در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

07 دی 1398 | قم

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

خادمان هیأت‌های انصار ولایت و میثاق با شهدا در کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به بیان تجربیات خود در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در عرصه هیأت پرداختند.

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، بخش دوم کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور بعد از ظهر امروز در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد.
حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد از هیأت انصار ولایت یزد به بیان تجربیات بخش بانوان این هیأت پرداخت و اظهار کرد: ضرورت حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی یک ضرورت روشنی است که نباید نسبت به آن تردیدی وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: حضور بانوان در بسیاری از بخش‌ها تعیین‌کننده و مهم است به همین علت در هیأت انصار ولایت واحد خواهران را در راه‌اندازی و استفاده از ظرفیت بانوان را به صورت سازماندهی‌شده دنبال کردیم.
مهدوی نژاد ادامه داد: مجموعه انصار ولایت از همان ابتدای فعالیت خود که به 22 سال گذشته بر می‌گردد استفاده از ظرفیت بانوان را مورد توجه قرار داده اما هر ساله بهره‌مندی از ظرفیت بانوان بیشتر از سال گذشته احساس شده است.
مسئول هیأت انصار ولایت یزد با بیان اینکه عفت سازمانی و تشکیلاتی باید در عرصه عمل و اجرای طرح فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: افزایش آگاهی دینی، تقویت فرهنگ غیرت و استفاده از ابتکار عمل‌هایی همانند حضور رابطان محرم از مجله همسران، برادران و پدران باید مورد توجه قرار گیرد هر چند کار سخت می‌شود و فرآیندها طولانی‌تر اما تقویت بعد خانواده در هیأت از دستاوردهای این عملکرد خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه هیأت باید برای خانواده و هر فردی دستاورد داشته باشد، عنوان کرد: در جلسات یک هیأت باید بتوانیم به عشق‌ورزی، الگو و معرفت برسیم تا بتوانیم بگوییم که هیأت ما کاربردی بوده است.
همچنین، شریفی خادم هیأت میثاق با شهدا به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیأت در حوزه خانواده پرداخت و عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته که رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع خانواده را در میان مداحان مطرح کردند هیأت میثاق با شهدا با حوزه خانواده ورودی جدی‌تر داشته است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه خانواده از فضای هیأت میزانی دور بود، برگزاری نشست‌های مختلف با حضور کارشناسان شناخته‌شده حوزه خانواده از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در دستور کار هیأت قرار گرفت و نتایج این نشست‌ها اکنون در نشست‌ها و جلسات هیأت به‌خوبی قابل مشاهده است.
شریفی از نقش هیأت در کاهش آسیب‌های خانواده یاد کرد و گفت: شیوه‌های برقراری ارتباط میان اشعار آیینی و موضوعات مختلف در حوزه خانواده طی نشست‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا فراخوانی اعلام شد که هزار نفر برای این فراخوان ارائه اثر داشته‌اند.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هجدهم: وعده‌ی الهی
05 مرداد، 1395

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود م...

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود مردم کمک بخواهید

قمی با اشاره به اهمیت موضوع فرزندآوری گفت: یکی از دلایل با افتخار پیوستن من به این پویش ان شا الله پرشور و مردمی این است که باور دارم درست ترین راه این است که مسائلی که به مردم باز می گردد را باید با خود مردم طرح کرد.
20 آذر، 1400

قاطبه محصولات مداحی که از جریان استودیو‌...

قاطبه محصولات مداحی که از جریان استودیو‌خوانی مشاهده می‌شود از نوع مداحی است

اگر بخواهیم ادعا کنیم که از لحاظ فقهی، خواندن مطلق مداحی در استودیو حرام است چنین چیزی وجود ندارد اما آنجایی که استخدام ادوات موسیقی صورت بگیرد جای تأمل دارد.
21 اسفند، 1400

بسته محتوایی اربعین ۱۴۰۰

بسته محتوایی اربعین ۱۴۰۰

الحسین سفینة النجاة
01 مهر، 1400

گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

تعامل میان هیآت با نگاه سازمانی و دستوری امکان‌پذیر نیست/انجام امور اقتصادی و اجتماعی نشان از بلوغ هیأت است
27 فروردین، 1398

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد