حجت‌الاسلام راجی: ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد

07 دی 1398 | قم

حجت‌الاسلام راجی: ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد

خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند

حجت‌الاسلام راجی: ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد

حجت‌الاسلام راجی:
ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد/خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند
یکی از پژوهشگران حوزوی با تاکید بر اینکه ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد، گفت: اکنون استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را به سمت جهل و نادانی هدایت کند تا بتواند بر افکار حکومت کند و رسالت جبهه انقلابی روشن‌گری و افزایش بصیرت مردم است.به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام سید محمدحسین راجی در مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که پیش از ظهر امروز در سالن غدیر مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با اشاره به اینکه اهمیت و ارزش هر نامه و نوشته‌ای بستگی به جایگاه نویسنده آن دارد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی شخصیتی است که رهبران بزرگ دنیا به دانش و علم ایشان اذعان داشته‌اند و علمایی همانند علامه حسن‌زاده به اهمیت تبعیت از ایشان اشاره داشته‌اند.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله 22 بهمن‌ماه نامه‌ای را خطاب به ملت می‌نویسند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نوشتن بیانیه گام دوم یک ماه زمان گذاشتند که به تعبیر ایشان این بیانیه نیازمند تبیین است.
این پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری نیز تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود و سخنرانان به‌عنوان شخصیت‌های تاثیرگذار باید در سخنرانی‌های خود دستاوردهای نظام را تشریح کنند.
وی از جوانان به‌عنوان مخاطب بیانیه گام دوم نام برد و تصریح کرد: در اسلام نفر جایگاهی ندارد بلکه موضوع‌های مختلف با محوریت خانواده دنبال می‌شود و جوانان باید در قالب خانواده‌ها دیده شوند.
راجی با تاکید بر اینکه خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند، مطرح کرد: دستورات اصلی برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی توسط رهبری در بیانیه گام دوم مطرح شده است که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری در بیانیه گام دوم تاکید دارند گذشته باید به درستی برای نسل جوان بیان شود، متاسفانه امروزه با قیاس امروزه و دوران شاه شاهد مطرح شدن شبهات مختلف هستیم به عنوان نمونه برخی می‌گویند در دوران شاهنشاهی همه بر سر یک سفره بودیم اما امروز نه؛ بر اساس گزارش سازمان ملل میزان دزدی شاه فقط در سال 57 بیش از 35 میلیارد دلار بوده درحالی‌که کل بودجه نفتی ایران 31 میلیارد دلار است.
راجی ثبات امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: رژیم بعثی در ابتدای جنگ تحمیلی 332 مورد هوایپما داشت که تا پایان جنگ با کمک کشورهای مختلف دنیا این آمار به بیش از 500 مورد رسید اما ایران 445 هوایپما داشت که فقط 100 مورد آن‌ها قابل استفاده بود و این آمار نابرابر در مورد تسلیحات مختلف نظامی و بودجه جنگ صدق می‌کرد اما در نهایت ایران اسلامی به پیروزی رسید به همین علت می‌توان از دفاع مقدس به‌عنوان معجزه انقلاب نام برد که این معجزه باید برای اقشار مختلف تبیین شود.
وی با بیان اینکه در دورانی ایران ناامن‌ترین کشور دنیا بوده است، مطرح کرد: اکنون ایران به امن‌ترین کشور در ناامن‌ترین منطقه دنبال تبدیل شده است و از حقوق کشورهای مظلومان حمایت می‌کند.
این کارشناس اجتماعی با تاکید بر اینکه ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد، تصریح کرد: اکنون استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را به سمت جهل و نادانی هدایت کند تا بتواند بر افکار حکومت کند و رسالت جبهه انقلابی روشن‌گری و افزایش بصیرت مردم است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش بانک جهانی رسمی جمهوری اسلامی افراد فقیر را از زیر خط فقر به بالای خط فقر رسانده است، عنوان کرد: امروزه در شرایطی هستیم که دشمن با القای افکار منفی به دنبال ناامیدوار کردن مردم است و تلاش می‌کند تا تفکر ما نمی‌توانیم میان مردم ترویج شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

تعامل میان هیآت با نگاه سازمانی و دستوری امکان‌پذیر نیست/انجام امور اقتصادی و اجتماعی نشان از بلوغ هیأت است
27 فروردین، 1398

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوا...

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل بیت(ع) در مشهد برگزار شد.

نشست الی الحبیب 9 در تاریخ 22 و 23 تیر ماه در مشهد برگزار شد.
26 تیر، 1401

ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله...

ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله علیها)

حضرت معصومه عليها السلام در اول سال 173 هجري قمري در مدينه چشم به جهان گشود.
14 شهریور، 1392

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح...

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح نگرش درباره معیشت و تاکید بر رزاقیت خداوند

حجت الاسلام بهرامی گفت: راهبرد قرآن برای فرزندآوری اصلاح نگرش نسبت به مشکلات مادی و معیشتی با تاکید بر رزاقیت خداوند است.
22 آبان، 1400

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف...

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

در پی زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان و از روحانیون سرشناس این کشور، نگرانی تشکل‌های مختلف اسلامی و شیعی این کشور از شرایط به‌وجود آمده برای مسلمانان تشدید شده است.
17 اسفند، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد