محمدی: امروز معادله جدیدی در منطقه در حال رقم خوردن است

18 آبان 1402

محمدی: امروز معادله جدیدی در منطقه در حال رقم خوردن است

نویسنده و تحلیل‌گر مسائل فلسطین گفت: یک جنگ طولانی، پیچیده و سخت را در پیش خواهیم داشت و می‌دانیم که در این جنگ مصیبت، خون و شهادت خواهیم داشت ولی در پایان نصرت الهی نصیب ما خواهد شد.

محمدی: امروز معادله جدیدی در منطقه در حال رقم خوردن است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، مهدی محمدی در هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: امروز اسرائیل محل‌های غصب شده را مجدد تصرف می‌کند.
وی ادامه داد: افرادی هستند که اصالتا فلسطینی هستند ولی در مناطق غصب شده زندگی می‌کنند و پذیرفتند که شهروند اسرائیل باشند، ولی باز هم منازل آن‌ها تصرف شده و غصب می‌شود.
نویسنده و تحلیل‌گر مسائل فلسطین با اشاره به اینکه این اتفاقات موجب شده است که مردم غزه امروز بگویند یک بار می‌میریم که هر روز نمیریم، عنوان کرد: طوفان الاقصی در درجه نخست جنگ دینی و معرفتی است و در درجه بعدی یک جنگ سیاسی و ژئوپلوتیک است.
وی با بیان اینکه این جنگ درصورت آتش‌بس نیز تمام نخواهد شد، مطرح کرد: تمام شهرک‌نشینان اسرائیلی مسلح هستند و طی دو سال گذشته به راحتی عرب‌های فلسطینی را به شهادت می‌رساندند.
محمدی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی تعبیر داشتند که باید اسرائیل را با نیش هزاران زنبور نابود کنیم، خاطرنشان کرد: اسرائیل در طول سالیان اخیر عملیات متعددی را رقم زده است که از جمله آن‌ها می‌توان به شهادت شهید فخری‌زاده، بحث اطلاعاتی شهادت شهید سلیمانی، ایجاد آشوب و اغتشاش در داخل کشور و ... اشاره کرد.وی با بیان اینکه روزانه عملیات متعدد خرابکاری اسرائیلی در کشور خنثی می‌شود، تصریح کرد: صحنه رویارویی با اسرائیل به دو بخش ماقبل و بعد از اغتشاشات سال گذشته تقسیم شده است.
این نویسنده و تحلیل‌گر مسائل فلسطین با اشاره به اینکه ستون فقرات اصلی اسرائیل، ارتش است، یادآور شد: در عملیات طوفان الاقصی کمر ارتش اسرائیل شکست.
وی با بیان اینکه محور مقاومت اسرایی را در این عملیات گرفته است که در هیچ عملیاتی آن‌ها را مبادله نخواهد کرد، ابراز کرد: برخی از این افراد، فرماندهانی هستند که خود اسرائیلی‌ها نیز نمی‌توانستند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.
محمدی اضافه کرد: در این عملیات به اطلاعات امنیتی از اسرائیل دست پیدا کردیم که یک زمانی برای محور مقاومت به آرزو تبدیل شده بود.
وی با اشاره به اینکه نخستین نتیجه این عملیات این بود که شهرک‌نشینان اسرائیل پی بردند که این منطقه محل مناسبی برای زندگی نیست، بیان کرد: در حمله‌های حماس فرودگاه‌ها مورد هدف قرار گرفتند که بیشترین تأثیر را در تنش داخلی اسرائیل دارد.
این نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه دومین نتیجه عملیات طوفان الاقصی شکستن هیمنه سیستم امنیتی اسرائیل بود، اظهار داشت: در عملیات طوفان الاقصی علاوه بر عملیات فیزیکی یک حمله گسترده سایبری نیز صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه یکی از ویران‌کننده‌ترین پیام‌ها برای اسرائیل این بود که این سرزمین قرار است آزاد شود، مطرح کرد: این بزرگ‌ترین بشارت برای ما است چرا که در هیچ عملیاتی به دنبال آزادسازی فلسطین نبودیم.
محمدی با بیان اینکه امروز هدف مردم جهان آزادی فلسطین است، عنوان کرد: امروز محور مقاومت به این قدرت رسیده است که در عملیات زمینی اسرائیل را نابود کند.
وی با اشاره به اینکه تمام فرماندهان مقاومت می‌دانند که این جنگ، یک جنگ طولانی‌مدت خواهد بود، خاطرنشان کرد: این جنگ یک جنگ پیچیده و طولانی است و به همین دلیل تنوع گزینه‌های خود را به سرعت رو نخواهیم کرد.
این نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه اساس این جنگ بر غافل‌گیری است، تصریح کرد: پیروزی ما در این جنگ به دلیل استفاده از عنصر غافل‌گیری بوده است و اگر بخواهیم ضربه شدیدتری به آن‌ها بزنیم نیز باید از عنصر غافل‌گیری استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه نباید سرمایه انسانی و تسلیحاتی خود در محور مقاومت را به راحتی در مقابل دشمن قرار دهیم، یادآور شد: این جنگ پیش از جنگ نظامی یک جنگ گسترده اطلاعاتی است.
محمدی با بیان اینکه مسئله اصلی این جنگ غافل‌گیری است، ابراز کرد: این غافل‌گیری در توئیتر و تریبون‌ها محقق نمی‌شود بلکه در تونل‌های زیرزمینی تحقق پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه مردم غزه امروز مشتاق شهادت و ایثار هستند، بیان کرد: فعالیت امروز اسرائیلی‌ها از بعد نظامی بی‌سابقه است.این نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه صهیونیست امروز یک گام از ارتش جلوتر است، اظهار کرد: همچنین امروز در این جنگ ارتش آمریکا از ارتش اسرائیل جلوتر و در غزه در حال جنگ است.
وی با اشاره به اینکه اگر حمایت آمریکا نبود تمام سیستم اسرائیل فروپاشیده می‌شد، مطرح کرد: تمام مقامات اسرائیلی امروز خلبانان خود را بدرقه می‌کنند و با اتحاد کامل در این جنگ حاضر شده‌اند.
محمدی با بیان اینکه تمام تمرکز دشمن بر از بین بردن زیرساخت‌های حماس است، عنوان کرد: طبق اعتراف خود اسرائیلی‌ها این جنگ برای هویت یا موجودیت اسرائیل است.
وی با اشاره به اینکه امروز معادله جدیدی در منطقه در حال رقم خوردن است، خاطرنشان کرد: امروز با موشک قدس از عراق منطقه اشغالی را هدف قرار می‌دهیم و هر شب از یمن با پهباد اسرائیل را می‌زنیم.
این نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه هر شب پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه مورد هدف قرار می‌گیرند، تصریح کرد: با درایت در حال ایجاد جنگ منطقه‌ای بی‌پایان هستیم و این موضوع را از پس از شهادت سردار سلیمانی دنبال کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: یک جنگ طولانی، پیچیده و سخت را در پیش خواهیم داشت و می‌دانیم که در این جنگ مصیبت، خون و شهادت خواهیم داشت ولی در پایان نصرت الهی نصیب ما خواهد شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هیأتی‌ها وارد چرخه تولید شدند تا جوانان...

هیأتی‌ها وارد چرخه تولید شدند تا جوانان کارمند نشوند!

مسئولین هیأت محبین خمسه طیبه در استان اصفهان، همواره تلاش دارند تا با راهنمایی جوانان آنان را به سمت تولید سوق دهند و مانع کارمندی آنان شوند تا اینکه خودشان دست به کار شدند و کارگاه تولیدی به راه انداختند.
23 اردیبهشت، 1401

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش...

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.
11 آذر، 1400

صحبت‌های مهم حجت‌الاسلام پناهیان در مورد...

صحبت‌های مهم حجت‌الاسلام پناهیان در مورد حوادث اخیر کشور

آمادگی گروه‌های تروریستی نشان از نقشۀ از پیش‌‌طراحی‌شده دارد...
02 مهر، 1401

فراخوان انتخاب شعار مشترک هیأت‌های حسینی...

فراخوان انتخاب شعار مشترک هیأت‌های حسینی در محرم ۱۴۰۱

ضمن تقاضا از همه هیأت‌های حسینی در جهت مسأله‌مندی و بالتبع انتخاب شعار اختصاصی هیأت، متناسب با دغدغه‌ها و مسائل مدنظر، از جامعه بزرگ هیأتی دعوت می‌کنیم تا برای انتخاب شعار مشترک هیأت‌ها در محرم ۱۴۰۱ مشارکت نمایند.
16 خرداد، 1401

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحی...

حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی: مادحین اهل بیت(ع) توسط دست گلچین الهی انتخاب شده‌اند

وی افزود: باید مراقب باشیم درگیر شهوت شهرت نشویم
12 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد