محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

10 تیر 1401

محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

مدیر شبکه قرآن گفت: هیأت ها در روایت جلسات خود باید روی تمایزها دست بگذارند؛ استان‌های مختلف باید رسوم بومی خود در عزاداری را منعکس کنند و سعی نکنند مانند هیأت های پایتخت عزاداری های خود را منعکس کنند؛ تمایز بسیاری از استان ها بوم و اصالت آن ها است.

محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

به گزارش روابط عمومی جامعه ابمانی مشعر، محمدحسین کشکولی در دومین روز همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور پس از شنیدن سوالات و نظرات حاضرین بیان کرد: شبکه قرآن و معارف سیما پربازدیدترین شبکه تخصصی سیما بوده و در ایام مناسبتی جزو دو الی سه شبکه نخست از نظر بازدید است و مردم نیازمند شنیدن مباحث معارفی هستند. 
وی افزود: موضوعاتی که مردم با آن ها مواجه هستند، متنوع بوده و مباحث معارفی هم در کنار دیگر موضوعات است. افراد متدین و حزب اللهی اگر از قافله امور مانند تهیه کنندگی عقب بمانند، دیگر تهیه کننده ها در سازمان کارها را دنبال می کنند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما یادآور شد: خواهش می کنم از هیأتی ها نگذارند که تلویزیون هیأت را استودیویی نشان دهد؛ اینکه در جلسه ای روضه به هرصورتی خوانده شود و در جلسه نورپردازی و دوربین های مختلف از زوایای متنوع رفت و آمد کنند، به روضه لطمه وارد می شود. 
کشکولی تاکید کرد: راه حل بهبود امور و افزایش کیفیت دینی برنامه ها این است که افراد متدین و دغدغه مند دینی وارد میدان شوند و بعد از یادگیری تخصص، محتوای اصیل و فاخر تولید کنند. 
وی اضافه کرد: ما باید نهضت روایتگری را از بدنه مردم آغاز کنیم تا امید تولید شود؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند که رسانه بعضا بلایی بر سر انسان می آورد که افراد واقعیتی که در زندگی لمس می کنند را به گونه وارونه می بینند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما خاطرنشان کرد: هیأت ها در روایت جلسات خود باید روی تمایزها دست بگذارند؛ به طور مثال هیأت های استان های مختلف باید رسوم بومی خود در عزاداری را منعکس کنند و سعی نکنند که حتما مانند هیأت های پایتخت یا قم عزاداری های خود را منعکس کنند؛ بنابراین تمایز بسیاری از استان ها بوم و اصالت آنها است. 
وی عنوان کرد: اینکه هیأت ها بخواهند برنامه های آن ها فقط در صداوسیما منعکس شود، ممکن است محقق نشود؛ به همین دلیل باید خود هیآت آستین بالا بزنند و کار رسانه ای تولید کنند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز نسل جدید و دغدغه مند وارد سمت های مدیریتی  سیما شده اند و این یعنی در این مدت انقلاب بزرگی رخ داده است. 
کشکولی بیان کرد: هیآت استان ها اگر مداح های انقلابی و خوش خوان به ما معرفی می کنند که جلسات مناسب هم داشته باشند، ما برای چهره شدن این عزیزان همت می کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
ویژه نامه سالگرد ازدواج حضرت علی(علیه ال...

ویژه نامه سالگرد ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)

ماجراي ازدواج حضرت علي و حضرت فاطمه از زبان امام رضا عليهم السلام
14 مهر، 1392

بسته محتوایی اربعین ۱۴۰۰

بسته محتوایی اربعین ۱۴۰۰

الحسین سفینة النجاة
01 مهر، 1400

دکتر مقدم‌فر: نباید در اغتشاشات اخیر ساک...

دکتر مقدم‌فر: نباید در اغتشاشات اخیر ساکت‌باشیم

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه گفت: جریانات امروز در ادامه همان جریانات صدر اسلام است و نباید در این عرصه سکوت کنیم تا دشمن به پیش‌روی خود ادامه دهد.
27 آبان، 1401

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت:...

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت: فصل دوم برنامه روایت هیأت روی آنتن می‌رود

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت از پخش برنامه روایت هیأت در روزهای پنجشنبه و جمعه تا ماه مبارک رمضان از شبکه افق خبرداد.
09 فروردین، 1399 | قم

توانا: هم‌افزایی هیأت‌ها در قالب دوره آم...

توانا: هم‌افزایی هیأت‌ها در قالب دوره آموزشی بازیافت

عضو کارگروه تعیین فهرست بهای خدمات شهری کشور گفت: برگزاری دوره آموزشی بازیافت تاثیر بسیاری در افزایش هم‌افزایی هیأت‌ها دارد.
21 بهمن، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد