مداح نباید فقط به دنبال ملی شدن باشد

09 بهمن 1400

مداح نباید فقط به دنبال ملی شدن باشد

حاج سعید حدادیان با بیان اینکه ما همه به دردها واقفیم، اظهار کرد: برای رفع مشکل باید به دنبال ارائه راهکار باشیم نه اینکه فقط دردها و مشکلات را بیان کنیم.

مداح نباید فقط به دنبال ملی شدن باشد

حاج سعید حدادیان طی سخنانی با بیان اینکه ما همه به دردها واقفیم، اظهار کرد: برای رفع مشکل باید به دنبال ارائه راهکار باشیم نه اینکه فقط دردها و مشکلات را بیان کنیم.
وی اضافه کرد: در یک کلاس درس، همه شاگرد اول نیستند، یکی یا دو نفر شاگرد برتر هستند و تعدادی هم مردود اما نباید به خاطر مردودی‌ها، مدرسه را تعطیل کرد؛ بزرگترین مشکل مداحی امروز نزدیک شدن مرزهای هنر و تکنولوژی است که مرز استخدام تکنولوژی در مداحی روشن نشده است و نیازمند یک تیم فقهی در این زمینه هستیم.
حدادیان با بیان اینکه متاسفانه ما در تبیین مساله دچار اشکال هستیم، گفت: همه قرار نیست شاگرد اول باشیم، همه‌ مداحان نمی‌توانند مداح ملی و فراملی شوند. در این میدان بنا نیست همه محمد طاهری شوند.
وی با تاکید بر اینکه آموزش یعنی اندیشیدن، عنوان کرد: ما باید به فکر تمامی اقشار جامعه باشیم، بر اصول خود پایبند باشیم و همانند رهبری همچنان مراسم خود را در حسینیه برگزار کنیم اما برای جذب اقشار مختلف هم تلاش کنیم.
حدادیان خاطرنشان کرد: بی‌توجهی نسبت به فعالیت‌های رسانه‌ای یک ضعف است اما نباید همه دستاوردهای هیأت را فدای رسانه کرد، هیأت شرایط و ویژگی‌های خاصی دارد که رسانه نمی‌تواند در این شرایط تداخلی ایجاد کند.
وی با تاکید بر اینکه هیأتی‌ها و مداحان باید در نقاط مختلف کشور با مردم ارتباط داشته باشند، عنوان کرد: کمک هیأت به مردم نباید فقط در شب و به صورت نهان باشد بلکه گاهی باید آشکار باشد و مردم از عملکردهای مثبت هیأت باخبر شوند.
حدادیان با بیان اینکه محور برای مداحان، باید حضرت زهرا سلام الله علیها باشد، اظهار کرد: بانی وحدت امروز در حوزه هیأت‌های مذهبی شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ایشان مبانی را برای ما روشن و از وحدت مراقبت می‌کنند.
وی از رهبر به‌عنوان عامل وحدت نام برد و گفت: ایشان مخالف تفرقه هستند و فرماندهی محور مقاومت را بر عهده دارند.
حدادیان با اشاره به تلاش برخی برای تضعیف فاطمیه عنوان کرد: اسرائیل از فاطمیه بیشتر از محرم می‌ترسد چراکه مبانی اصلی انقلاب یا زهرا(س) است و رهبری فرمودند بنده حاجاتم را از فاطمیه می‌گیرم و بر لزوم گرامیداشت فاطمیه تاکید کردند.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به هدف باید سه مدل برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت را در دستور کار خود قرار دهیم، گفت: باید کارگروه‌ها را تقویت کرده و کارگروه‌های جدید را در صورت نیاز تشکیل دهید و کلید واژه‌های مورد نظر رهبری را استخراج و برای فرهنگ‌سازی آن‌ها تلاش کنیم.


برچسب

الی الحبیب ، نشست الی الحبیب ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر ، سعید حدادیان

نظرات


استانی
برگزیده ها
پيام نوروزى رهبر انقلاب به مناسبت آغاز س...

پيام نوروزى رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲

یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
03 فروردین، 1392

نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برپا...

نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برپا شد

سوی جامعه ایمانی مشعر نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» در قم برگزارکرد.
19 مهر، 1397

مشکلات سفر اربعینی خود را به «سامانه نظا...

مشکلات سفر اربعینی خود را به «سامانه نظارت مردمی» اطلاع دهید

مدیر مرکز مطالعات اربعین گفت: با توجه به اینکه شعار دولت مردمی بودن است، به سمت راه‌اندازی سامانه نظارت مردمی برای اقدامات اربعین با همکاری جامعه فعالان مردمی اربعین با هدف رفع موانع و ارائه خدمات متناسب با شأن زائران رفتیم.
13 شهریور، 1401

آبفروش: شبکه نورانی و پربرکت روضه‌های خا...

آبفروش: شبکه نورانی و پربرکت روضه‌های خانگی احیا شود.

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: متاسفانه در دوران کرونا بسیاری از روضه‌های خانگی تعطیل شدند که امروز نیازمند احیای این شبکه هستیم.
01 مرداد، 1401

اعلام فراخوان «سین هشتم» برای نمایش خدما...

اعلام فراخوان «سین هشتم» برای نمایش خدمات هیأت‌ها در استان‌های سیل‌زده

رحیم آبفروش : ارتباط دو طرفه با بیش از 10 هزار هیأتِ هویت‌بخش دنبال می‌شود.
06 اردیبهشت، 1398

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد