رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق مخاطب ورود پیدا کنند

14 خرداد 1401

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق مخاطب ورود پیدا کنند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: خلق مخاطب در هیأت‌ها یک موضوع بسیار مهم است، باید شرایط هیأت را به گونه‌ای رقم بزنیم تا افراد خاکستری نزدیک به سیاه نیز بتوانند در این جلسات حضور پیدا کنند.

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق مخاطب ورود پیدا کنند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش پیش از ظهر پنج‌شنبه در دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب2 که در سالن جلسات غدیر مجتمع یاوران مهدی مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه نخستین دوره از این همایش سال گذشته برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته این همایش با یک جمع محدودتری برگزار شد چراکه همچنان کشور درگیر موضوع کرونا بود.


وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت‌های موجود تنها میزبان نمایندگانی از هر استان و هیأت‌های حسینی هستیم، عنوان کرد: امیدواریم نزدیک‌ترین جمع به اجتماع مطلوب شکل گرفته باشد.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به برگزاری میزگرد تعامل شاعر و مداح، مطرح کرد: در این میزگرد شاهد حضور استاد سید احمد شمس و استاد محمدعلی مجاهدی با اجرای احمد علوی خواهیم بود.
وی ادامه داد: همچنین در بعدازظهر امروز نیز دو کمیسیون در سالن همایش‌های غدیر مجتمع یاوران مهدی برگزار و در ادامه نیز به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) مشرف خواهیم شد.


رحیم آبفروش با بیان اینکه فردا نیز مهمانان ویژه‌ای داریم، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی و علی انسانی ازجمله این مهمانان ویژه خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه امروز مردم کل جهان درگیر نابسامانی‌های مختلفی هستند، تصریح کرد: اتفاق عجیبی که خارج از تمام تحلیل‌ها درحال رقم خوردن است، سرود سلام فرمانده است که در تمام استان‌ها با حضور پرشور مردم برگزار شد.


دبیر جامعه ایمانی مشعر اضافه کرد: این شعر تلنگری به ما دارد که ما درحال پیر شدن هستیم ولی دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها به جامعه مخاطب ما افزوده شده‌اند و باید به آن‌ها در محرم امسال توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با بیان اینکه باید اتاق مادر در هیأت‌ها تشکیل شود، یادآور شد: مقام معظم رهبری به موضوع خلق مخاطب تاکید بسیاری دارند و باید یک مکان ویژه را برای حضور مادران با فرزندان خود تشکیل دهیم.


آبفروش ادامه داد: خلق مخاطب در هیأت‌ها یک موضوع بسیار مهم است، باید شرایط هیأت را به گونه‌ای رقم بزنیم تا افراد خاکستری نزدیک به سیاه نیز بتوانند در این جلسات حضور پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه امید پنهان شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در نسل جدید یافت خواهد شد، بیان کرد: دشمن در این سال‌ها نفوذ بسیاری را داشته است که در راستای پاکسازی این نفوذ نیازمند زمان و تلاش بسیاری هستیم.


دبیر جامعه ایمانی مشعر در پایان تاکید کرد: محرم پیش رو فرصت فتح دهه نودی‌ها در هیأت‌ها است که باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رش...

حجت الاسلام راجی: کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست

استاد و پژوهشگر حوزه گفت: به گزارش بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین رشد امید به زندگی بانوان را داراست.
03 مرداد، 1401

استادپناهیان: باید از مردمی بودن اربعین...

استادپناهیان: باید از مردمی بودن اربعین دفاع کنیم

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: باید از مردمی بودن اربعین دفاع کنیم چراکه اگر درگیر بروکراسی‌های اداری و دولتی شود نتیجه‌های خوبی نخواهد داشت.
02 شهریور، 1401

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر م...

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر معظم انقلاب

مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا (س) طبق روال همه ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.
23 فروردین، 1392

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی: مسئولان دول...

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی: مسئولان دولتی درخواست مردم برای حضور در اربعین عراق را جدی بگیرند

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: اکنون سفرهای بسیاری به کشورهای مختلف درحال انجام است اما متأسفانه نوبت زائران اربعین که می‌شود سفرها لغو می‌شود درحالی‌که یک جمعیت چندین میلیون نفری در ایران، خواستار حضور در اربعین عراق هستند.
13 شهریور، 1400 | قم

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از...

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از فلسفه‌های قرآنی درس بگیریم

سردار سیدجواد غفاری، از سرداران جبهه مقاومت گفت: متأسفانه امروز از انقلاب اسلامی و امام خود با خجالت دفاع می‌کنیم که به هیچ وجه نباید این‌گونه باشد.
14 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد