راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

19 مهر 1397

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری روز پنجشنبه در گردهمایی مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در شبستان امام علی (ع) مسجد مقدس جمکران قم اظهار داشت: دراین راستا مراسم اربعین حسینی محل تسویه حساب سیاسی با دولت نیست.

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

وی ایجاد تفرقه بین امت اسلامی را از سیاست های استکبار جهانی به منظور ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه دانست، و افزود: امت سازی درخانه، محله و شهر و گردآوردن همه آحاد مردم در زیر یک پرچم نخستین مطالبه هیات های اربعین است، و هر کس بخواهد در بین مردم شکاف ایجاد کند باید جلوی آن گرفته شود.
وی با بیان اینکه حرکت در جهت اقتدار ولایت باید مطالبه شود، تصریح کرد: اقتدار ولایت وقتی محقق می شود، که ولایت ما ولایت اهل بیت(ع) باشد.
ماندگاری همچنین شرکت در مراسم اربعین را مصداق بارز تقوا عنوان کرد و گفت: اربعین یک دانشگاه بزرگ انسان سازی است، و تا مردم وارد آن نشوند کارهای خیر از جمله کمک به محرومان را یاد نخواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته 9میلیون تن به اروپا سفر کردند، افزود: هیچ کس به این افراد نمی گوید که چرا هزینه سفر خود را خرج محرومان نکردید؟، ولی وقتی موضوع رفتن به زیارت اربعین به میان می آید، مساله کمک به نیازمندان نیز مطرح می شود، در حالی که این آیین باشکوه معنوی خود بستر ساز محرومیت زدایی از جامعه است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد،...

سبکی که ماندگار شود و در دهان‌ها بچرخد، بهترین سبک است

گفتگو با استاد غلامرضا سازگار، پیرغلام و شاعر اهلبیت درباره نوحه
21 مرداد، 1392

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر در ادامه برگزاری فراخوان نشان‌هیأت برگزار می‌کند
13 دی، 1395

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فر...

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فرصت برای تبیین جایگاه زن و خانواده است

استاد حوزه علمیه با اشاره به وقایع و حوادث اخیر، اظهار کرد: همیشه از تهدیدها تولید فرصت داشته‌ایم. 
27 آبان، 1401

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگ...

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

خادمان هیأت‌های انصار ولایت و میثاق با شهدا در کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به بیان تجربیات خود در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در عرصه هیأت پرداختند.
07 دی، 1398 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: هر چه بگویند مراعات می‌کنیم اما تعظیم شعائر را کم‌رنگ نمی‌کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هیأتی‌ها مسؤولیت‌پذیر و قانون‌مند هستند و هر چه رهبری بگویند تبعیت می‌کنند، گفت: امسال اجازه نمی‌دهیم یک هیأت هم تعطیل شود و هر کاری می‌کنیم تا بستر برگزاری هیأت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم شود.
24 تیر، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد