حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

19 آبان 1401

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی در هفتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: همان‌طور که می‌دانید در مبحث حرکت، حرکت را از جهتی دو نوع می‌دانند: یک حرکت قطعیه، یک حرکت توسطیه؛ حرکت قطعیه همین حرکتی است که انجام داده‌ایم، راهی که طی کرده‌ایم، این حرکت قطعی است؛ حرکت توسطیه در درون حرکت قطعیه نهفته است که حرکتی است که از فرد می‌پرسند حرکت قطعیه را برای چه و که انجام داده است. 

حجت الاسلام راشد یزدی افزود: کلیه عبادات شامل دو حرکت قطعیه و توسطیه می‌شوند. نماز یک حرکت قطعیه‌ای دارد، شامل رو به قبله بودن، با وضو بودن، تلفظ صحیح کلمات و آیات، رکوع و سجود و قیام و سلام؛ اینها حرکت قطعیه نماز است و حرکت توسطیه این است که برای که و برای چه نماز خوانده‌ایم.

وی ادامه داد: پیامبر (ص) در روایتی می‌فرمایند هیچ‌وقت خداوند به طول و عرض و حجم و وزن و رنگ نگاه نمی‌کند، نگاه به عمق اعمال می‌کند. در قرآن دو سوره عنکبوت و نحل وجود دارد. خداوند در سوره عنکبوت مستقیما اشاره می‌کند که اگر مردم می‌دانستند و متوجه بودند که سست بنیان‌ترین، بناهای عالم خانه عنکبوت است درصورتی‌که مصالح آن خیلی قوی است؛ در سوره نحل به مورچه اشاره شده که با وجود مصالحی چون خاک یکی از مستحکم ترین خانه‌ها را دارد. 

حجت الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه در کشورمان اداره‌ای به نام استاندارد مسئول کنترل کیفیت همه محصولات است گفت: فقدان مهر استاندارد بر روی محصولات تولیدی باعث شکستن قیمت و عدم‌استقبال مشتریان می‌شود. 

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 

حجت الاسلام راشد یزدی خاطرنشان کرد: اعمال ما از کارخانه ملک به بازار ملکوت عرضه می‌شود و آنجا نیز خریدار دارد و خریدارش خداوند است، نمی‌شود جنس بی‌کیفیت را مرغوب حساب کرد. 
وی خاطرنشان کرد: آقایان بر منبر و گفتار من و شما باید مهر استاندارد بخورد. مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است. همه باید اخلاص داشته باشند، همه اعمال و حرکات باید مخلصانه باشد. 


برچسب

راشد یزدی ، رسالات

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
سخنان مهم حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری پ...

سخنان مهم حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری پیرامون حضور هیات‌های ایرانی در اربعین حسینی

حجت‌الاسلام و المسلمین سید هاشم الحیدری، مجاهد جبهه مقاومت عراق در «اولین همایش ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین» به بیان نکات و تذکرات مهمی پیرامون کیفیت حضور هیأت‌های ایرانی در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی پرداخت.
24 آبان، 1394

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عا...

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان دومین سوگواره بین‌المللی عاشورایی پوستر و عکس هیأت، اعلام شد.
06 آذر، 1392

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب...

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری را اعلام آمادگی جوانان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست.

مدیر عامل بنیادفرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج): بیانیه گام دوم رهبری، بر اساس اعلام آمادگی جوانان انقلابی صادرشد.
14 تیر، 1398

هیأت یک نمونه کوچک برای مدل حکمرانی ولای...

هیأت یک نمونه کوچک برای مدل حکمرانی ولایی در تمدن عظیم اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان: امام زمان(عج) در حکومت مهدوی نظام و سیستمی برای اداره عالم دارند.
28 اسفند، 1400

اولین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک» ویژه ب...

اولین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک» ویژه بانوان با حضور استاد نجابتی و اساتید مطرح کشور

ثبت‌نام اولین دوره آموزش تخصصی کاربردهای "خط در گرافیک" ویژه خواهران با حضور اساتید مطرح کشور در قم
23 مرداد، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد