راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

18 مهر 1397

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری روز پنجشنبه در گردهمایی مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در شبستان امام علی (ع) مسجد مقدس جمکران قم اظهار داشت: دراین راستا مراسم اربعین حسینی محل تسویه حساب سیاسی با دولت نیست.

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

وی ایجاد تفرقه بین امت اسلامی را از سیاست های استکبار جهانی به منظور ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه دانست، و افزود: امت سازی درخانه، محله و شهر و گردآوردن همه آحاد مردم در زیر یک پرچم نخستین مطالبه هیات های اربعین است، و هر کس بخواهد در بین مردم شکاف ایجاد کند باید جلوی آن گرفته شود.
وی با بیان اینکه حرکت در جهت اقتدار ولایت باید مطالبه شود، تصریح کرد: اقتدار ولایت وقتی محقق می شود، که ولایت ما ولایت اهل بیت(ع) باشد.
ماندگاری همچنین شرکت در مراسم اربعین را مصداق بارز تقوا عنوان کرد و گفت: اربعین یک دانشگاه بزرگ انسان سازی است، و تا مردم وارد آن نشوند کارهای خیر از جمله کمک به محرومان را یاد نخواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته 9میلیون تن به اروپا سفر کردند، افزود: هیچ کس به این افراد نمی گوید که چرا هزینه سفر خود را خرج محرومان نکردید؟، ولی وقتی موضوع رفتن به زیارت اربعین به میان می آید، مساله کمک به نیازمندان نیز مطرح می شود، در حالی که این آیین باشکوه معنوی خود بستر ساز محرومیت زدایی از جامعه است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خ...

رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خانواده» در هیأت فراهم شود

هیأت‌های مذهبی باید حنجره دادخواهی مردم باشند
17 مرداد، 1398 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پش...

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

یکی از اساتید حوزه علمیه با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد
06 دی، 1397

برای کار فرهنگی باید به خدا پناه برد

برای کار فرهنگی باید به خدا پناه برد

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در جلسه هم‌اندیشی با اهالی قلم،گفت: علمی فایده دارد که ثمره‌اش بندگی خدا باشد و هر قلمی ارزش ندارد، چراکه برخی قلم‌ها اسراف هستند
24 اردیبهشت، 1392

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد...

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد هشدار آیت‌الله میرباقری نسبت به آسیب افزایش مهاجرت‌های اروپایی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از سر غفلت و برخی از روی عمد برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش مهاجرت‌ها و تورهای اروپایی فرهنگ غربی‌ها را به ملت ایران تحمیل کنند
28 شهریور، 1398 | قم

توصیه سید مجید بنی فاطمه به اهل هیأت؛ به...

توصیه سید مجید بنی فاطمه به اهل هیأت؛ بهره گیری از محتوای نشریه عین

آئین رونمایی از دومین شماره فصلنامه علمی تخصصی مطالعات آئینی "ع" در موضوع هیأت و رسانه با حضور سیدمجید بنی فاطمه و مهدی رسولی و با اجرای دکتر سیدبشیر حسینی به همت مرکز تخصصی احیاء امر در آستانه محرم الحرام 1444 هجری قمری برگزار شد.
05 مرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد