هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

11 مرداد 1400

هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

از توزیع ۵۵۰ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان تا برپایی جشن در ۱۱۰ نقطه از کشور

هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های هیأت‌های خدمات‌رسان به مناسبت غدیر در 110 نقطه از کشور با توجه به وضعیت شیوع کرونا و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هر منطقه به صورت متفاوت دنبال شد، گفت: پخت 550 هزار غذای گرم برای نیازمندان، توزیع بسته‌های معیشتی در 78 منطقه، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و جشن‌های خیابانی در 90 منطقه و ایجاد ایستگاه‌های سلامت در 40 منطقه به صورت ویژه، جدای از سایر فعالیت‌های عمومی هیآت در این ایام دنبال شده است.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، هادی شعبانی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه نیروهای هیأت امسال در عید غدیر برنامه‌های جشن و اطعام غدیر را به صورت ویژه پیگیری کرده‌اند، اظهار کرد: مجموعه میداندار خدمت، پویش مائده غدیر را در 110 نقطه از کشور با محوریت هیأت‌های مذهبی و هدف پخت 550 هزار پرس غدای گرم و توزیع میان نیازمندان دنبال کرده است.
وی اضافه کرد: برپایی ایستگاه‌های سلامت با هدف مشاوره پزشکی و ایستگاه‌های صلواتی، راه‌اندازی کاروان‌های شادی برگزاری مراسم مولودی‌خوانی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در نقاط مختلف کشور با توجه به شرایط ویژه هر منطقه، به همت هیأتی‌ها انجام شده است.
مسؤول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه میاندار خدمت نمادی از هیأت‌های خدمات‌رسان کشور است، گفت: هیأت‌هایی که دغدغه مردم به ویژه محرومان را دارند در کنار نکوداشت و تعظیم شعائر دینی، دست‌گیری از نیازمندان را به‌عنوان یک هیأت اجتماعی دنبال کرده‌اند.
وی از داشتن خیریه، صندوق قرض‌الحسنه و موکب اربعین به‌عنوان برخی از ویژگی‌های هیأت‌های خدمات‌رسان نام برد و مطرح کرد: میاندار خدمت با استفاده از ظرفیت دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر، ایجاد ارتباط میان مسؤولان هیأت‌های مذهبی خدمات‌رسان را دنبال کرده و تا به امروز هزار و 110 هیأت در دایره میداندار خدمت شناسایی شدند که درحال فعالیت هستند.
شعبانی از اجرای پویش هر هیأت یک روستا با هدف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه یاد کرد و گفت: ساخت منازل برخی از روستاهای کرمانشاه از شاهکارهای هیأتی‌ها بود چراکه خادمان هیأت اولین گروهی بودند که کلید خانه‌های تازه ساخت را به زلزله‌زدگان تحویل دادند.
وی با اشاره به پویش‌های سین هشتم با هدف کمک به سیل‌زدگان، یا ساقی‌العطاشا با هدف آب‌رسانی به آبادان و سیستان و بلوچستان و خادمان سلامت با هدف کمک به نیازمندان کرونایی و ضدعفونی معابر تصریح کرد: هیأتی‌ها در هر نقطه و محله‌ای که نیاز بوده ورود کردند تا به مردم خدمت کنند.
شعبانی جبهه شدن هیأت‌ها برای انجام فعالیت‌های قرارگاهی و استفاده از بستر فضای مجازی با محوریت نرم‌افزار جبهه برای مدیریت حرکت‌های جهادی را از جمله دستاوردهای اخیر میداندار خدمت برشمرد و گفت: اتفاقی که در غدیر امسال به صورت کار ویژه رقم زده شد، پخت و توزیع 550 هزار غذای گرم است که به‌غیر از هیأت‌های خدمات‌رسان دیگر هیأت‌های مذهبی نیز اطعام غدیر را دنبال کردند با این تفاوت که این اطعام 550 هزار پرسی، میان نیازمندان توزیع و در کنار اطعام جشن‌ها هم برگزار و در 78 نقطه نیز بسته‌های معیشتی میان نیازمندان توزیع شده است.
وی از برپایی ایستگاه صلواتی و جشن خیابانی در 90 نقطه و ایجاد ایستگاه سلامت در 40 نقطه از کشور خبرداد و گفت: در 10 نقطه از مناطق، برادران اهل‌سنت به‌نوعی در برگزاری مراسم جشن و شادی سهیم بوده و حضور داشته‌اند.


برچسب

غدیر

نظرات


استانی
برگزیده ها
اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

پیام تسلیت جامعه‌ایمانی‌مشعر در پی درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری
29 شهریور، 1400

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

آیت‌الله طاهری خرم آبادی دار فانی را وداع گفت
17 شهریور، 1392

حجت‌الاسلام امینی موحد خبرداد؛ آغاز پخش...

حجت‌الاسلام امینی موحد خبرداد؛ آغاز پخش زنده فصل چهارم برنامه «روایت هیأت» از شبکه افق

تهیه کننده برنامه روایت هیأت از آغاز پخش زنده فصل چهارم این برنامه از شبکه افق خبرداد و گفت: قسمت‌های اول و دوم روایت هیأت به موضوع مطالبات رهبر معظم انقلاب از ستایشگران اختصاص دارد که با حضور مداحان دنبال می‌شود.
29 دی، 1400

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین...

سید ابوالحسن حسینی عنوان کرد؛ نشریه «عین»؛ فرصتی برای بررسی هیأت با نگاه‌های علمی

یکی از پژوهشگران عرصه هیأت با اشاره به چاپ نشریه «عین» با موضوعات مرتبط با هیأت گفت: این نشریه، نشریه هیأت‌های مذهبی است و فعالان و پژوهشگران هیأت می‌توانند در تامین محتوای نشریه مشارکت داشته باشند.
24 تیر، 1400 | قم

هیأت زنانه‌ای که خیاط تربیت می‌کند

هیأت زنانه‌ای که خیاط تربیت می‌کند

هیأت فاروق اصفهان، هیأت زنانه‌ای است که در بخش اشتغال‌زایی خود، توانسته با آموزش زنان سرپرست خانوار کارگاه خیاطی راه‌اندازی و در مجموع 33 نفر را شاغل کند.
19 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد