حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

19 آبان 1401

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی در هفتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: همان‌طور که می‌دانید در مبحث حرکت، حرکت را از جهتی دو نوع می‌دانند: یک حرکت قطعیه، یک حرکت توسطیه؛ حرکت قطعیه همین حرکتی است که انجام داده‌ایم، راهی که طی کرده‌ایم، این حرکت قطعی است؛ حرکت توسطیه در درون حرکت قطعیه نهفته است که حرکتی است که از فرد می‌پرسند حرکت قطعیه را برای چه و که انجام داده است. 

حجت الاسلام راشد یزدی افزود: کلیه عبادات شامل دو حرکت قطعیه و توسطیه می‌شوند. نماز یک حرکت قطعیه‌ای دارد، شامل رو به قبله بودن، با وضو بودن، تلفظ صحیح کلمات و آیات، رکوع و سجود و قیام و سلام؛ اینها حرکت قطعیه نماز است و حرکت توسطیه این است که برای که و برای چه نماز خوانده‌ایم.

وی ادامه داد: پیامبر (ص) در روایتی می‌فرمایند هیچ‌وقت خداوند به طول و عرض و حجم و وزن و رنگ نگاه نمی‌کند، نگاه به عمق اعمال می‌کند. در قرآن دو سوره عنکبوت و نحل وجود دارد. خداوند در سوره عنکبوت مستقیما اشاره می‌کند که اگر مردم می‌دانستند و متوجه بودند که سست بنیان‌ترین، بناهای عالم خانه عنکبوت است درصورتی‌که مصالح آن خیلی قوی است؛ در سوره نحل به مورچه اشاره شده که با وجود مصالحی چون خاک یکی از مستحکم ترین خانه‌ها را دارد. 

حجت الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه در کشورمان اداره‌ای به نام استاندارد مسئول کنترل کیفیت همه محصولات است گفت: فقدان مهر استاندارد بر روی محصولات تولیدی باعث شکستن قیمت و عدم‌استقبال مشتریان می‌شود. 

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 

حجت الاسلام راشد یزدی خاطرنشان کرد: اعمال ما از کارخانه ملک به بازار ملکوت عرضه می‌شود و آنجا نیز خریدار دارد و خریدارش خداوند است، نمی‌شود جنس بی‌کیفیت را مرغوب حساب کرد. 
وی خاطرنشان کرد: آقایان بر منبر و گفتار من و شما باید مهر استاندارد بخورد. مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است. همه باید اخلاص داشته باشند، همه اعمال و حرکات باید مخلصانه باشد. 


برچسب

راشد یزدی ، رسالات

نظرات


استانی
برگزیده ها
در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد...

در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد هشدار آیت‌الله میرباقری نسبت به آسیب افزایش مهاجرت‌های اروپایی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از سر غفلت و برخی از روی عمد برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش مهاجرت‌ها و تورهای اروپایی فرهنگ غربی‌ها را به ملت ایران تحمیل کنند
29 شهریور، 1398 | قم

حجت الاسلام ماندگاری: نباید از وضعیت کشو...

حجت الاسلام ماندگاری: نباید از وضعیت کشور دلسرد شویم؛ ایمان و تقوا ما را قوی می کند.

کارشناس مذهبی در جمع مسئولان هیئات مذهبی کشور گفت: انتقاد خوب است؛ اما نباید دلسرد شویم؛ نباید دیگران را دلسرد کنیم؛ البته دیکته نانوشته غلط ندارد و قطعا مشکلاتی در کار بوده است؛ اما به این کارها باید شاکر باشیم.
09 تیر، 1401

در اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا؛ بانوی...

در اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا؛ بانوی پرچم‌دار فاطمه(س) مشخص شد .

همزمان با آئین اختتامیه رویداد هنری لبخند خدا، پرچم گنبد حضرت‌ معصومه(س) به مدت یک سال به صورت امانت به یکی از بانوان هنرمند کشور اهدا شد.
17 اردیبهشت، 1402

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی: لزوم پرهیز از...

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی: لزوم پرهیز از موازی‌کاری برای رسیدن به نتایج کلان

لزوم پرهیز از موازی‌کاری برای رسیدن به نتایج کلان/ایده‌های جدید برای تحقق ثبت مالی هیأت‌های مذهبی ارائه می‌شود
06 اردیبهشت، 1398

کنگره فصلی شعر کوتاه به همت دفتر شعر جام...

کنگره فصلی شعر کوتاه به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود

به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: #کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی)
07 اردیبهشت، 1396

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد