هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

11 مرداد 1400

هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

از توزیع ۵۵۰ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان تا برپایی جشن در ۱۱۰ نقطه از کشور

هیأت‌های خدمات‌رسان برای بزرگداشت غدیر بسیج شدند؛

مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های هیأت‌های خدمات‌رسان به مناسبت غدیر در 110 نقطه از کشور با توجه به وضعیت شیوع کرونا و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هر منطقه به صورت متفاوت دنبال شد، گفت: پخت 550 هزار غذای گرم برای نیازمندان، توزیع بسته‌های معیشتی در 78 منطقه، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و جشن‌های خیابانی در 90 منطقه و ایجاد ایستگاه‌های سلامت در 40 منطقه به صورت ویژه، جدای از سایر فعالیت‌های عمومی هیآت در این ایام دنبال شده است.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، هادی شعبانی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه نیروهای هیأت امسال در عید غدیر برنامه‌های جشن و اطعام غدیر را به صورت ویژه پیگیری کرده‌اند، اظهار کرد: مجموعه میداندار خدمت، پویش مائده غدیر را در 110 نقطه از کشور با محوریت هیأت‌های مذهبی و هدف پخت 550 هزار پرس غدای گرم و توزیع میان نیازمندان دنبال کرده است.
وی اضافه کرد: برپایی ایستگاه‌های سلامت با هدف مشاوره پزشکی و ایستگاه‌های صلواتی، راه‌اندازی کاروان‌های شادی برگزاری مراسم مولودی‌خوانی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در نقاط مختلف کشور با توجه به شرایط ویژه هر منطقه، به همت هیأتی‌ها انجام شده است.
مسؤول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه میاندار خدمت نمادی از هیأت‌های خدمات‌رسان کشور است، گفت: هیأت‌هایی که دغدغه مردم به ویژه محرومان را دارند در کنار نکوداشت و تعظیم شعائر دینی، دست‌گیری از نیازمندان را به‌عنوان یک هیأت اجتماعی دنبال کرده‌اند.
وی از داشتن خیریه، صندوق قرض‌الحسنه و موکب اربعین به‌عنوان برخی از ویژگی‌های هیأت‌های خدمات‌رسان نام برد و مطرح کرد: میاندار خدمت با استفاده از ظرفیت دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر، ایجاد ارتباط میان مسؤولان هیأت‌های مذهبی خدمات‌رسان را دنبال کرده و تا به امروز هزار و 110 هیأت در دایره میداندار خدمت شناسایی شدند که درحال فعالیت هستند.
شعبانی از اجرای پویش هر هیأت یک روستا با هدف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه یاد کرد و گفت: ساخت منازل برخی از روستاهای کرمانشاه از شاهکارهای هیأتی‌ها بود چراکه خادمان هیأت اولین گروهی بودند که کلید خانه‌های تازه ساخت را به زلزله‌زدگان تحویل دادند.
وی با اشاره به پویش‌های سین هشتم با هدف کمک به سیل‌زدگان، یا ساقی‌العطاشا با هدف آب‌رسانی به آبادان و سیستان و بلوچستان و خادمان سلامت با هدف کمک به نیازمندان کرونایی و ضدعفونی معابر تصریح کرد: هیأتی‌ها در هر نقطه و محله‌ای که نیاز بوده ورود کردند تا به مردم خدمت کنند.
شعبانی جبهه شدن هیأت‌ها برای انجام فعالیت‌های قرارگاهی و استفاده از بستر فضای مجازی با محوریت نرم‌افزار جبهه برای مدیریت حرکت‌های جهادی را از جمله دستاوردهای اخیر میداندار خدمت برشمرد و گفت: اتفاقی که در غدیر امسال به صورت کار ویژه رقم زده شد، پخت و توزیع 550 هزار غذای گرم است که به‌غیر از هیأت‌های خدمات‌رسان دیگر هیأت‌های مذهبی نیز اطعام غدیر را دنبال کردند با این تفاوت که این اطعام 550 هزار پرسی، میان نیازمندان توزیع و در کنار اطعام جشن‌ها هم برگزار و در 78 نقطه نیز بسته‌های معیشتی میان نیازمندان توزیع شده است.
وی از برپایی ایستگاه صلواتی و جشن خیابانی در 90 نقطه و ایجاد ایستگاه سلامت در 40 نقطه از کشور خبرداد و گفت: در 10 نقطه از مناطق، برادران اهل‌سنت به‌نوعی در برگزاری مراسم جشن و شادی سهیم بوده و حضور داشته‌اند.


برچسب

غدیر

نظرات


استانی
برگزیده ها
فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398...

فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398 آغاز شد

مشارکت در تعیین خط‌ مشی هیآت در فاطمیه
19 آبان، 1398 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری:...

حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری: امروز بحث ولایت و مرد میدان ولایت است

حاج قاسم فرمود "والله والله والله یکی از شئون عاقبت بخیری سربازی ولایت است" و من در خدمت حاج قاسم بوده و از نزدیک شاهد بودم که شهید سلیمانی مرد میدان ولایت بود نه مرد میدان جهاد.
11 آذر، 1400

حاج خدایار بهرامی: فرهنگ‌سازی باید به‌عن...

حاج خدایار بهرامی: فرهنگ‌سازی باید به‌عنوان اولویت هیأت‌های مذهبی دنبال شود

مؤسس هیأت عاشقان ولایت با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی باید در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ورود کنند، گفت: اگر فعالیت‌های فرهنگی دنبال نشود داشته‌های فعلی خود را نیز از دست خواهیم داد
18 مرداد، 1398 | قم

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله مجتبی تهرانی فردا صبح همزمان با روز اربعین از مدرسه عالی شهید مطهری واقع در میدان بهارستان ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
13 دی، 1391

مداح الگو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

مداح الگو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

شاعر و استاد مداحی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز در حوزه مداحی نیازمند یک الگوی موفق است، گفت: متأسفانه امروز افراد زیادی نداریم که بتوانیم از آن‌ها به‌عنوان الگو برای نسل جدید نام ببریم
09 خرداد، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد