دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

20 آبان 1394

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

در اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین بیان شد مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع):

مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

به گزارش روابط عمومی حلقه وصل، حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه باید پشتوانه روحی و معنوی مردم مقاوم و انقلابی عراق باشیم گفت: رزمندگان مقاومت عراق نیاز به تجدید قوا و تقویت روحیه مقاومت علیه استکبارجهانی دارند.

حجت الاسلام داود صالحی در اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین در مسجد مقدس جمکران قم با بیان اینکه مدیریت اربعین باید از همان مبداء حرکت شکل بگیرد گفت: برخی فکر می کنند همه برنامه ریزی ها و کارهای اربعین باید در عراق انجام بگیرد درحالی که برنامه ریزی های سفر کاروانی باید از مبدا تا مقصد باشد.

وی با تاکید براینکه باید برای محتوا و درون برنامه های اربعین تدابیر درستی داشته باشیم گفت: سفر اربعین باید یک برنامه آموزشی و فرهنگی برای شیعیان جهان بوده و بتواند بازخورد خوبی برای جهانیان داشته باشد.

توصیه هایی درخصوص کاروان های اربعین حسینی

دبیرستاد اربعین بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء به ضرورت ساماندهی مدل حرکتی ، شعارها و شعائر و آرایش کاروان ها تاکید کرد کرد و گفت: بدون شک ما زیر رصد دوست و دشمن هستیم و باید از لحاظ شکلی و محتوایی و رفتاری سازماندهی مناسبی پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مدیر کاروان ها نباید اعضای خود را در مقصد رها کنند گفت: باید کاری کنیم که مردم عراق و مهمانانی که هستند شور و شعور ایرانی ها را با برجستگی خاصی درک کنند.

حجت الاسلام صالحی ارتباط صمیمانه و ارزشی با موکب ها و مردم عراق را بسیار مهم و ضروری تلقی کرد و گفت: ترویج فرهنگ مقاومت و جهاد انقلاب اسلامی تاثیر شگرفی میان برادران سنی و شیعه عراقی خواهد گذاشت.

ضرورت تجلیل از مقام شهدای مقاومت عراق

وی توجه به شهدای مقاومت عراق را مهم دانست و گفت: در عراق 40 گروه مقاومت حضور دارند که در یکسال گذشته بیش از 4 هزار شهید داده اند.

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا  با بیان اینکه نباید به مسائل اختلافی و حتی شبهه دار دامن زد گفت: تجلیل از مقام شامخ شهدای الحشد الشعبی عراق می تواند باب تازه ای از ارتباط عاطفی و عمیق میان مردم عراق و ملت ایران باشد.

حجت الاسلام صالحی اربعین را محور وحدت و ترویج ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: باید این حضور 20 میلیونی با خاصیت و پرمحتوا باشد وگرنه دشمنان و ایادی آنها افسار آن را به نفع مطامع خود هدایت کرد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده...

بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده نخواهد شد

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با تأکید بر اینکه محوریت این همایش را متناسب با شرایط امروز جامعه، موضوع «هیأت، دولت، مردم» قرار دادیم تا بتوانیم به روابط و وظایف متقابل میان این سه بپردازیم‌.
23 تیر، 1400 | قم

هیأتی‌ها در مزرعه خانوادگی، محصولات ارگا...

هیأتی‌ها در مزرعه خانوادگی، محصولات ارگانیک تولید می‌کنند

جوانان هیأت شهید اژه‌ای اصفهان، این روزها مزرعه خانوادگی خود را احیا کرده‌اند و با پرورش دام، زنبورداری و کشت گندم، جو، یونجه و گیاهان دارویی توانسته‌اند با تولید محصولات ارگانیک، نامی در بازار داخلی برای خود دست و پا کنند.
02 خرداد، 1401

شرح حدیث حضرت سیدالشهداء علیه السلام

شرح حدیث حضرت سیدالشهداء علیه السلام

آیت‌الله تهرانی در شرح حدیثی از امام حسین(ع) می‌گوید: مال را فدای خودت بکن، قبل از آن که تو فدای آن شوی. آن امور مادی که در دنیا بهره­ای از آن ندارم باید فدای من شود نه من فدای او بشوم؛... مال را فدای ایمان، اعتقاد و... خود بکن.
21 خرداد، 1392

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار ق...

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار قطعه محصول در ۱۵ کارگاه تولیدی

مدیر خانه هنری ماهد گفت: نیروهای مجموعه ماهد با اعتقاد به روضه‌های خانگی در قالب ۱۵ کارگاه تولیدی ۱۴۰ هزار قطعه محصول را با کیفیت بالا تولید و بسته‌بندی کردند و اگر این اعتقاد نبود این حجم از کار نسبت به زمان کوتاهی که در اختیار داشتند شدنی نبود.
11 مرداد، 1400 | تهران

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد