شهرام توانا: چگونه با شهرداری‌ها قرارداد پسماند ببندیم

17 خرداد 1402

شهرام توانا: چگونه با شهرداری‌ها قرارداد پسماند ببندیم

عضو کمیته تدوین فهرست بهای پسماند کشور روش‌های عقد قرارداد پسماند با شهرداری‌ها را تشریح کرد.

شهرام توانا: چگونه با شهرداری‌ها قرارداد پسماند ببندیم

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، شهرام توانا عضو کمیته تدوین فهرست بهای پسماند کشور در "نخستین رویداد ملی هم‌افزایی فعالان اقتصادی هیأت" که به همت دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر برگزار شد، اظهار کرد: تولید پسماند در ایران تقریبا دو برابر و نیم دنیا است.
وی اضافه کرد: در دنیا 70 درصد پسماندها بازیافت خواهد شد ولی در ایران تنها 25 درصد از این حجم بازیافت پسماند خواهد شد.
عضو کمیته تدوین فهرست بهای پسماند کشور مطرح کرد: باتوجه به شرایط موجود از طریق وزارت کشور به دنبال این هستیم که ائمه جمعه به طور هفتگی نسبت به موضوع پسماند و بازیافت تذکراتی داشته باشند. وی با اشاره به اینکه پسماندها به پنج دسته پسماندهای عادی، ویژه کشاورزی، صنعتی و پزشکی تقسیم می‌شوند، عنوان کرد: برای پسماند باید مراحل مختلفی را طی کرد که مرحله نخست مدیریت جمع آوری است که به دو حالت تفکیک از مبدا و جمع آوری مکانیزه انجام می‌شود.
توانا با بیان اینکه پس از جمع‌آوری به ایستگاه‌های میانی انتقال پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: پس از مرحله انتقال به ایستگاه، مجدد به کارخانه پسماند یا محل دفن منتقل می‌شود.
وی افزود: در این مرحله شاهد تقسیم به کود آلی، ضایعات خشک، شیرابه و ریجکت هستیم که شیرابه و ریجکت بلای جان انسان‌ها هستند.
عضو کمیته تدوین فهرست بهای پسماند کشور با اشاره به اینکه باتوجه به اینکه در قانون مدیریت پسماند، فعالیت در این عرصه با شهرداری است برقراری ارتباط با شهردرای بسیار مهم است، تصریح کرد: در برخورد با شهرداری باید با برخی از مفاهیم پایه شامل مدیریت، بهره‌وری و کار تیمی آشنا باشید.
وی با بیان اینکه مدیریت به معنای کار توسط دیگران با برنامه‌ریزی مناسب است، یادآور شد: وظایف مدیریت شامل چهاربخش برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، رهبری و کنترل است.
توانا با اشاره به اینکه مدیریت ترکیب علم و هنر است، بیان کرد: به طور خلاصه سیستم موفقیت آمیز از روش مهندسی کار، فرهنگ‌سازی و آموزش کار و همچنین انجام کار قانونی استفاده می‌کند.
وی با بیان اینکه امروز مشکل اصلی جامعه ما عدم بهره‌وری است، ابراز کرد: برای بهره‌وری نیازمند کارایی و اثربخشی هستیم که کارایی به معنای انجام درست یک کار و اثربخشی به معنای انجام درست یک کار درست است.
عضو کمیته تدوین فهرست بهای پسماند کشور با اشاره به اینکه برای عقد قرارداد با شهرداری باید برنامه‌ریزی استراتژیک بلد باشیم، اظهار داشت: مطالعه قانون بیست ساله توسعه، شناخت محیط، ارزیابی ظرفیت‌ها، تسلط بر مکاتبات اداری و ... نیز باید در دستورکار باشد.
لازم به ذکر است "نخستین رویداد ملی هم‌افزایی فعالان اقتصادی هیأت" به همت دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر در روزهای 18 و 19 خردادماه 1402 حضور 250 نفر از فعالین اقتصادی در قم برگزار شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
فرصتی برای خدمت‌رسانی موکب‌داران پخت غذا...

فرصتی برای خدمت‌رسانی موکب‌داران پخت غذا و نان

جهادگر هیأتی حاضر در صحنه زلزله خوی گفت: نیروهای جهادی و مردمی اولویت نخست را تهیه غذا برای افرادی که بیرون مانده‌اند، می‌دانند.
10 بهمن، 1401

رسولی: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد

رسولی: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد

مداح وستایشگر آستان اهل‌بیت(ع) گفت: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد و تا زمانی که نتوانیم دل‌ها را تحت تاثیر قرار دهیم در تربیت موفق نخواهیم شد.
01 تیر، 1402

پیام تسلیت خادمین جامعه ایمانی مشعر در پ...

پیام تسلیت خادمین جامعه ایمانی مشعر در پی درگذشت حاج فرج‌الله سلحشور

درگذشت هنرمند برجسته و متعهّد مرحوم حاج فرج‌الله سلحشور را به حضرتعالی، خاندان گرامی ایشان و همه‌ی بازماندگان تسلیت عرض می‌نماییم.
08 اسفند، 1394

این مسجد با راه‌اندازی کارگاه پوشاک، 50...

این مسجد با راه‌اندازی کارگاه پوشاک، 50 نفر را شاغل کرد

مسجد نورباران اصفهان از سال ۹۶ با راه‌اندازی یک کارگاه، به تولید پوشاک سالم پرداخته است. آن‌ها مجموعه کاملی از لباس زیر مردانه و زنانه و نوزاد به علاوه حوله و جوراب را با جنس پنبه‌ تولید می‌کنند و 50 نفر را شاغل کردند.
17 مهر، 1401

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌...

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله مجتبی تهرانی

در پی ارتحال آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی، درگذشت آن عالم عامل ربانی و معلم اخلاق را ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران خواندند و این مصیبت را به بازماندگان بیت شریف ایشان تسلیت گفتند.
12 دی، 1391

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد