خانگی، کودکان در هیأت و پاسخ به شبهات و جایگاه هیأت ارائه شد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گر...

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گرفت

صبح نورانی معجزه به برکت بانویی با کرامت از جنس عشق بر زندگی دخترکی که روحش آماده پرواز بود تابیدن گرفت و حیاتی دوباره را به وی هدیه داد.
16 شهریور، 1392

استاد حسینی: لازم است هر مداح در کنار خو...

استاد حسینی: لازم است هر مداح در کنار خود گروهی از مشاوران در عرصه‌های تخصصی را داشته باشد.

لازم است هر مداح در کنار خود گروهی از مشاوران در عرصه‌های تخصصی چون عرصه شعر، عرصه تاریخ و سایر مباحث را داشته باشد.
26 تیر، 1401

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
12 آذر، 1400

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین...

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین»؛ فرصتی برای بررسی هیأت با نگاه‌های علمی

یکی از پژوهشگران عرصه هیأت با اشاره به چاپ نشریه «عین» با موضوعات مرتبط با هیأت گفت: این نشریه، نشریه هیأت‌های مذهبی است و فعالان و پژوهشگران هیأت می‌توانند در تامین محتوای نشریه مشارکت داشته باشند.
24 تیر، 1400 | قم

نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برپا...

نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برپا شد

سوی جامعه ایمانی مشعر نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» در قم برگزارکرد.
19 مهر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد