سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

14 تیر 1398

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت به تشریح مختصات و شکل برگزاری این سوگواره‌ها پرداخت.

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت به تشریح مختصات و شکل برگزاری این سوگواره‌ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، در آیین اختتامیه سومین اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: جامعه ایمانی مشعر در سه عرصه هنرهای تجسمی ورود کرده است.

وی افزود: در همین راستا دو سوگواره عکس و پوستر با این موضوعیت و اولویت که پوسترهایی که برای اعلان هیأت طراحی میشود برگزار میشود.

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت یادآورشد: بخش بعدی نیز سوگواره عکس هیات است که بخش اصلی ویژه مراسم خاص هیأت است نه صرفا عکس‌های آیینی؛ هنر هیات که به خدمت هیأت دربیاید بسیار مهم است.

وی گفت: امروز نیز سال دوم فراخوان نشان را نیز رونمایی شد که فراخوان جذب آثار در حوزه نشان نیز اواسط مرداد ارایه می‌شود.

رنجبر یادآورشد: نباید فراموش کنیم که در گذشته ما، از هنر در ارایه محتوای دینی استفاده بسیار شده است ولی متاسفانه امروز این تلاش بسیار کمتر شده‌است؛  آنچه در تاریخ از هیأت‌ها ثبت می‌شود همین آثاری است که باید باهنر ثبت شود.

وی گفت: از نیمه مرداد ماه جذب آثار در حوزه دومین فراخوان نشان آغاز می شود و در بحث سوگواره پوستر نیز مایل هستیم که آثاری که در این هفته دوره گردآوری شده‌است را نمایشگاهی با حضور 40 اثر در برخی از استان‌ها برگزار کنیم.

رنجبر یادآورشد: بسیاری از مردم نمی‌دانند که در فضای شیعی و هیأتی چنین طراحان هنرمندی داریم؛ نکته دوم تشویق در جهت شناسایی عکاسان و هنرمندان طراحی است.

وی گفت: عکاسان حرفه‌ای در مراکز مختلف ایران فعالیت می کنند و گاهی اطلاع ندارند که چه سوژه‌هایی برای عکاسی وجود دارد که در این زمینه باید این سوژه ها اطلاع داده‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده...

بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده نخواهد شد

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با تأکید بر اینکه محوریت این همایش را متناسب با شرایط امروز جامعه، موضوع «هیأت، دولت، مردم» قرار دادیم تا بتوانیم به روابط و وظایف متقابل میان این سه بپردازیم‌.
23 تیر، 1400 | قم

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوا...

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل بیت(ع) در مشهد برگزار شد.

نشست الی الحبیب 9 در تاریخ 22 و 23 تیر ماه در مشهد برگزار شد.
25 تیر، 1401

نذر خدمت

نذر خدمت

موکب سلامت
28 شهریور، 1400

در اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا؛ بانوی...

در اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا؛ بانوی پرچم‌دار فاطمه(س) مشخص شد .

همزمان با آئین اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا، پرچم گنبد حضرت‌ معصومه(س) به مدت یک سال به صورت امانت به یکی از بانوان هنرمند کشور اهدا شد.
16 اردیبهشت، 1402

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سا...

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۱ انتخاب شد

به‌یادماندنی‌ترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ از نظر كاربران پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی انتخاب شد.
29 فروردین، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد