در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رسانه است/ لزوم عمل به مطالبات و تاکیدات رهبری در خصوص هیأت‌های مذهبی

02 بهمن 1400

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رسانه است/ لزوم عمل به مطالبات و تاکیدات رهبری در خصوص هیأت‌های مذهبی

قسمت اول از فصل چهارم برنامه «روایت هیأت» جمعه شب،اول بهمن ماه با حضور «احمد واعظی» و «مرتضی طاهری» از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) از شبکه افق سیما پخش شد.

در برنامه روایت هیات مطرح شد: هیأت یک رسانه است/ لزوم عمل به مطالبات و تاکیدات رهبری در خصوص هیأت‌های مذهبی

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، قسمت اول از فصل چهارم برنامه «روایت هیأت» جمعه شب،اول بهمن ماه با حضور «احمد واعظی» و «مرتضی طاهری» از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) از شبکه افق سیما پخش شد. در این برنامه پیرامون دیدار مداحان کشور با مقام معظم رهبری که در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و مطالبه رهبری از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) بحث و گفت و گو شد.
بنابراین گزارش، «احمد واعظی» و «مرتضی طاهری» از مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) به تاریخچه حضور مداحان اهل بیت(ع) در محضر رهبر انقلاب اشاره کردند.

احمد واعظی گفت:تاریخچه دیدار مداحان با مقام معظم رهبری مربوط به سال 63 است که رهبری در آن زمان رئیس جمهور بودند و فرمودند که از این به بعد من هرجا باشم این دیدار به صورت سالانه برگزار شود و از آن زمان تاکنون این دیدار به قوت خود همه ساله در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار می شود.

این ستایشگر اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه هیأت یک رسانه است، بیان کرد: رهبری همه ساله کلید واژگان  و نکات کلیدی را در مورد هیات گوشزد می کنند و تاکید می کنند که «هیأت،باید هیأت بماند»، این به این معنا است که چارچوب هیآت باید حفظ شود و سنت ها و اصالت ها  و ریشه ها در هیآت مذهبی تغییر نکند ،ضمن اینکه نوآوری و ابداع در هیأت مورد توجه قرار گیرد.

بنابراین گزارش ، مرتضی طاهری، در ادامه این برنامه گفت: دیدار مداحان با رهبری از چند جهت دارای اهمیت است و مداحان بسیاری مشتاق حضور در این دیدار هستند، این برنامه یک سال به دلیل شرایط کرونایی برگزار نشد و سال گذشته هم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. در حال حاضر 50 هزار مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در کشور فعالیت می کنند و به دلیل محدویت های کرونایی امسال حدود 200 مداح می توانند در این برنامه حضور یابند.

این مداح اهل بیت(ع) بر لزوم عمل به توصیه ها و مطالبی که از سوی مقام  معظم رهبری در جمع مداحان مطرح می شود، تاکید کرد و گفت: صرف حضور در این جلسه تنها کافی نیست، بلکه ضرورت دارد به توصیه های رهبری نیز توجه شود.

وی با اشاره به فعالیت های گسترده هیآت مذهبی در دوران کرونا و بحران های کشور گفت: در سیل، زلزله و حوادث غیرمترقبه بچه های هیأتی به  صورت خودجوش و جهادی وارد عرصه خدمت رسانی شدند و این پتانسیل هیآت مذهبی را مقام معظم رهبری می دیدند و ما به آن توجه نمی کردیم.


 این ستایشگر اهل بیت(ع) خاطر نشان کرد: عده ای که می خواستند هیآت را از گردونه خارج کنند، هر کار بی نظمی را می گفتند که کار هیأتی است، در حالی که در دو سال گذشته هیآت نشان دادند، هیأت یعنی تشکل و سازمانی که پرچمدار آن اهل بیت(ع) است و در غیاب آنها مقام معظم رهبری نشان دادند که هیآت و ذاکرین جایگاه ویژه ای دارند.


طاهری حضور مداح پای کار، بانشاط با نوآوری و ابداع در هیأت را زمینه شکوفایی هیآت دانست و تصریح کرد:حضور چنین مداحی در هیأت موجب پویایی و استقبال مردم از هیآت مذهبی می شود.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام «مجید باباخانی»، مدیر کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی در گفت و گو زنده تلفنی بابخش فراخبر برنامه روایت هیات با اشاره به ویژگی های دیدار امسال مداحان کشور با رهبر انقلاب در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: با توجه به اینکه این برنامه با یکسال وقفه دیداری حضوری مداحان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می شود، دارای ویژگی خاصی است.

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امسال به دلیل محدویت های کرونایی در این مراسم حدود 200 مداح حضور دارند،بیان کرد: قرار است، 8 مداح در این مراسم اجرای سرود و مدیحه سرایی داشته باشند و همانند سالهای گذشته سعی شده است که از مداحان شهرستانی نیز در این مراسم استفاده کنیم، تا در این مراسم به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به مدیحه سرایی بپردازند.

وی افزود: در این برنامه یکی از برگزیدگان جوان مهرواره هوای نو در بخش ستایشگری نیز در حضور مقام معظم رهبری به اجرای مداحی می پردازد.همچنین در این مراسم شیخ حسین اکرف از مداحان انقلابی بحرینی نیز حضور دارد و در محضر رهبری به مدیحه سرایی و ستایشگری اهل بیت(ع) می پردازد.


برچسب

روایت هیات ، هیات ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر ، شبکه افق

نظرات


استانی
برگزیده ها
آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ما...

آبفروش: مبلغین آماده اتفاقات مختلف در ماه رمضان باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: باید مبلغین و روحانیون برای اتفاقات مختلف در ماه رمضان امسال آمادگی لازم را داشته باشند.
11 اسفند، 1401

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب...

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری را اعلام آمادگی جوانان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست.

مدیر عامل بنیادفرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج): بیانیه گام دوم رهبری، بر اساس اعلام آمادگی جوانان انقلابی صادرشد.
14 تیر، 1398

لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جا...

لزوم جهاد تبیین و روشنگری در بین آحاد جامعه توسط هیآت‌مذهبی

قسمت دوم ویژه برنامه روایت هیأت، هشتم بهمن‌ماه از شبکه افق صداوسیمای‌جمهوری‌اسلامی‌ایران پخش شد.
09 بهمن، 1400

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچن...

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.
02 شهریور، 1401

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حق...

استاد پناهیان: ولایت یعنی مردم‌سالاری حقیقی

حجت الاسلام علیرضا پناهیان: قبل از هرچیز، ولایت‌فقیه و کارکردهای اجتماعی آن‌را برای مردم تبیین کنید.
11 اسفند، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد