در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

07 دی 1398 | قم

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

خادمان هیأت‌های انصار ولایت و میثاق با شهدا در کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به بیان تجربیات خود در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در عرصه هیأت پرداختند.

در کارگاه تجربه مانا بررسی شد هیأت‌ها چگونه از ظرفیت بانوان بهره‌مند شوند؟

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، بخش دوم کارگاه تجربه مانا دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور بعد از ظهر امروز در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد.
حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد از هیأت انصار ولایت یزد به بیان تجربیات بخش بانوان این هیأت پرداخت و اظهار کرد: ضرورت حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی یک ضرورت روشنی است که نباید نسبت به آن تردیدی وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: حضور بانوان در بسیاری از بخش‌ها تعیین‌کننده و مهم است به همین علت در هیأت انصار ولایت واحد خواهران را در راه‌اندازی و استفاده از ظرفیت بانوان را به صورت سازماندهی‌شده دنبال کردیم.
مهدوی نژاد ادامه داد: مجموعه انصار ولایت از همان ابتدای فعالیت خود که به 22 سال گذشته بر می‌گردد استفاده از ظرفیت بانوان را مورد توجه قرار داده اما هر ساله بهره‌مندی از ظرفیت بانوان بیشتر از سال گذشته احساس شده است.
مسئول هیأت انصار ولایت یزد با بیان اینکه عفت سازمانی و تشکیلاتی باید در عرصه عمل و اجرای طرح فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: افزایش آگاهی دینی، تقویت فرهنگ غیرت و استفاده از ابتکار عمل‌هایی همانند حضور رابطان محرم از مجله همسران، برادران و پدران باید مورد توجه قرار گیرد هر چند کار سخت می‌شود و فرآیندها طولانی‌تر اما تقویت بعد خانواده در هیأت از دستاوردهای این عملکرد خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه هیأت باید برای خانواده و هر فردی دستاورد داشته باشد، عنوان کرد: در جلسات یک هیأت باید بتوانیم به عشق‌ورزی، الگو و معرفت برسیم تا بتوانیم بگوییم که هیأت ما کاربردی بوده است.
همچنین، شریفی خادم هیأت میثاق با شهدا به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیأت در حوزه خانواده پرداخت و عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته که رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع خانواده را در میان مداحان مطرح کردند هیأت میثاق با شهدا با حوزه خانواده ورودی جدی‌تر داشته است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه خانواده از فضای هیأت میزانی دور بود، برگزاری نشست‌های مختلف با حضور کارشناسان شناخته‌شده حوزه خانواده از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در دستور کار هیأت قرار گرفت و نتایج این نشست‌ها اکنون در نشست‌ها و جلسات هیأت به‌خوبی قابل مشاهده است.
شریفی از نقش هیأت در کاهش آسیب‌های خانواده یاد کرد و گفت: شیوه‌های برقراری ارتباط میان اشعار آیینی و موضوعات مختلف در حوزه خانواده طی نشست‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا فراخوانی اعلام شد که هزار نفر برای این فراخوان ارائه اثر داشته‌اند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اجرای پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» با جا...

اجرای پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» با جایزه ارزنده "یک واحد آپارتمان در استان تهران"

دبیر پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» در نشست رابطان استانی این پویش گفت: قطعا این کتاب به تنهایی برطرف‌کننده بحران جمعیت نخواهد بود / تا چند سال آینده پنجره جمعیتی ایران بسته خواهد شد.
30 آبان، 1400

حدیث حُسن منتشر شد

حدیث حُسن منتشر شد

کتاب حدیث حُسن شامل 400 رباعی الهام یافته از احادیث نورانی اهل بیت علیهم السلام منتشر شد.
22 خرداد، 1395

حجت الاسلام تراشیون: اقدامات تربیتی نیاز...

حجت الاسلام تراشیون: اقدامات تربیتی نیازمند کار فعالانه است

استاد حوزه علمیه گفت: باید برای موفقیت در حوزه تربیتی، اقدامات فعلانه انجام دهیم.
26 آبان، 1401

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عس...

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع)

بار دیگر شد ز کینه زنده غم های مدینه
01 بهمن، 1391

نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشو...

نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور آغاز به کار کرد

مراسم افتتاحیه نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در قم برگزار شد.
28 مرداد، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد