سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

15 تیر 1398

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت به تشریح مختصات و شکل برگزاری این سوگواره‌ها پرداخت.

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت به تشریح مختصات و شکل برگزاری این سوگواره‌ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، در آیین اختتامیه سومین اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: جامعه ایمانی مشعر در سه عرصه هنرهای تجسمی ورود کرده است.

وی افزود: در همین راستا دو سوگواره عکس و پوستر با این موضوعیت و اولویت که پوسترهایی که برای اعلان هیأت طراحی میشود برگزار میشود.

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت یادآورشد: بخش بعدی نیز سوگواره عکس هیات است که بخش اصلی ویژه مراسم خاص هیأت است نه صرفا عکس‌های آیینی؛ هنر هیات که به خدمت هیأت دربیاید بسیار مهم است.

وی گفت: امروز نیز سال دوم فراخوان نشان را نیز رونمایی شد که فراخوان جذب آثار در حوزه نشان نیز اواسط مرداد ارایه می‌شود.

رنجبر یادآورشد: نباید فراموش کنیم که در گذشته ما، از هنر در ارایه محتوای دینی استفاده بسیار شده است ولی متاسفانه امروز این تلاش بسیار کمتر شده‌است؛  آنچه در تاریخ از هیأت‌ها ثبت می‌شود همین آثاری است که باید باهنر ثبت شود.

وی گفت: از نیمه مرداد ماه جذب آثار در حوزه دومین فراخوان نشان آغاز می شود و در بحث سوگواره پوستر نیز مایل هستیم که آثاری که در این هفته دوره گردآوری شده‌است را نمایشگاهی با حضور 40 اثر در برخی از استان‌ها برگزار کنیم.

رنجبر یادآورشد: بسیاری از مردم نمی‌دانند که در فضای شیعی و هیأتی چنین طراحان هنرمندی داریم؛ نکته دوم تشویق در جهت شناسایی عکاسان و هنرمندان طراحی است.

وی گفت: عکاسان حرفه‌ای در مراکز مختلف ایران فعالیت می کنند و گاهی اطلاع ندارند که چه سوژه‌هایی برای عکاسی وجود دارد که در این زمینه باید این سوژه ها اطلاع داده‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مهدی امین فروغی: امر اهل‌بیت(ع) نباید فد...

مهدی امین فروغی: امر اهل‌بیت(ع) نباید فدای دیده شدن افراد شود

یکی از هنرمندان و نویسندگان پیشکسوت با تاکید بر اینکه اصل مداحی احیای امر اهل‌بیت(ع) است، گفت: شعر، تاریخ، موسیقی و هر هنر دیگری باید در خدمت احیای امر این بزرگواران باشد
28 اسفند، 1399 | قم

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصل...

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه

این فصل از کنگره که با عنوان #فصل_انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید.
27 فروردین، 1397

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقا...

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقار است« به عنوان شعار فاطمی

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، شعار مشترک هیآت فاطمی انتخاب شد.
09 دی، 1399

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه...

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز با محکومیت کشتار شیعیان در پاکستان گفت:‌ مثلث استکبار، منحرفین و مرتجعین وابسته را باید از یکدیگر پاشید؛ جمهوری اسلامی ایران توانایی مقابله با آنها را دارد.
19 اسفند، 1391

بيانیه انقلابی آیت‌الله نجم‌الدین طبسی د...

بيانیه انقلابی آیت‌الله نجم‌الدین طبسی در مورد وقایع اخیر

آنچه مایه تعجب است، همراهی عده‌ای از ورشکستگان سیاسی و جمعی از مطرودین از حوزه است که در میان اساتید و برجستگان حوزه فاقد جایگاه علمی هستند.
05 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد