حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

01 مرداد 1401

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور: بانوان کشور در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند.

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار حاج عظیم ابراهیم‌پور در چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیات در مجتمع یاوران مهدی (عج) با تاکید بر نقش بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضور بانوان در هیات‌ها، خبر از حماسه‌ای بزرگ در احیای ارزش‌ها می‌دهد.
مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور افزود: هر جای عالم تحولی عظیم رخ داده نقش یک زن در آن قابل انکار نیست. چه در فدک و دفاع از حریم ولایت و چه در عاشورا نقش مهم بانوان را می‌بینیم.
وی با اشاره به اینکه بانوان کشور در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند بیان کرد: در جنگ‌های زیادی در صدر اسلام و یا در زمان امیرالمومنین (ع) می‌توان به نقش مهم بانوان پی برد، خانه‌های این عزیزان، محل امن و ثقل جنگ و پشتیبانی از سنگرها بود.
ابراهیم پور تصریح کرد: اگر به دنبال نسلی انقلابی و دینی هستیم تربیت نسل و رشد و تعالی افراد بدون ظهور و بروز آنها در معرکه درگیری و جنگ حق و باطل امکان ندارد چرا که در میدان جنگ افراد رشد می‌کنند و البته جنگ فقط نظامی نیست بلکه از ابتدای جهان جنگ و درگیری میان دو جبهه حق و باطل وجود داشت.
وی عنوان کرد: جبهه حق متعلق به آدم و جبهه باطل متعلق به شیطان بود و بعد از آن هم زمانی که قابیل، هابیل را کشت دو جبهه بوجود آمد؛ در واقع از ابتدای خلقت دو سبک زندگی الهی و شیطانی رو در روی هم قرار گرفتند.
مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور خاطرنشان کرد: همه انبیای الهی و اهل بیت (ع) روبروی جبهه باطل بودند و روبروی همه عالمان و بزرگان نیز جبهه باطل وجود داشت.
وی گفت: امام در قطعنامه می‌فرماید جنگ ما، جنگ حق با باطل بود و اساسا شآن بودن ما به مقابله با باطل است و کسی که در همه شئون زندگی مبارزه با باطل نداشته باشد نمی‌تواند اهل حق باشد.
ابراهیم پور افزود: اگر بخواهیم انسان‌ها را غنی‌سازی کنیم، باید افراد را به معرکه درگیری جبهه حق و باطل بیاوریم، امروز هم دو مکتب و دو برنامه برای مدیریت جهان وجود دارند، یک مکتب جبهه حق و شیعه است که شیعه انقلاب اسلامی برای مدیریت جهان به ظرفیت اهل سنت نیز نیاز دارد.
وی اظهار داشت: اتحاد شیعه و سنی، استراتژی مهمی قبل از ظهور است و وحدت شیعه و سنی قبل از ظهور یک استراتژی عمیق به شمار می رود.
همرزم شهید سلیمانی عنوان کرد: مکتب دیگر که جبهه باطل به شمار می‌رود یهود است، ما دست یهودیان را خوانده‌ایم و آنها نیز دست ما را خوانده‌اند، آنها به دنبال ریشه کن کردن ما و باز کردن مسیر باطل هستند و ما نیز می خواهیم مسیر حق را باز کنیم.
وی تاکید کرد: امروز این معرکه و جبهه حق تحت امر ولی فقیه است اگر بخواهید انسان‌ها را غنی‌سازی کنید باید آنها را تحت امر ولی فقیه بیاورید. معرکه اصلی در جبهه حق و باطل، براساس جهاد تبیین مشخص می شود، جهاد تبیین یعنی دست دشمن را رو کردن. همه ما باید در مسیر جهاد تبیین در جهت روشن ساختن مسیر حق از باطل تلاش کنیم و همزمان حواسمان به امر ولی باشد تا مسیر رشد و تعالی را به ما نشان دهد.
ابراهیم پور تصریح کرد: در جهاد تبیین ما اول باید ذهن مسموم جوانان را پاک‌سازی کنیم. جبهه باطل، تبلیغات زیادی کرده و سم های فراوانی را در اذهان جوانان تزریق نموده است، یکی از این سم‌ها، توجه به سبک زندگی غربی است، در حالی که غرب در حال فروپاشی است. 
وی بیان کرد: سم دیگر، تراشیدن رقیب برای کارآمدی نظام است. دشمن سعی می کند کارآمدی پهلوی و قاجار و ایران باستان را به رخ مردم بکشد، این سم خطرناکی است و ما باید در برابر این تبلیغات هوشیار باشیم.
مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور اظهار کرد: حالا بعد از پاک‌سازی زمان شناساندن ماهیت انقلاب و معرفی جبهه حق است. هیات ها و حسینیه ها، ظرفیت بالایی برای شناساندن جبهه حق و باطل را دارند و در این میان بانوان نقش بسیار مهمی در هیات ها به خصوص در ارتباط با کودکان و نوجوانان دارند.
وی ادامه داد: اگر ماهیت و آرمان‌های انقلابی را به جوانان یاد بدهیم به بیراهه نمی‌روند، امام خمینی(ره)می فرماید انقلاب یک هدیه الهی است و دست هیچ بشری در آن دخالت ندارد  همچنین می‌فرماید انقلاب به فرماندهی حجت همه عالم را فرا می‌گیرد و انقلاب سراغاز حکومت الله در جهان است. اگر جوانان ما بدانند که مبدا این انقلاب فرابشری است غایت آن ظهور و فرماندهی و حکومت حضرت ولی عصر (عج) و رجعت ائمه معصومین و حکومت هزارساله این ذرات مقدس است. ماهیت وهویت انقلاب را درک می‌کنند.
ابراهیم پور عنوان کرد: ما در دوران جنگ قرار داریم؛ جنگ یعنی تا مشکلات را حل نکنیم نمی توانیم آسوده بخوابیم، اگر در جامعه بی تفاوتی حاکم شود و افراد نسبت به حل مشکلات دغدغه نداشته باشند، مشکلات حل نمی شود، هیات های مذهبی در این جنگ همه جانبه دارای نقش بسیار مهم و سازنده ای هستند که نباید از آن غفلت کرد. نقش بانوان در دفاع مقدس بسیار ارزنده بود نقش مادری که همسر و پسرش را در راه خدا داد و هم فرزند و همسرش مفقود شده‌اند هم خود این بانو بی‌نام و نشان و غریبانه دفن شدند این خانواده‌ها الگوهایشان فاطمی است باید شهدا و خانواده‌هایشان به عنوان الگو در هیات معرفی شوند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اکبر شیخی: بسیاری از موسیقی‌های هیأت در...

اکبر شیخی: بسیاری از موسیقی‌های هیأت در تراز دین نیست

یکی از پژوهشگران حوزه موسیقی از آسیب‌هایی که موسیقی غربی در کشور به دنبال داشته، یاد کرد و گفت: بسیاری از موسیقی‌هایی که امروز در هیأت اجرا می‌شود در تراز دین مبین اسلام نیست و در این حوزه ما نیازمند یک بازنگری مبنایی، علمی و عملی جدی هستیم.
08 خرداد، 1400 | قم

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت خبردا...

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت خبرداد: اولین برنامه تخصصی تلویزیونی با موضوع کارکردهای هیأت آماده پخش می‌شود.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت گفت: برنامه تلویزیونی روایت هیأت همزمان با اربعین حسینی در 10 قسمت از شبکه افق پخش خواهد شد.
15 مهر، 1398 | قم

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیات‌های مذهبی گردآوری می‌شود
18 مهر، 1395

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوا...

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های‌کشور با عنوان رسالات برگزارشد

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور تحت عنوان رسالات در مجموعه فرهنگی شهدای هفت‌تیر برگزار شد.
21 آبان، 1400

مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع)...

مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع) ا

باید دانست که استغفار غیر توبه است، زیرا توبه عبارت از پشیمانی است، البته با تصمیم بر ترک و برگشت نکردن به گناه، اما استغفار طلب مغفرت است.
02 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد