حجت‌الاسلام کردمیهن: برای قدم به قدم زوار باید برنامه‌ریزی شود

29 شهریور 1398 | قم

حجت‌الاسلام کردمیهن: برای قدم به قدم زوار باید برنامه‌ریزی شود

یکی از فعالان اربعین گفت: در مسیر اربعین برای قدم به قدم زوار برنامه وجود دارد و باید عطر و معرفت امام حسین(ع) را بپوشیم، ببوییم، حس کنیم و با درک کامل به کربلا برسیم.

حجت‌الاسلام کردمیهن: برای قدم به قدم زوار باید برنامه‌ریزی شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین کردمیهن ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که به همت مسجد مقدس جمکران در سالن جوانه‌های انتظار مسجد مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه باید به دنبال استفاده بهتر از ظرفیت اربعین باشیم، اظهار کرد: برای این استفاده باید از میدان کربلا که برجسته‌ترین و بی‌نظیرترین منظر حرکت حماسی اباعبدالله(ع) است شناخت لازم را پیدا کنیم.وی با بیان اینکه اربعین از معدودترین فرصت‌های باقیمانده برای تربیت است، عنوان کرد: ایثار، اخلاص، یک‌رنگی، وحدت و یک‌دلی، صبر در سختی‌ها، انتخاب سختی‌ها، ارتباط عاطفی با کربلا و ... ازجمله صفاتی است که می‌توان در عرصه اربعین  به آن‌ها دست پیدا کرد.
این فعال اربعین با اشاره به اینکه باید برای مرحله به مرحله حرکت به سوی کربلا برنامه ریزی داشته باشیم، مطرح کرد: در مسیر اربعین برای قدم به قدم زوار برنامه وجود دارد و باید عطر و معرفت امام حسین(ع) را بپوشیم، ببوییم، حس کنیم و با درک کامل به کربلا برسیم.
وی با بیان اینکه باید کاروان‌های بزرگ را به صورت جزیره‌ای و به گروه‌های کوچک‌تر تقسیم کنیم، خاطرنشان کرد: با تقسیم شدن کاروان‌ها، اجرای برنامه‌های بسیاری برای کاروان امکان پذیر می‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
در ادامه همایش الی الحبیب2؛ میزگرد تعامل...

در ادامه همایش الی الحبیب2؛ میزگرد تعامل شاعر و مداح برگزار شد

میزگرد تعامل شاعر و مداح در ادامه دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور برگزار شد.
14 خرداد، 1401

مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان...

مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان خانواده اهتمام جدی داشته باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر:همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مداحان باید نسبت به تقویت بنیان خانواده‌ها و به خصوص ترویج طهارت در میان جوانان اهتمام جدی داشته باشند که این امر بهترین روش برای حفظ انقلاب اسلامی است.
17 اسفند، 1397

هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی انتخ...

هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی انتخاب شد

شعار و نشان‌نوشته هیهات مناالذله برای سومین سال پیاپی به عنوان شعر مشترک هیآت کشور در محرم 1437 انتخاب شد.
29 شهریور، 1394

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف...

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

در پی زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان و از روحانیون سرشناس این کشور، نگرانی تشکل‌های مختلف اسلامی و شیعی این کشور از شرایط به‌وجود آمده برای مسلمانان تشدید شده است.
17 اسفند، 1398 | قم

حجت‌الاسلام قاسمیان: برخی به دنبال جلوگی...

حجت‌الاسلام قاسمیان: برخی به دنبال جلوگیری از ترویج فرزندآوری هستند

مشاور بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه برخی همچنان در کشور به دنبال جلوگیری از ترویج فرزندآوری هستند، گفت: تاکنون هیچ حرکت خاصی در حوزه فرزندآوری رخ نداده و ما 18 سال است که زیر نرخ جایگزینی 1/2 قرار گرفته‌ایم.
07 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد