معلی: هیأت‌ به دنبال فرهنگ‌سازی بازیافت است

20 بهمن 1401

معلی: هیأت‌ به دنبال فرهنگ‌سازی بازیافت است

مسئول دفتر افتصاد جامعه ایمانی مشعر: به علت فعال بودن شبکه مویرگی هیأت‌ها در شهرها، شهرستان‌ها و روستا این نهاد می‌تواند بحث عملیاتی بازیافت را پیش ببرد.

معلی: هیأت‌ به دنبال فرهنگ‌سازی بازیافت است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دکتر حمزه معلی امروز در نخستین دوره آموزشی بازیافت ویژه هیآت مذهبی ، اظهار کرد: در این دوره 50 هیأت از 15 استان که در حوزه بازیافت و تفکیک پسماند فعال هستند، حضور پیدا کرده‌اند. 
وی با اشاره به اینکه افزایش معلومات و اشتراک تجربیات دو هدف اصلی این دوره است، مطرح کرد: تمام آموزش‌ها در سه سطح مقدمات، متوسطه و پیشرفته به هیأت‌های مذهبی ارائه می‌شود.
مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه درحال حاضر دوره مقدماتی درحال برگزاری است، عنوان کرد: در این دوره ضمن پوشش سرفصل‌های آموزشی حوزه بازیافت، مباحث علمی و آموزشی نیز ارائه می‌شود.
وی از ظرفیت بالای هیأت‌ها در حوزه منابع انسانی یاد کرد و گفت: هیأت به عنوان یک نهاد مردمی در حوزه‌های مختلف ازجمله بازیافت و پسماند می‌تواند این ظرفیت را بکار بگیرد.
دکتر حمزه معلی با اشاره به اهمیت گفتمان‌سازی مسائل فرهنگی، زیست محیطی و فرهنگ تفکیک از مبدا، خاطرنشان کرد: هیأت به عنوان یک نهاد مذهبی و دینی می‌تواند در این عرصه نقش موثری ایفا کند.
وی با بیان اینکه ورود هیأت‌های مذهبی به این حوزه برای فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: به علت فعال بودن شبکه مویرگی هیأت‌ها در شهرها، شهرستان‌ها و روستا این نهاد می‌تواند بحث عملیاتی بازیافت را پیش ببرد.
دبیر مجمع عالی اقتصاد مقاومتی کشور با اشاره به اینکه همچنین هیأت‌ها می‌توانند به بازیافت به چشم سرمایه نگاه کنند، یادآور شد: حوزه بازیافت و تفکیک زباله به عنوان طلای کثیف درآمدزایی خوبی برای هیأت‌ها می‌تواند داشته باشد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام پناهیان:باید هیآت خانگی و خا...

حجت‌الاسلام پناهیان:باید هیآت خانگی و خانوادگی تقویت شود، زیرا تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

لزوم تقویت هیأت‌های خانگی و خانوادگی/ زندگی اهل بیت الگوی درست روابط خانواده
16 مرداد، 1398

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هجدهم: وعده‌ی الهی
04 مرداد، 1395

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد...

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد هشدار آیت‌الله میرباقری نسبت به آسیب افزایش مهاجرت‌های اروپایی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از سر غفلت و برخی از روی عمد برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش مهاجرت‌ها و تورهای اروپایی فرهنگ غربی‌ها را به ملت ایران تحمیل کنند
28 شهریور، 1398 | قم

حجت الاسلام دكتر رفيعي

حجت الاسلام دكتر رفيعي

خطبه متقین بهترین الگوی سبک زندگی
09 فروردین، 1400

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر در ادامه برگزاری فراخوان نشان‌هیأت برگزار می‌کند
12 دی، 1395

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد