راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

19 مهر 1397

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری روز پنجشنبه در گردهمایی مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در شبستان امام علی (ع) مسجد مقدس جمکران قم اظهار داشت: دراین راستا مراسم اربعین حسینی محل تسویه حساب سیاسی با دولت نیست.

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

وی ایجاد تفرقه بین امت اسلامی را از سیاست های استکبار جهانی به منظور ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه دانست، و افزود: امت سازی درخانه، محله و شهر و گردآوردن همه آحاد مردم در زیر یک پرچم نخستین مطالبه هیات های اربعین است، و هر کس بخواهد در بین مردم شکاف ایجاد کند باید جلوی آن گرفته شود.
وی با بیان اینکه حرکت در جهت اقتدار ولایت باید مطالبه شود، تصریح کرد: اقتدار ولایت وقتی محقق می شود، که ولایت ما ولایت اهل بیت(ع) باشد.
ماندگاری همچنین شرکت در مراسم اربعین را مصداق بارز تقوا عنوان کرد و گفت: اربعین یک دانشگاه بزرگ انسان سازی است، و تا مردم وارد آن نشوند کارهای خیر از جمله کمک به محرومان را یاد نخواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته 9میلیون تن به اروپا سفر کردند، افزود: هیچ کس به این افراد نمی گوید که چرا هزینه سفر خود را خرج محرومان نکردید؟، ولی وقتی موضوع رفتن به زیارت اربعین به میان می آید، مساله کمک به نیازمندان نیز مطرح می شود، در حالی که این آیین باشکوه معنوی خود بستر ساز محرومیت زدایی از جامعه است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگ...

در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد .

فراخوان هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد.
05 شهریور، 1398 | قم

صحبت‌های حجت‌الاسلام مهدوی أرفع درباره ا...

صحبت‌های حجت‌الاسلام مهدوی أرفع درباره اتفاقات اخیر

در آمریکا که هرروز پلیس شهروندان را زیرپایش خفه می‌کند، همین مباحث مطرح می‌شود؟
09 مهر، 1401

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری...

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند

حاج حسین یکتا: شهادت سردار سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس به معنای وحدت ایران و عراق است
13 دی، 1398 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: حمایت از مرو...

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: حمایت از مروجان صحیفه سجادیه در هیأت‌های مذهبی

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه گفت: این بنیاد و جامعه ایمانی مشعر آمادگی دارند تا حمایت‌های لازم را از مروجان دعای صحیفه سجادیه در هیأت‌های مذهبی داشته باشند و جلسات آموزشی مرتبط را در استان‌ها و شهرهای مختلف برگزار کنند.
07 اردیبهشت، 1398

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهتری...

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران: بهترین کارکرد هیأت‌های مذهبی خودسازی و حرکت در مسیر عاشوراست

استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران اساس هیأت ها را اجرای فرمان الهی برمبنای وحدت و هم‌افزایی جسم‌ها و قلب‌ها دانست و گفت: بهترین کارکرد هیأت های مذهبی تربیت و خودسازی و حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.
08 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد