دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

21 آبان 1394

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

در اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین بیان شد مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع): مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا(ع):

مهمترین برنامه سفر اربعین حسینی تبلیغ مقاومت شیعیان عراق باشد

به گزارش روابط عمومی حلقه وصل، حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه باید پشتوانه روحی و معنوی مردم مقاوم و انقلابی عراق باشیم گفت: رزمندگان مقاومت عراق نیاز به تجدید قوا و تقویت روحیه مقاومت علیه استکبارجهانی دارند.

حجت الاسلام داود صالحی در اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین در مسجد مقدس جمکران قم با بیان اینکه مدیریت اربعین باید از همان مبداء حرکت شکل بگیرد گفت: برخی فکر می کنند همه برنامه ریزی ها و کارهای اربعین باید در عراق انجام بگیرد درحالی که برنامه ریزی های سفر کاروانی باید از مبدا تا مقصد باشد.

وی با تاکید براینکه باید برای محتوا و درون برنامه های اربعین تدابیر درستی داشته باشیم گفت: سفر اربعین باید یک برنامه آموزشی و فرهنگی برای شیعیان جهان بوده و بتواند بازخورد خوبی برای جهانیان داشته باشد.

توصیه هایی درخصوص کاروان های اربعین حسینی

دبیرستاد اربعین بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء به ضرورت ساماندهی مدل حرکتی ، شعارها و شعائر و آرایش کاروان ها تاکید کرد کرد و گفت: بدون شک ما زیر رصد دوست و دشمن هستیم و باید از لحاظ شکلی و محتوایی و رفتاری سازماندهی مناسبی پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مدیر کاروان ها نباید اعضای خود را در مقصد رها کنند گفت: باید کاری کنیم که مردم عراق و مهمانانی که هستند شور و شعور ایرانی ها را با برجستگی خاصی درک کنند.

حجت الاسلام صالحی ارتباط صمیمانه و ارزشی با موکب ها و مردم عراق را بسیار مهم و ضروری تلقی کرد و گفت: ترویج فرهنگ مقاومت و جهاد انقلاب اسلامی تاثیر شگرفی میان برادران سنی و شیعه عراقی خواهد گذاشت.

ضرورت تجلیل از مقام شهدای مقاومت عراق

وی توجه به شهدای مقاومت عراق را مهم دانست و گفت: در عراق 40 گروه مقاومت حضور دارند که در یکسال گذشته بیش از 4 هزار شهید داده اند.

دبیر ستاد اربعین خاتم الاوصیا  با بیان اینکه نباید به مسائل اختلافی و حتی شبهه دار دامن زد گفت: تجلیل از مقام شامخ شهدای الحشد الشعبی عراق می تواند باب تازه ای از ارتباط عاطفی و عمیق میان مردم عراق و ملت ایران باشد.

حجت الاسلام صالحی اربعین را محور وحدت و ترویج ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: باید این حضور 20 میلیونی با خاصیت و پرمحتوا باشد وگرنه دشمنان و ایادی آنها افسار آن را به نفع مطامع خود هدایت کرد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
دبیر همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزی...

دبیر همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور: مدیران هیآت باید پدرانه، به استقبال مسائل حوزه خانواده بروند

دبیر همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با اشاره به اینکه امیدواریم بحث خانواده در کشور به تجلی و تعالی برسد، گفت: جامعه ایمانی مشعر نیز تمام تلاش خود را با استفاده از ظرفیت‌های موجود بکار می‌گیرد تا این مهم هرچه زودتر تداعی شود.
05 دی، 1398 | قم

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

چهار: مراحل روزه‌داری
22 تیر، 1392

هشدارهای حسین هوشیار از آثار مخرب موسیقی...

هشدارهای حسین هوشیار از آثار مخرب موسیقی در هیأت

از تبدیل هیأت به استودیو تا بازیگری مخاطب به بهانه رسانه
28 اسفند، 1399 | قم

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرم...

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از حضور بیش از ۳۰۰ شخصیت مذهبی در همایش‌های جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و گفت: این همایش‌ها را به دور از همایش‌های ویترینی و تشریفات دنبال می‌کنیم تا بتوانیم به اهداف عملیاتی برسیم.
28 شهریور، 1398 | قم

هفتمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعی...

هفتمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین در قم برگزار می‌شود

هفتمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین، در تاریخ سوم و چهارم شهریورماه ۱۴۰۱ در قم، مسجد مقدس جمکران، شبستان بقیع برگزار می‌شود.
02 شهریور، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد