محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

10 تیر 1401

محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

مدیر شبکه قرآن گفت: هیأت ها در روایت جلسات خود باید روی تمایزها دست بگذارند؛ استان‌های مختلف باید رسوم بومی خود در عزاداری را منعکس کنند و سعی نکنند مانند هیأت های پایتخت عزاداری های خود را منعکس کنند؛ تمایز بسیاری از استان ها بوم و اصالت آن ها است.

محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

به گزارش روابط عمومی جامعه ابمانی مشعر، محمدحسین کشکولی در دومین روز همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور پس از شنیدن سوالات و نظرات حاضرین بیان کرد: شبکه قرآن و معارف سیما پربازدیدترین شبکه تخصصی سیما بوده و در ایام مناسبتی جزو دو الی سه شبکه نخست از نظر بازدید است و مردم نیازمند شنیدن مباحث معارفی هستند. 
وی افزود: موضوعاتی که مردم با آن ها مواجه هستند، متنوع بوده و مباحث معارفی هم در کنار دیگر موضوعات است. افراد متدین و حزب اللهی اگر از قافله امور مانند تهیه کنندگی عقب بمانند، دیگر تهیه کننده ها در سازمان کارها را دنبال می کنند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما یادآور شد: خواهش می کنم از هیأتی ها نگذارند که تلویزیون هیأت را استودیویی نشان دهد؛ اینکه در جلسه ای روضه به هرصورتی خوانده شود و در جلسه نورپردازی و دوربین های مختلف از زوایای متنوع رفت و آمد کنند، به روضه لطمه وارد می شود. 
کشکولی تاکید کرد: راه حل بهبود امور و افزایش کیفیت دینی برنامه ها این است که افراد متدین و دغدغه مند دینی وارد میدان شوند و بعد از یادگیری تخصص، محتوای اصیل و فاخر تولید کنند. 
وی اضافه کرد: ما باید نهضت روایتگری را از بدنه مردم آغاز کنیم تا امید تولید شود؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند که رسانه بعضا بلایی بر سر انسان می آورد که افراد واقعیتی که در زندگی لمس می کنند را به گونه وارونه می بینند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما خاطرنشان کرد: هیأت ها در روایت جلسات خود باید روی تمایزها دست بگذارند؛ به طور مثال هیأت های استان های مختلف باید رسوم بومی خود در عزاداری را منعکس کنند و سعی نکنند که حتما مانند هیأت های پایتخت یا قم عزاداری های خود را منعکس کنند؛ بنابراین تمایز بسیاری از استان ها بوم و اصالت آنها است. 
وی عنوان کرد: اینکه هیأت ها بخواهند برنامه های آن ها فقط در صداوسیما منعکس شود، ممکن است محقق نشود؛ به همین دلیل باید خود هیآت آستین بالا بزنند و کار رسانه ای تولید کنند. 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز نسل جدید و دغدغه مند وارد سمت های مدیریتی  سیما شده اند و این یعنی در این مدت انقلاب بزرگی رخ داده است. 
کشکولی بیان کرد: هیآت استان ها اگر مداح های انقلابی و خوش خوان به ما معرفی می کنند که جلسات مناسب هم داشته باشند، ما برای چهره شدن این عزیزان همت می کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مرتضوی: اربعین نقطه اجماع تمام آزاداندیش...

مرتضوی: اربعین نقطه اجماع تمام آزاداندیشان و عدالت‌خواهان جهان است

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: فعالان مردمی و افرادی که امروز در مسیر این فرهنگ گام برمی‌دارند در تحقق این هدف نقش اساسی است.
04 شهریور، 1401

نامه یک مداح به یک کارگردان سینما

نامه یک مداح به یک کارگردان سینما

محمد صادق آهنگران؛ مداح اهل بیت نامه‌ای را خطاب به مسعود ده‌نمکی نوشته که متن کامل آن در ادامه می‌آید:
25 بهمن، 1391

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی...

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی کشور را نشان دهد

لزوم آشنایی با فقه موسیقی
26 مرداد، 1398 | قم

فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398...

فراخوان نظرسنجی انتخاب شعار فاطمیه 1398 آغاز شد

مشارکت در تعیین خط‌ مشی هیآت در فاطمیه
19 آبان، 1398 | قم

پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلا...

پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار کرد: این زیارت براساس روایات جزو علامت‌های مومن است
19 مهر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد