نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

20 مهر 1394

نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر: نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور در شهر قم برگزار شد.

نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور در روز پنج شنبه و جمعه (18و 19مهر)به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر قم برگزار شد.

آبفروش جانشین جامعه ایمانی مشعر هدف از برگزاری این همایش را ارائه گزارش از اهم فعالیتهای صورت گرفته در مشعر و معرفی و تبیین برنامه های آتی و اهداف پیش رو اعلام کرد.

وی افزود: امروز در بعضی از نقاط دور کشور در هیئات مذهبی اتفاقات بزرگی می افتد که انسان را شگفت زده می کند. وی علت تشکیل جامعه ایمانی مشعر را حمایت،همراهی و ایجاد همدلی در جهت شکل گیری شبکه اجتماعی از هیئات مذهبی در راستای رسیدن به شکل اصیل هیئت در تراز انقلاب اسلامی بیان کرد.

از اهم برنامه های این همایش دو روزه تبیین نقش و جایگاه اصیل هیئات مذهبی بود که میهمانان این همایش از ابعاد گوناگون به این موضوع پرداختند.

حجت الاسلام محرابی استاد حوزه علمیه از سخنرانان این برنامه درباره جریان شناسی تحجر در هیئات مذهبی بیان داشت: درگیرهای مذهبی بین شیعه و سنی،ترویج شیعه عربی در مقابل شیعه ایرانی،مواجهه مستقیم با انقلاب اسلامی،ترویج انحرافات در هیئات از اهم ماموریت های این جریان است.

وی افزود: ایجاد شبکه های ماهواره ای فراوان و متنوع به زبانهای گوناگون،جریان سایت های گسترده اینترنتی،راه اندازی روزنامه با زبان عربی در کشورهای اسلامی و حمایت مالی ومعنوی از هیئات مذهبی ازابزارهای رایج این طیف فکری است.

این استاد حوزه علمیه که تتبع فراوانی دراین موضوع داشته است اشاره کرد: نقطه خطر این جریان شعار آنهاست که در حمایت از اهل بیت پیامبر(ع) می باشد.

حجت الاسلام پناهیان از دیگر میهمانان این همایش به اهمیت و نقش تببین اصل ولایت پرداخت. این استاد حوزه و دانشگاه نقش خواص را در این موضوع مهم ارزیابی کرد و افزود: هنوز بعضی از حزب اللهی ها خجالت می کشند از ولایت صحبت کنند. این عده مانند سلیمان بن صرد هستند که اشتباه میکنند بعد می روند و توبه می کنند.

وی در باره اهمیت جایگاه ولایت بیان داشت: اهداف مراتب دارد. عبودیت پروردگار عالم هدف اصلی خلقت است. اینکه پیامبر فرمودند: برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث شدند ، در راس همه مکارم اخلاقی عبودیت قرار دارد. کل قرآن هدف بعثت است و اخلاق را اگر به معنی ارزش ها در نظر بگیریم، بالاترین ارزش ها عبودیت پروردگار است.وقتی به عبودیت می رسیم، کلمه لااله الا الله شرطش ولایت است. اصلا اولین اصل از اصول دین نبوت است نه توحید. پیامبر فرمودند ابتدا من را به عبودیت بپذیرید بعد می گوید توحید.

از دیگر میهمانان این همایش حجت الاسلام ماندگاری بود که در صحبتهای خود به رسالت های اصلی هیئات پرداخت. وی نقش هیئات در تربیت دینی،انقلابی و ولایی را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: هیئات با انجام دقیق و کامل مسئولیت های خود می توانند دراین زمینه نقش مهمی ایفا کنند.

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه به این نکته اشاره کرد که محبت به اهل بیت(ع) شروع خوبی برای رسیدن به ولایت اهل بیت(ع) می باشد و افزود: دو گام اصلی باورمند سازی و انگیزه سازی دینی برای مخاطبان هیئت می بایست مورد توجه قرار گیرد تا تربیت ولایی و انقلابی رخ دهد.

در روز پایانی این همایش نیز ، پایان بخش برنامه ها مداحی حاج مهدی سلحشور بود که حال و هوای خاصی به میهمانان همایش بخشید.

این همایش دو روزه که به همت جامعه ایمانی مشعر با شرکت هیئات محوری و برگزیده از تمام استانهای کشور در قم برگزار گردید، به شدت مورد توجه و اقبال هیئات مدعو قرار گرفت. با درخواست هیئات و وعده مسئولان برگزاری،قرار است این همایش با برنامه دقیق ترسال آینده نیز برگزار گردد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مداح نباید فقط به دنبال ملی شدن باشد

مداح نباید فقط به دنبال ملی شدن باشد

حاج سعید حدادیان با بیان اینکه ما همه به دردها واقفیم، اظهار کرد: برای رفع مشکل باید به دنبال ارائه راهکار باشیم نه اینکه فقط دردها و مشکلات را بیان کنیم.
09 بهمن، 1400

گزارشی از فعالیت ماهانه جامعه ایمانی مشع...

گزارشی از فعالیت ماهانه جامعه ایمانی مشعر

گزارش ماهانه در بازه زمانی 14 جمادی الثانی تا 14 رجب
16 بهمن، 1401

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گر...

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گرفت

صبح نورانی معجزه به برکت بانویی با کرامت از جنس عشق بر زندگی دخترکی که روحش آماده پرواز بود تابیدن گرفت و حیاتی دوباره را به وی هدیه داد.
16 شهریور، 1392

به همت جامعه ایمانی مشعر؛ مدیران هیأت‌ها...

به همت جامعه ایمانی مشعر؛ مدیران هیأت‌های محوری کشور در قم گردهم می‌آیند

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت ۲۴ و ۲۵ تیرماه به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
21 تیر، 1400 | قم

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
12 آذر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد